Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Mozno je to zvlastne, no cele mi to velmi pripomina basne Heinricha Heineho - jednak vykreslenim postav, dejom a takisto celkovou atmosferou. A ano, mozno sa niekomu zda, ze po tolkych rokoch sa Burton opakuje a neprinasa nic nove, no ja osobne to vnimam tak, ze neustale zdokonaluje to, co fungovalo napriklad v "The Nightmare before Christmas" a aj preto davam plny pocet bodov. Btw. pesnicky su fakt super a texty su vynikajuce.

Lví král (1994)

Inu...pozeratelne. Na moj vkus prilis vela pesniciek. Inac fajn.

Vražda na Nilu (1978)

Klasika, ktora neomrzi. Kedze ide o film podla predlohy od A.Christie, je tradicne dej velmi putavy, zapletka zaujimava, a rozuzlenie prekvapive. Kazdy je podozrivy a bez znalosti kniznej predlohy by som nevsadila ani cent na to, kto je vrah. Osobne preferujem ako Poirota Davida Sucheta, no v tomto filme mi Ustinov jednoducho "sadol". Vyborna vyprava, realisticke kostymy, skvela atmosfera. Nutnost pre milovnika krimi a detektivok!

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Sfilmovany sen milovnika britskej krimi. Barnaby je sympatak, ktory sa svojou vytrvalostou a preciznostou vzdy dopracuje k spravnemu vysledku. Dufajme len, ze umrtnost v Midsomeri tak skoro neklesne. Suhlasim s Gemini - znelka je super, mam ju ako jedno zo zvoneni v mobile :o)

Mnoho povyku pro nic (1993)

Jednoduche na "stravenie", pritom efektne a vtipne, prosto nadcasove. Pre milovnikov Shakespeara vrelo odporucam, a pre tych ostatnych tiez.

Věk nevinnosti (1993)

Nuda, nuda, sama nuda. Zbytocne dlhe a rozvlacne, malo deja, ziadny zvrat, nic, co by ma prekvapilo. Hviezdicka je za kostymy, hudbu a dokonale vyobrazenie doby, v ktorej sa film odohrava.

Stopy ve sněhu (1997)

Film 4 hviezdy, kniha 5 :o) "Cit slecny Smilly pre sneh" je jednoznacne spravnou volbou pre ludi hladajucich tajomno, atmosferu, napatie a zaujimavu pointu. Kedze som citala knihu skor ako som videla film, pristupovala som k filmu s istou davkou nedovery. Som rada, ze neopravnene. Film je spraveny velmi poctivo a zachytava vsetko dolezite, no najma vystihuje celkovu atmosferu, ktora je pre dej klucova. Jednoznacnym tahacom je Julia Ormond, no ani Byrne sa neda zahanbit. Vrelo odporucam.