Melancholie (2011)

Nemůžu si pomoct, ale na tenhle film se musím podívat ještě jednou. Když jsem byl na něm v kině, měl jsem dojem, že ten čas se vláčí hrozně pomalu a film je zbytečně zdlouhavý. Jenomže Lars von Trier je hlavička a tak v tom bude asi něco jinýho. Třeba ten postupně vleknoucí se film jen diváka má připravit na konec světa, aby zažíval úzkost, strach, netrpělivost, naději. A pak zažije definitivní konec. Všechny ty emoce vybouchnou nad dunivou silou nebes. Chlape dobrý, ale já ti přijdu na ty tvoje zádrhele, dám si tě totiž ještě jednou

Playgirls (1995) odpad!

Jojo, zlatá devadesátá, laciné německé, italské erotické filmy před půlnocí a pak nová vlna českého filmu. Jen někteří si myslí, že když se ve filmu ukážou prsa, zadek, nebo soulož, film sám o sobě bude cool, trendy a happy. A kde je ta komedie pane Olmer? Komedie je v tom, že na tyhle filmy lze získat prachy a pak tím oblbovat nás....

Junior (1994) odpad!

Naprosto hloupý a zbytečný film. Smát se čemu - svalnatýmu těhulkovi?

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Tak jde čas.... ano bohužel - ale s tímhle filmem...

Všichni moji blízcí (1999)

V hodnocení CSFD se tento snímek dostává přes 80% v hodnocení a já sám po zhlédnutí se musím ptát proč? Ano již dnes tušíme, ba víme, kdo je Nicholas Winton, a také jsem pohlcen Wintonmánií, ale tento film, jehož námět je jakýmsi poděkováním siru N. W., v mých očích po filmařské a herecké práci pokulhává. Ne, ne, ne - nesouhlasím, kamera příšerná, výprava osekaná, "slovanští nacisté" s lidskou tváří na zblití, a herecké výkony - no prosím Vás, křečovitě tupé, bezemoční nic. Slzy tu tvoří jen úsek z dokumentu o N. W. v závěru - rozhodně ne ten film. V mém případě pouze za dvě hvězdičky.

World Trade Center (2006)

Film o tom, že Američané také trpí. Spousty vlajek, tragédií, slz a nadějí. Film o sebelítosti, která překročila v celonárodní trauma. A nyní to trauma chtějí exportovat i k nám. Jenže u nás moc amerických vlaječek nepovlaje, možná tak pochopení. Film pro Američany, ne film pro celosvětovou distribuci. Příště raději dokument. Za dvě hvězdičky.

Světová invaze (2011)

Ano, lze říci - Jonathan Liebesman je průměrný režisér, od jehož filmů nelze příliš moc očekávat. Přesto člověka občas něco sekne po hlavě a řekne si - zkusím to, vždyť to v ukázkách vypadá celkem brutálně! Těšil jsem se na apokalyptickou krvavou řež plnou prapodivných potvor, které budou trhat a řezat ty lidské blbečky, leč nakonec apokalyptická řež proběhla v mé peněžence, a já se furt ptal dokola - proč? Jak můžu být tak blbý a chodit na Liebesmanovi filmy. Rada na závěr: nekupovat, nechodit a zapomenout (na scénář, na triky a na Liebesmana). Jedna hvězdička za mojí blbost.

Super 8 (2011)

Je to tak - i takový skvělý režisér jako J.J. Abrams se může seknou. Nebo lze říci, že ten, kdo přidal profil filmu na CSFD neuměl tento film správně zařadit? Očekával jsem cosi, co se nedostavilo. Díval jsem se na pubertální hrdiny, kteří pobíhali z místa na místo, beze strachu a jednoduše bez překvapení po městě a natáčeli svůj film, bez toho, aniž by je děsil mimozemšťan, který tahal do své nory nové a nové „oběti“. Když filmové plátno zhaslo, sál zašuměl - vlastně jsem tušil, na co jsem koukal – rodinný film typu Addamsova rodina – občas sranda, někdy úlek, pak flák krve a nakonec – záchod, neboť po tomto filmu, jsem na něj opravdu potřeboval. Jako Addamsova rodina dobrý, jako vážně míněný film ne. Z mé strany pouze za hvězdičku.

Avatar (2009)

Hezký, „eko-teroristický film“ zabalený do krásného obalu, zasažený celosvětovou vymývačkou mozků. A všichni budou spokojení. Zvířátka přežila a zlý člověk chcípnul. Za inovace a 3D tři hvězdičky.

Muži v naději (2011)

Kupodivu milé překvapení. Původně jsem šel na film s představou, že si ho užije má přítelkyně a já - no znáte to - si to prostě jako chlap odsedím a pak řeknu - ano miláčku, ten film byl pěkný. Naštěstí to, že jsem nic neočekával, nakonec způsobilo mé překvapivé časté hihňání a se závěrečnými titulky a dotazem mé přítelkyně, zda se mi film líbil, jsem mohl s upřímnou radostí i úlevou říci (neboť neumím moc lhát) - ano miláčku, ten film se mi líbil. Nebylo to sice nic za plný počet, ale rozhodně to - krom přihlouplých moralistů - nikoho neurazí. Tož Bolků, za tři jedle