Rytíři ze Šanghaje (2003)

Sice smichali vse mozne i nemozne (Holmes, Chaplin..), ale je pravda, ze takto uz jsem se hodne dlouho nezasmala:)

Alphaville (1965)

Velmi zajimavy snimek.. Nabizi se mi prirovnani s romanem 1984 - spolecnost se ridi (z pohledu divaka) naprosto absurdnim zakonem logiky - popravy se delaji za to, kdyz clovek dela neco nelogickeho.. Treba place, kdyz mu umre manzelka - copak je to logicky cin? Ale kdybych mela rict, proc me film zaujal, parafrazovala bych z filmu - neni proc, je jen protoze.

Advokátka Věra (1937)

Cely film je sice prumerny, ale posledni scena s odhalenim zapletky byla doopravdy vydarena:)

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

S trochou nadsazky se pulka filmu odehrava v loznici, druha pulka filmu je boj.. Na druhou stranu, pravda, co maji porad vymyslet.. Predchozi byly lepsi:/

Tenkrát v Mexiku (2003)

Zajimave herecke obsazeni dava nadeji v dobry film.. Podle meho se z toho vyklubalo jen krvelacnejsi pokracovani Desperada.. Trochu zklamani..

Flamenco (1995)

Kratka dechberouci vystoupeni at jiz tanecniho ci hudebniho charakteru ukazuji rozmanitost flamenca. Na druhou stranu Bodas de sangre (Krvava svatba od G. G. Lorcy, kterou tez reziroval Saura) me oslovila vice.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Akce, vtip, napětí.. Škoda jen že ze začátku scénaristům až možná trochu příliš bujela fantazie (ze snehu do džungle?). Ford se zase vyřádil:)

Vražda v Orient expresu (1974)

Dalsi krasny Poirot.. Skoda jen ze clovek ma pred ocima, jak by kazdou scenu zahral David Suchet. Finney je na muj vkus trochu prilis vybusny, trochu sakrkasticky.. Zkratka ne takovy mily gentleman jako Suchet. Scena naprosto dokonala, presne jak clovek predstavi pri cteni knihy..

Senna (2010)

Monako 1984, Portugalsko 1985, Japonsko 1989, Brazílie 1991.. Ano, Ayrton Senna je jednou z nejvetsich a nejrychlejsich hvezd formuloveho nebe. Záběry ze samotných závodů doplňují nejen komentáře od jeho týmových spolupracovníků, ale i novinářů. Cely film na cloveka zapusobi pomalu, i kdyby nechtel. Nic umele vyvolaneho a o to je to cennejsi. Naprosto perfektni!