Jersey Boys (2014)

První hodina hrozná, druhá sotva průměr. Nudný, zbytečný film, který nepobaví ani v autobusu.

Sněhurka a lovec (2012)

Všechno dobrý, ale ta Sněhurka je hrozná a sráží film o hvězdičku dolů. Zejména ta její motivační spíč je snad nejhorší, co jsem kdy měl tu smůlu slyšet. Originální a imho i docela vhodné pojetí pohádky, nadprůměrná hudba i vizuál.

Tenkrát v Americe (1984)

Nejepičtější bromance dosud. Pohlcující film, fantastická režie, návyková hudba. Hned bych si dal tu režisérskou verzi.

Marťan (2015)

Casting je jeden velký metavtip. Damonova postava je sympaticky povrchní, takže film nezabíhá do zbytečných nálad a zbývá dost prostoru pro realizaci bitvy o přežití a záchranné mise, která je svým způsobem největším projektem v historii obou planet. Scott si asi mohl odpustit natahovaný závěr. Mars působí daleko obyvatelněji, než by člověk čekal.

Bubba Ho-tep (2002)

Obdivuju producenta, že do něčeho takového šel, když viděl námět. Vlastně je to víc nostalgicky smutné, než vtipné nebo strašidelné, ale rozhodně to funguje. Campbell jako Elvis nemá chybu. Vynikající soundtrack.

Soylent Green (1973)

Podmanivé distopické kulisy, zábavný děj a ženy jako nábytek. Jen škoda pointy, která mi byla jasná ještě před začátkem filmu, a konce, který je v dnešní době už hrozně naivní.

Pohádka pohádek (2015)

Tři drsné pohádkové příběhy potěší, ale nevidím přidanou hodnotu v tom, aby běžely všechny najednou. Navzájem akorát jeden ruší od druhého, nemají propojení a nepochopil jsem ani, že by měly nějaký přesah. Pomalé tempo nepomáhá tomu, aby se člověk do příběhů vžil a pokaždé, když se to stejně povede, tak je střih na jinou dějovou linku. Kamera je spíš nápaditá znouzecnost, než že by mi to vyráželo dech. Takový styl 80. let.

Horší už to nebude (2006)

Pokud autor přímo konzumenta svého díla připravuje na to, že za 20 minut přijde něco geniálního, tak by to přijít mělo. Čili zklamání z konce, které se pak ještě zbytečně a dlouze rozmazává. Ještě když se celý ten film točí okolo toho, jaký má mít román strukturu, to je prostě facepalm. Jako by měl scénárista taky tvůrčí blok, zoufale se pokoušel o heuréka moment, neuspěl, ale producent už vybral peníze, tak to stejně natočili. Jinak příjemný a vcelku i originální námět, milé momenty a uvěřitelní herci. Prvních 80 minut jsem napjatě sledoval a užíval si každou scénu.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Korejská verze Lepa sela lepo gore. Sympatické, od sebe rozpoznatelné postavy, milý humor a střídající se styly režie a kamery. Rozhodně zapamatovatelné dílko. Několik geniálních scén na 5* nestačí, ale určitě by mi nevadilo vidět Dongmakgol znovu.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Hrozně dlouhé, málo vtipné, místy trochu trapné. Pointa dobrá, ale zopakovaná v posledních 10 minutách nepochopitelně 2x (možná jen v režisérské verzi, nevím).