Královská aféra (2012)

Na začátku jsem si říkala, že to bude jeden z milionu historickýc filmů o nešťastné/utajované lásce.. Myšlenka osvícenství však z něj udělala poměrně velmi zajímavý snímek.

Plechový bubínek (1979)

Maly klucik, ktery se rozhodne, ze bude zit svuj zivot a neda na ostani - ve 3 spadne ze schodu, aby nemusel rust, v 21 proto, aby zas rostl.. Co se tyce hlavniho hrdiny, neco takoveho bych doma rozhodne mit nechtela:D Kdyz se mu neco nelibi, jeci, az sklo praska, bubinek za nic nechce pustit z ruky.. Zajimava vychova rodicu, ale kdyz chudacek synacek je maly, chudacek.. Jen me prekvapilo, ze se da pak "ochocit" jako cvicena opicka a predvadel se nacistum, kdyz byl tka proti vsemu, ale asi byl rad, ze si jeho umeni vazi. Celkove jde o velmi presvedcivy film - atmosfera, herecke vykony.. (jen pro me trochu vic nemravne O:) )

Želary (2003)

Želary pro mě byly příjemným překvapením - film není o velké zápletce, ale spíše o atmosféře. To však ději neubírá na zajímavosti, protože se celou řadu řeší drobné epizody.. Jediné, co bylo zvláštní, že se celou dobu zvláštním stylem mísily čeština, slovenština a českoslovenština (i "domorodci" někdy mluvili československy..)

Báječné dorty (2010) (seriál)

Kéž bych takto uměla péct.. Ačkoli nejsem si jistá, zda dorty spíš lépe nevypadají, než chutnají..

Pytlákova schovanka aneb Šlechetný milionář (1949)

Pytlákova schovanka mě doopravdy překvapila. Říkala jsem si, že když to bylo natočené v roce 1949, bude z toho maximálně budovatelská etuda, a ono ne až tak:) sluha Bolton byl perfektní postavičkou po boku svého pána.. "A jak se jmenoval, maminko? To, devce, nevim, tenkrát byl film ještě němý."

Ples upírů (1967)

Naprosto perfektní hororokomedie.. Starý profesor a jeho mladý pomocník (uchvácen ženami) se vydali na výpravu za upíry. Konec filmu trochu překvapení, ale aspoň to nebyl standardní happyend :)

Au Pair II aneb Pohádka pokračuje (2001) (TV film)

Cervena knihovna az to pomalu neni hezke;) ale aspon se dalo koukat na zabery z Prahy, Cervene Lhoty, Hluboke a dalsi :)

Plavecký mariáš (1952)

Ne ze bych byla priznivcem budovatelskeho nadseni, ale film byl pomerne prelomovy vzhledem k tomu, ze ukazal, ze ne vse stare musi jit stranou novemu.. I to stare se nekdy muze hodit :)

Dívka v modrém (1939)

Dokonala komedie od Vavry.. Hvezda dolu je za az prilis naivni konec - ano, happy end patri k tehdejsi dobe, ale kdyz mu rekne, ze je podvodnice, on stejne nic nedba a po hlave s ni leti do kostela? V tom je zaver Falesne kocicky s Ferbasovou lepsi:)