Erotickým filmům se v Čechách nikdy nedařilo a nezachránila je ani předloha od slavného spisovatele, v tomto případě Vladimíra Párala. Kolísání mezi pornografickou dráždivostí, kriminální zápletkou a ztopornělou studií mravů poznamenává tento příběh o luxusním podniku, který svým hostům nabízí snad cokoli, nač si vzpomenou, více, než je zdrávo.
První část erotické komedie o třech dívkách, které se rozhodnou založit exkluzivní erotický salón pro bohatou klientelu, a pak se pustí do složitých intrik, jejichž výsledek je však zcela nečekaný. Na počátku příběhu se vrací do Prahy z nezdařeného výletu do USA třicátnice Eva Joštová, aby zjistila, že její milenec Patrick Škoda ji vystěhoval ze svého bytu, kde nyní žije se svou třiadvacetiletou sekretářkou Štěpánkou Vranskou. Advokát Ota Lambet nabídne bezradné ženě místo masérky v erotickém salónu. Ta však odmítne. Z psychiatrické léčebny je propuštěna nesmělá katolička Klárka Jágrová, která se nedokázala vyrovnat s rozvodem. Společně se svou kamarádkou Ájou Machovou, majitelkou zprostředkovatelské kanceláře se Eva s Klárkou rozhodnou otevřít luxusní erotický salón nazvaný Playgirls. Aby získaly pro svůj výnosný podnik další peníze, začnou spřádat intriky kolem prodeje činžovního domu bratrů Patricka a Ludvíka Škodových. Jenže ve hře je také záludná Štěpánka, která má zcela jiné plány a jako Patrickova sekretářka a milenka má v ruce všechny trumfy. (oficiální text distributora)

anli odpad!

Rádoby erotický film podle slavné předlohy(která už sama o sobě není nic moc),natočený jen kvůli předpokládanému zisku,který se ovšem téměř nekonal,neboť diváci velmi brzy pochopili,za co že to mají platit.Je to opravdu velká hrůza-příběh sám je velmi slabý a rozplyne se jak pára nad hrncem dřív,než divák zachytí nějakou nit.Režisér Olmer ukazuje,že asi může režírovat každý-ono to prostě nějak dopadne,hlavně ať je vidět,co divák chce.A co divák chce,pane režisére?No,tuhle zoufalost,parodující sama sebe a film jako takový,rozhodně ne(aspoň doufám!).Navíc se ani není na CO dívat,neb o hercích se mluvit nedá,protože tu nikdo nehraje a o ničem jiném vlastně také ne.Radím tedy vyhnout se tomu velkým obloukem a pomodlit se,aby podobných filmů bylo co nejméně.Nejlépe vůbec žádný!Jasný a opravdu zkalený odpad,tedy čistá nula. ()

ostravak30

Devadesátá léta si zkrátka žádaly svoje. To co bylo dříve zakázáno, bylo nyní povoleno. Trochu mě překvapil, ale i potěšil fakt, že existují herci, kteří nechtěli brát v podstatě cokoli, jak jsem se dozvěděl v zajímavostech. Že v podobném snímku hraje Kateřina Kornová nebo Jiří Pomeje mě ani tak nepřekvapuje. Na druhé straně, kromě prsou a chlap s ženskou poskakujících na sobě vlastně nic není vidět. Film tak připomíná devadesátkové erotické filmy vysílané v noci na Nově. Ani mě nepřekvapuje, že se režie ujal zrovna Olmer. Ten se vyřádil už v Bony a klid a před tímto filmem netočil také zrovna slušné a kvalitní snímky. I Vladimír Páral je eroticky naladěný umělec. Viz - Muka obraznosti, Milenci a vrazi. Perverzní a otevřená erotika mu není cizí. A tak vznikl Playgirls. Myslím, že po pádu komunismu byla jen otázka času, než se budou natáčet podobné filmy i u nás a protože neuspěly, tak se v tom ani moc nepokračovalo. Samotná zápletka je vcelku jednoduchá, ale má co dělat, aby utáhla víc než hodinový film. Až na těch pár, dnes už úsměvných erotických scén a odhalených prsou a ženských hekajících jako před infarktem, docela nůďo. ()

salahadin odpad!

Chtěl jsem dát 1* za ty bílý podvazky Míši Kuklové, ale nakonec jsem si to zaplaťpánbů rozmyslel... erotické to je asi tak nanejvýš pro traktoristy v hospůdce nad Nežárkou, komedie to není pro nikoho - nebo je tu někdo, kdo se smál? Výpověď doby? Ale jděte do háje, až bude jednou někdo točit výpověď naší doby, tak bude zveřejňovat statistiky z pornhubu? Je to vlastně úplně o ničem a snad jediná sympatická postava - Simona Chytrová - hraje tak nevěrohodně svou služku, co chce po prvním sexu klíče od bytu, že se nedá koukat ani na ni... ()

SOLOM.

Dle zdejšího hodnocení jsem očekával opravdu nehoráznou sračku (film jsem viděl poprvé už hodně dávno a moc jsem si z toho nepamatoval. Teď se ke mně dostalo DVD s oběma díly a tak jsem si chtěl osvěžit paměť a hlavně pro mladou Kuklovou jsem měl vždycky slabost), což se nakonec sice tak úplně nevyplnilo, ale je to vážně slabota. Co taky čekat od filmu, na kterém spolupracovala NOVA. Samotný příběh byl místy i trošku humorný, ale to spíše Olmerovou nemohoucností a několika trefnými hláškami, než aby se tady dalo mluvit o nějaké větší kvalitě. Nahoty tu taky moc nebylo a tak jsem si musel vystačit s legrační Adamcovou, která tyhle trhlé role prostě vždycky zvládla v rámci svých možností slušně. Nejtragičtější a nejsměšnější však byl dle mého Pomeje… ()

Marsik

DVD - Tak když už jsem včera náhodou shlédnul dvojku, musel jsem si "doplnit vzdělání" v podobě dílu prvního :) Úroveň defakto stejná, čili dost podprůměrná. Ale nemyslím si, že si Playgirls zaslouží nálepku toho nejhoršího filmu české kinematografie. 14. nejhorší film na čsfd a skóre 9%, to je fakt funny :)) Já znám ale daleko horší, jako např. Western Story, Jak ukrást Dagmaru, apod. Playgirls dneska považuji jako za starší český film, kde se režisér nebál točit o erotice tak, jak je. Za odvážnost dávám shodně jako dvojce - 40%. ()

• Keď hľadali obsadenie do prvého dielu, už pri vyslovení mena spisovateľa Páral herci položili telefóny. Po Prahe sa rozkríkla fáma, že režisér Olmer točí porno, rolu odmietli Lukáš Vaculík aj Michal Dlouhý. Zľakli sa, že by vstúpili do pornografického priemyslu. (Zdroj: sme.sk) (Raccoon.city)
  • Playgirls patří k prvním filmům, které spolufinancovala TV Nova. (Halloween9)
  • Exteriéry filmu Playgirls boli natáčané v Prahe. (dyfur)

Zemřel herec Jiří Pomeje

Zemřel herec Jiří Pomeje