Strážci Galaxie (2014)

Výborné, dostatočne akčné, pestré na postavy a triky a rovnako bohaté na coolové hlášky. Už sa teším na pokračovanie.

Logan: Wolverine (2017)

Najslabší film o Wolverinovi resp. X-menoch. Logan je tu vyobrazený ako starnúci neschopný looser, ktorý má problém poradiť si hoci aj hŕstkou ľudských protivníkov a postava profesora X, zožieraná stareckou demenciou je na tom ešte horšie. Starí mutanti sú v čudu, noví sú ešte decká, takéto smerovanie série ma fakt neoslovilo.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Krvavé, zábavné a po všetkých stránkach našľapané. Død Snø 2 má ako komédia potenciál osloviť širšie publikum než len to zaryto hororové a myslím, že sa tak aj stalo.

Hidden (2015)

Hidden ma dlho držal v očakávaniach, ktoré sa nakoniec ale nenaplnili. Chcelo to dynamickejší spád...

Jeden musí z kola ven (2011)

Mysterozna krimi dráma? Hovbajs, Tinker Tailor Soldier Spy je nudný politický thriller o geriatrických páprdoch z britskej MI6, ktorí sa počas studenej vojny na diaľku naťahujú so sovietskou kontrarozviedkou. Nedočkal som sa tu žiadneho napätia ani akcie, iba poriadnej porcie chytráckych dialógov.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Ja si horory ako je Wrong Turn 5 dokážem užiť naplno a nechápem kverulantov, čo ho prehnane kritizujú a osočujú. Nejde predsa o film, ktorý by ašpiroval na zisk Oscara a aj úplne nezainteresovaným muselo byť dopredu jasné o čo tu pôjde, tak načo teraz tie zbytočné povyky??

REC 3: Počátek (2012)

Génesis-u fakt veľmi škodí to, že je tretím pokračovaním skvelého a fanúšikmi ostro sledovaného Rec-u, ktorý nastavil latku veľmi vysoko a sú naň kladené nadmerne vysoké očakávania. Keby tomu tak nebolo a Génesis by bol nejakým samostatným projektom, tak väčšina ľudí by sa možno na jeho adresu vyjadrovala v superlatívach a pravdepodobne by ani tu na csfd nemal hodnotenie biednych 45%.

Lidská stonožka 2 (2011)

Dosť husté a možno na hranici únosnosti, ale aj o tom je súčasný horor a treba to akceptovať. Po dopozeraní Ľudskej stonožky a jej pokračovania som sa na chvíľu musel zamyslieť nad tým, aké hodnotenie týmto netypickým hororom vlastne udeliť a nakoniec som sa rozhodol, že môj palec pôjde predsa len smerom hore.

Farma (2011) (pořad) odpad!

Účastníkom tejto televíznej frašky bol dopriaty absurdný mediálny priestor, keď najmä na niektorých bulvárnych internetových portáloch bolo ich "dramatické počínanie a osudy" pretriasané každý deň a z nezaujímavých ľudských trosiek, nachádzajúcich sa na hranici mentálne subnormy sa tak na chvíľu stali ostro sledované "celebrity". Z vlastnej skúsenosti však viem, že táto úbohá vtákovina si na Slovensku našla svojich fanúšikov (a nie málo) a neraz som bol či už v práci alebo na verejnosti svedkom, ako ľudia s oduševnením pretriasajú udalosti z farmy. Kladiem si otázku, čo išlo ku dnu skôr: kvalita vysielacieho programu TV alebo intelekt, dobrý vkus, náročnosť a súdnosť divákov? Keďže ako je známe, ponuka sa riadi dopytom, tak asi to druhé..

Kůže, kterou nosím (2011)

Osobité, netypické, mierne zvrhlé a určite zaujímavé. Po dlhšej dobe konečne film, ktorého rozuzlenie ma dosť prekvapilo.