• Krátkometrážní

RRRrrrr !!! (2004) odpad!

Není to ani vtipné, ani hezké a už vůbec ne zábavné.

Bambi (1942)

Starý dobrý Disney.

Tintinova dobrodružství (2011)

Ano, příběh místy pokulhvává, zejméná monology s Tintinem jsou trošku zcestné, bereme-li ale v potaz, že se jedná o věrnou adaptaci komiksu, pak se dají tyto nedostatky v klidu přehlížet. Graficky je to ovšem nepřekonatelné. Po skončení 3D projekce vám bude připadat, že náš svět je takový hloupý a vesměs 2D oproti Tintinovi. Budete mít pocit, že určité pasáže ve filmu snad ani nebyly animované a epické finále (které není finálem filmu, ale určitě mělo být) v Maroku je opravdu epické!

Skála (1996)

Samá jízda, samý jeřáb, honičky v autech, přestřelky, výbuchy a ještě jednou výbuchy. Proč? Protože Michael Bay může. Ale vesměs to funguje a je to zábava.

Barbar Conan (2011)

Super, takže banda drsnejch chlápků pobíhajících převážně před zeleným pozadím jsou natolik cool, že při sebemenší pěstní potyčce rozmlátějí polovinu interiéru a exteriéru (vůbec nezáleží na tom, kde se to odehrává), samozřejmě nechybí epické finále, kde pro jistotu rozmlátí půlku skály, všude lítá hromada krve, železa, potu a hlavně...hlavně jsou všichni hrozně "drsní." Je to trapný.

Prostředníci (2009)

Svižné, vtipné, zábavné, napínavé, plné polonahých žen a ještě ke všemu se dovíte, jak vznikla vaše oblíbená internetová stránka. Co víc si přát?

Captain America: První Avenger (2011)

Přiznám se, že jsem komiks nikdy nečetl a tak se ke kapitánovi stavím čistě jenom jako k filmu. Prostředí, obrázky, hudba, parádní. Když došlo na akci, byla tam akce, to je všechno v pořádku. Bohužel si zase všichni hráli na super drsný vojáčky, kteří se pohybují po nějakém bitevním poli a hrajou si na lovestory, které je nejenom prokouknutelná, ale nikdo ji ani pořádně neuvěří. Finální scéna je sice pěkná a emotivní, působí však spíš jako vykrádačka z posledního Star Treku. A v neposlední řadě film jde téměř ruku v ruce s G.I.Joe a přiznejme si, to nebyl povedený film.

Hamlet (1948)

Pecka. Skvěle zvládnuté odvyprávění složitého příběhu s použitím Shakespearovských citátů a dobrým smyslem pro výběr lokací. A co teprve ta expozice...

V peřině (2011)

Velmi chytlavá a pěkná hudba. Což je v muzíkalu sice silná a podstatná část, ale nestačí to. Vyprávění příběhu úplně chybí, jakékoliv rozvíjení postav, či emoce, vůbec nejsou. Upřímě lituji Karla Rodena v roli tatínka, který tam ze sebe musel dělat prakticky idiota a ještě ke všemu nepůsobil jako starostlivý otec dětí, které se mu ztracejí, spíš jako náhodný kolemjdoucí co si objedná kachny a je najednou v příběhu. Rapující děti jsou super, ale vesměs je celý film nuda. Co se efektů týče, na české poměry není co vytknout.

Plastic Bag (2009)

Pěkný nápad, bohužel zbytečně dlouhé, neprocítěné, vesměs nudné. Viděl jsem lepší.