Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Hrozně dlouhé, málo vtipné, místy trochu trapné. Pointa dobrá, ale zopakovaná v posledních 10 minutách nepochopitelně 2x (možná jen v režisérské verzi, nevím).

Valkýra (2008)

Ottmanova They'll remember you je nádherná skladba, ničím jiným film ovšem nevybočuje z průměru. Jinak dobré herecké obsazení paradoxně táhne dolů Cruise, skoro bych řekl, že ve své nejhorší roli. A to přitom jako Stauffenberg fakt vypadá! Film v druhé půli dobře buduje napětí, první hodina naopak moc nevtáhne. Co se týče historického vyznění, tak mohl scénárista víc zapracovat na motivacích hlavních hrdinů. Podat to tak, že se skupina generálů rozhodne, že holocaust je fuj, tím spíš, když válku nevyhrajem... no něco tomu chybělo.

Želvy Ninja (2014)

Pro děcka asi dobrý, my po hodině vypínáme jako ztrátu času. Poprvé jsem v nějakém filmu viděl Megan Fox, takže jsem až teď zjistil, že vůbec neumí hrát.

Fakjů pane učiteli (2013)

Není to vůbec originální ani překvapivé, ale je to drsnější než ostatní filmy v žánru a hlavně hrdina dobře vypadá. Výborný dabing.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Asterixův létající cirkus. Je to dobře vtipné, funguje to i po 40 letech a palec nahoru za to, že nejde jen o adaptaci komixu. Má to i atmosféru, ačkoli ne až takovou jako některé jiné díly (Překvapení pro caesara a Velký boj). Každý úkol má něco do sebe.

V hlavě (2015)

Nejlepší film od Pixaru. Originální, moudrý, dojemný, velmi vtipný, takřka stoprocentně geniální. Bál jsem se, že film ztratí tempo jako Her nebo že se něčím shodí. Opak je pravdou, myšlenkově to neustále graduje a přitom neztrácí vtip a šarm. Zaměřením na děti film nijak neoslabuje sdělení; emoce máme koneckonců všichni stejné a v dětském podání je to jaksi upřímnější. A konečně jsem pochopil, jak funguje mozek :)

Ona (2013)

Originální, vtipné i romantické. Jako sci-fi vize blízké budoucnosti je to hezky udělané. Doufám, že se takové kalhoty a kníry nosit nezačnou. Škoda, že to není o 30 minut kratší. Po rozvodu šla kvalita rychle z kopce a začal jsem zívat. Hlavní hrdina je opravdu napůl žena, jak podotkl jeho kolega z práce, a postupně je čím dál nesnesitelnější (ikdyž poprvé mě namíchnul už když odmítnul Olivii Wilde). Film o ubožákovi, který se sebou neumí nic udělat, jeho žena ho vystihla přesně už v půlce filmu a dál k ničemu podstatnému nedošlo.

Tučňáci z Madagaskaru (2008) (seriál)

Laciná animace, průměrný scénář, solidní vtípky a především geniální moravský dabing.