Den patriotů (2016)

Nadnesené, propagandistické, patriotistické nič s neznesiteľne dlhou stopážou. V pohnutej dobe, keď v rámci nespočetných ozbrojených konfliktov na rôznych kontinentoch tejto planéty umierajú stovky nevinných ľudí niekto natočí vyše 2 hodinový pietný film o teroristickom útoku, ktorý si vyžiadal "až" 3 obete a velebí "skvelú" prácu bostonských ozbrojených zložiek, ktoré v počte tisícov mužov niekoľko dní nedokázali dolapiť dvoch mladíkov s podomácky vyrobenými výbušninami?

Soumrak samurajů (2003)

Emotívne silná, odschoolovo nakrútená samurajská dráma. Od skončenia éry Kurosawu či Kobayshiho som videl iba málo takto poňatých filmov.

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Mnohonásobného šampióna rôznych bojových umení a človeka, ktorému čo sa bojovej zdatnosti týka žiadny zo súčasných amerických akčných hercov nemôže konkurovať Michaela Jai Whitea tu nečakane úplne zatienil a miestami doslova vymazal z obrazu dovtedy málo známy, no bojovými športmi patrične ošľahaný britský borec Scott Adkins. V ringu doslova lietal takým spôsobom, že inak vrtký Jai White oproti nemu pôsobil ťarbavo. Od pôvodnej dejovej línie s Icemanom Chambersom sa upustilo a séria Undisputed začala písať novú kapitolu, ktorá sa volá Yuri Boyka, Boyka, Boyka...

Ip Man 3 (2015)

V porovnaní s prechádzajúcimi filmami o Ip Manovi je tento o čosi menej atraktívny, séria si však stále drží vysokú krivku kvality. Tak ako viacerí som čakal, že Iron Mike zamieša viac kartami, jeho krátky súboj s majstrom Ipom však bol určite oživením. Uši Donnieho Yena zostali na svojom mieste, Tyson zinkasoval svoj zaslúžený honorár, ktorý po ceste z Hong Kongu iste uvážlivo investoval kdesi v Tijuane a všetko nakoniec dobre dopadlo.

Sedm statečných (2016)

Po marveláckom Thorovi a afro-ázijských asgardských bohoch, je The Magnificent Seven ďalším drastickým zásahom všeobecného multikultúrneho smerovania do sveta kinematografie. Tarantinovho čierneho Djanga som ešte akceptoval a zasadenie tejto drsnej pomstiteľskej story do otrokárskeho prostredia sa mi nakoniec páčilo, ale Siedmi statoční, z ktorých sú iba traja belosi (aj z toho jeden starý buran) sú na mňa príliš.

T2 Trainspotting (2017)

T2 je možno kvalitný film, majúci hĺbku a rozmer, je mi to však jedno, pretože jeho jediným a pre mňa zároveň neprekonateľným problémom je, že je pokračovaním jedinečného a kultového Trainspottingu! Prečo to trvalo nekonečných 20 rokov p. Boyle? Ten dlhý čas úplne zmazal osobitú atmosféru prvého Trainspottingu a čaro života mladých edinburgských delikventov, žijúcich zo dňa na deň. Vráťte mi späť môj Trainspotting, vráťte mi späť Rentonove heroínové flashe, vnútorné rozbroje a feťácke konfrontácie s reálnym svetom, vráťte mi späť ochrancu bitých žien Begbieho a jeho svojrázny pohľad na férovosť, vráťte mi späť skrachovaného notorického klamára Spuda, nekonečne filozofujúceho našľahnutého Sick Boy a nevyspytateľnú Diane! Kam sa podel ten famózny soundtrack, ktorý si mnoho ľudí prehráva dodnes? Žiaden T2 nemal nikdy vzniknúť a určite nie po tak nekonečnej dobe, moje očakávania (a zároveň obavy) boli nesmierne a po jeho pozretí zostal iba pocit nenaplnenia.

Kwaidan (1964)

Kwaidan je už asi bohužiaľ príliš starým kúskom na to, aby som ho ja dokázal náležite oceniť, je tu však určite niekoľko silných scén a dokážem si predstaviť aká to vo svojej dobe musela byť hororová pecka.

Aaron's Blood (2016)

Žiadna strašidelná atmosféra ani brutalita, ktorá by sa tu občas vyslovene žiadala, nič čo by na dlhšiu chvíľu dokázalo výraznejšie upútať moju pozornosť... občasné záblesky upírskeho hororu, jeden týpek putujúci z miesta na miesto a nadbytok nezaujímavého rečnenia, to je tak k Aaron's Blood všetko.

Nenasytná Tiffany (2015)

Na české pomery prekvapivo vydarený horor v ktorom sa neobjavujú žiadne sympatické či kladné postavy. Jeden väčší grázel a povaľač ako druhý, bol som aj celkom rád keď sa postupne porúčali na onen svet...

Hellions (2015)

Hellions je otravný nezmysel, snažiaci sa naoko snáď tváriť ako nejaké fajnové ružovkasté filmové umenie. Ňaňaňaňa, ňaňaňaňa... blood, blood!!! Ňaňaňaňa, ňaňaňaňa... blood, blood!!! Tak z tohto hrozného soundtracku ma bude ešte nejakú chvíľu bolieť hlava...