Inspektor se vrací (2015) (TV film)

4,5* 15min před koncem jsem si říkal: "hmm, fajn, zajímavý, ale nijak neobvyklý příběh, skvělé herecké výkony a hudba. To je tak za 3,5*max", ale v průběhu těch závěrečných 15min, to o hvězdu zvedám. Bezvadná podívaná!

Zulu (1964)

Mistrovský velkofilm o významném střetnutí kultur, který by při dnešních společenských trendech již nikdo nedokázal natočit.

Už je tady zas (2015)

Těžko něco do detailu psát... musíte se na to podívat. Už dlouho jsem nezažil v kině takovou proměnu diváků od nepřetržitě se smějících po mlčící a do sedadla zařezané i po konci závěrečných titulků.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Výborný animovaný film. Zajímavý příběh, který ocení i dospělí, skvělá animace i postavy.

Prach a broky (2015) (amatérský film)

Naprostá spokojenost, film předčil moje očekávání! Zvážím-li, že se jednalo o amatérský film, nemohu jinak než za 5*. Občas samozřejmě vidíme, že herci nejsou profíci, ale i přesto si film užijete. Ani na chvíli jsem se nenudil, film příjemně ubíhá, místy vtipný a akční scény rozhodně neuráží (choreograf bojových scén pochvalu rozhodně zaslouží). Velmi oceňuji i děj, který do sebe výborně zapadá. Vše na pozadí krásných lokalit českých lesů a zámků, zkrátka doporučuji a autorům pochvala.

Světlonoš (2005) (studentský film)

Téměř dokonalá práce, která splňuje veškerá očekávání. Mistrovská animace, pochmurná atmosféra (ďábelské sochy jsou skvělé), sympatický hrdina a nečekaný závěr. Doporučuji všemi deseti a skláním se před tímto studentským filmem, který kvalitou poráží nepřeberné množství tzv. filmů.

Třída smrti (2013) (studentský film)

Skvělá práce, velice mrazivé!

Stalingrad (2013)

Závěrem trochu SPOILER: Co k tomu dodat... Je vidět, že to točili Rusové. Bojové scény jsou pěkné, příběh celkem taky, ale ta propaganda, ta propaganda. Kam se hrabe Chuck Norris na to divadlo co ta parta vojáků předváděla. Je to "kapánek" přehnané: ruská děla střílející za roh, ruští vojáci nožem přemůžou Němce s kulomety, ruští vojáci v plamenech a téměř holýma rukama dobývají německé pozice. Korunu tomu nasadil zlý Německý plukovník, který obětuje stalingradské civilisty upalováním, aby jeho armádě přáli bozi.... Za to jen ty ** hvězdy a i to je možná trochu moc.