• Thriller

Vražda na úrovni (1979)

Špatné to nebylo. Atmosféra opravdu dobrá, ale bohužel mám i nějaké ty nesouhlasy. Třeba souboj/e byli fakt hrozný. Zejména ke konci filmu to je otřes. V té době to musela být špička, ale dneska už to takhle nejde točit. Kolem a kolem za tři. Na čtyřku bych musel mít větší zážitek a to jsem i s prominutím všech neduhů neměl. Pro milovníky Sherlocka a A.C.Doyla je to ovšem samozřejmá povinnost!

Harry to s vámi myslí dobře (2000)

Dokážu si představit, že tohle někomu i nesedne, protože se nebavil tolik jako u nějakýho šílenýho blockbusteru. No jo, ale podívejte se kolik lidí tomu dá míň než tři hvězdy, opravdu málokdo. To už něco znamená. Ikdyž to opravdu není nervy drásající, tak je to minimálně neurážející zábavná pohoda. Ta báseň opravdu nebyla moc směšná a opravdu byla docela dobrá :). Za tři, nic víc a vůbec nic míň!

La cara oculta (2011)

Opravdu. Prokousat se prvními 40 minutami nebylo pro mě vůbec nic snadného. Velkou nedůvěru jsem k tomu choval. Potom se začalo konečně něco dít. Bohužel ale vůbec ne hororového. Na to úplně zapomeňte. Pro mnohé z vás bude zápletka překvapením, ale s tímto motivem jsem já už tu čest měl, takže překvapení bylo mnohem menší. Další vývoj nebyl až tak moc nepředvídatelný, jak by se mohlo zdát a konec mi tak nějak nestačil, protože jsem bohužel většinu pointy čekal. Sračka to ale v žádným případě nebyla, takže kdo se chce podívat na neurážející lehce vybočující "thriller?", hurá na to. Víc než za tři to ale není v žiadnom prípadku!

Oz (1997) (seriál)

No to je pecka! Kdo to viděl a komu jste fandili? Já samozřejmě Beecheroj, ikdyž mě někdy pěkně sral. Adebisi je týpek jak svině! No a Hill, kterej to vypráví, je dokonalej!!! Ikdyž občas přenechá svou roli na chvilku někomu jinýmu, tak se ukáže, že právě na něj ty ostatní nemaj. Po režijní stránce super, o originálním pojetí s představováním vězňů až po právě vypravěčské momentky se nemá cenu bavit. Opravdu síla!!! Nejsilnější momentka je zpívaný duet Beecher+Schillinger - to jsem šel do kolen. Je tady někdo, kdo to neviděl??? To snad ne. Rychle to běžte napravit!!!!

Řezníci (2003)

No škoda, že v poslední třetině už film působil trochu ... no zbytečně to sklouzlo někam, kam nemělo. Na druhou stranu, kdo by z toho vybruslil lépe? První dvě třetiny jsou dokonalá zábava. Nejen ale hlavně zásluhou Madse Mikkelsena, kterej je prostě borec až na půdu - odzbrojující. Velmi ale velmi silná trojka. Uvidíme po dalším shlédnutí.

Noir (2001) (seriál)

Tady se asi projeví, že nejsem stoprocentní požírač animé a že jsem viděl Berserk mnohem dříve :D. Nechci to srovnávat, ale hodně, ale opravu hodně často se mi stalo, že jsem se nudil. Taky hudba o které se zde píše v superlativech mi učarovala tak nějak na půl. Některé motivy jsou dobré, ale jiné, hlavně ten, který se opakuje při akčních scénách, mě víc než trochu eh ... sral! Myslím ten dupavý elektro rytmus. Rozumím tomu, že ostatní fandové mají nakoukáno tolik, že toto na ně působí víc než nadprůměrně, ale já ne. Druzí se také možná spokojí s "překvapivou pointou" ke konci, ale to mi taky nestačí. Velmi často se tady vatuje a to mi prostě vadilo. Kvality to ale nesporně má a povedlo se mi to, s určitým úsilím, dokoukat. Je to za tři, i pro to, že po druhé to asi už vidět nechci.

Bronson (2008)

K pobavení postačí. Trochu je mi jasný, že s toho bude opět taková cool tutovka, ale nemůžu tomu odepřít zábavnost a poměrně i originální pojetí. Silná trojka.

Ukrutnost (2010)

To je prostě klasika! Stejně, jako třeba Leoneho westerny, jsou Takeshiho yakuzárny klasika. Kdo čeká něco jinýho? Za tři by bylo rouhání. Tohle je pro mě silná čtyřka! Kdybych Takeshiho neznal ani trochu, tak by to nebylo jinak!

Pečeť vraha (2003)

PF. Komu se to nelíbí ... Nevím je to prostě o tom, kdo chce co a jak pochopit nebo kdo na to má a bez předsudků. Film dost nenápadnej, ale výborná hudba, režie luxusní, dobrý herci (Kang Ho Song je vynikající - buran, hlupák, přesto sympaťák!). Mě se to líbilo hodně. Srovnávat s něčím americkým je nesmysl. Silná šťamra!!!

Gokudó sengokuši: Fudó (1996)

Milovníci Takashi Miikeho budou spokojeni! Stejně jako já. Takashi umí a když se do toho dá i hovno může vypadat ... :) různě. Lacinost tam je všude, ale tahle lacinost mi nikdy vadit nebude. Hodně lidí tady prozrazuje některá překvapení, která kdybyste nevěděli, určitě to přidá na zážitku. Musím říct, že na CSFD je SPOILEROVÁNÍ problém číslo 1! FUJ! Je pravda, že některé třešničky už nestráví každej žaludek, ale to by nebyl Takashi. Těším se na další parádičky, ještě mi pár věcí chybí. Poctivá čtyřka! PS: doporučuji milovníkům tajemství a překvapení. Paráda!