Sviňky (2009)

Další z mnoha filmů, u kterého nelze hodnotit pouze v rozmezí 5*, takže dávám 3,5.. Herecké výkony velmi přirozené, pár věcí těžko uvěřitelných (věk dětí na diskotéce nebo změna Tomase v obchodníka s chlapci), Jinak velmi působivé..

Proč? (1987)

Hlučné, davové, neurvalé, zlé, nechutné, upřímné, pravdivé.. přesně takové pocity mi film Proč navodil a právě to bylo jeho účelem.. nemám ráda fotbal, nicméně jako film hodnotim velmi dobře..

Útěk (2009)

Ještě, že jsem si text distributora přečetla až po zhlédnutí filmu..takhle by mě určitě odradil.. Snímek má pochmurnou až laxní atmosféru, která mu dodává něco osobitého.

Hele vole, kde mám káru? (2000)

3* vzpomínkové.. jak jsem si to asi ve 12ti pouštěla doma na vhs a Ashton Kutcher byl muj idol:-D

Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Od Serge Gainsbourga znám jen jednu (tu nejznámější) píseň a dokud jsem neviděla film, tak bych ani nevěděla, že je od něj..celkově mě jeho tvorba neoslovila.. Za to film a jeho zpracování ano:-) hlavně tedy "hnusný ksicht":-)

Přichází Satan! (1976)

Tento horor jsem viděla jako malá holka, dokonce jsme ho měli natočený na vhs:-) Děsivé..některé záběry se mi míhaly před očima ještě dlouho poté a ta hudba.. Jméno Damien bych teda svému dítěti už nedala:-D

Lumière & spol. (1995)

Pro mě spíše dokumentární.. Hodně se mi zamlouvala hudba, která celý snímek spojovala. Většinu režisérů jsem neznala, ale nejvíc mě zaujal Raymond Depardon..