• Krátkometrážní

Rodina je základ státu (2011)

Skvělý český suchý humor. Autor ve filmu výborně spojuje dramatické prvky s trochou humory, který funguje ve filmu parádně. K hereckým výkonům není co dodat, snad jen, že Martin Finger to celé táhne. To neznamená, že ostatní hrajou špatně, vůbec ne. Zkrátka a dobře jsem se bavil jako už dlouho ne a vřele snímek doporučuji všem, co mají rádi kvalitní český humor. 90%

An Island (2010)

Něco co jsem rozhodně nečekal. V podstatě to není ani film ani dokument, což netvrdím, že je na škodu, spíše bych to nazval jako soubor několika klipů skupiny Efterklang, které jsou poskládány za sebe s občasnými odbočkami. Technicky zvládnuté na jedničku a kapela je dokonalá. Avšak po skončení jsem měl spíše dojem, že kdyby klipy byly jednotlivě rozděleny a vydány samostatně, bylo by to lepší. 70%

Muž s kinoaparátem (1929)

Skutečně nadčasová záležitost, která se za doprovodu jazzové hudby krásně sleduje a poslouchá. Bohužel zbytečně dlouhé a v poslední čtvrtine se divák začíná lehce nudit. 80%

Občan Kane (1941)

Zpočátku nudný, pomalý a niceneříkající příběh se rozjel v překvapivě krásné, fiktivní, životopisné drama o muži, který měl všechno a přece nic. Místy mi technicky špatný zvuk lezl krkem, hercům nebylo rozumět a kolikrát bylo těžké odhadnout, kdo vlastně mluví, vezmeme-li ale v potaz, že film je bez mála 70 let starý, potom není co vytknout. 90%

Transformers 3 (2011)

Digitální efekty jsou zvládnuté na jedničku. To se ovšem dalo očekávat. Choreografie soubojů je neskutečně geniální, ale tím to bohužel končí. Většine herců zde vůbec nehraje, spíš se tváří jako hromada hrozně drsnejch, všemu rozumících bytostí a když už přijde na řeč o mimozemšťanech, je všechno najednou hrozně megamoc super tajný. Ne, spíš to působí trapně. Film je natahovaný, pořád ne a ne skončit a divák pak jenom sedí a je natolik znuděn, že už si ani ty geniální souboje nevychutná. Palec nahoru za červího Deceptikona, zbytek ale bohužel selhal. 40%