Rudá kapela (2009)

Vůbec to není komedie a ničím to nepřekvapí. Režisér trollí všechno kolem sebe a kope tím do dost snadného terče. Příště mi ukažte něco, co o Severní Koreji nevím. Borat odhaluje svět v jeho nahotě a je to srandovní, Mads jenom kolaboruje, na oko zpytuje svědomí a neodhaluje o Severních Korejcích nic navíc, oproti tomu, čím se hrdě prezentují sami. A zábava chybí. Velmi se divím, že si toho diváci Červené kapely nevšimli.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Ten bod, kdy psychopat narazí na hranice vlastního svědomí, tvoří vždycky nejlepší příběh. Od té doby už však kvalita filmu spěje pomalu dolů a po Thorinově smrti už prakticky není na co se dívat. Co stojí za to, je nová znělka a taky HFR obraz, na který si sice člověk musí chvíli zvykat, ale o to přirozeněji pak film působí. Zamáčkneme slzu a budem se těšit na režisérskou verzi komplet triologie.

Loft (2014)

Na film se dobře kouká a každá scéna posune děj, přičemž divák několikrát musí přehodnotit představu o tom, co se vlastně děje. Karl Urban je čím dál lepší herec. Co jediné ubírá Loftu na kráse je, že je zcela nepochopitelně cenzurovaná nahota. Proboha proč? Film stejně rozhodně není pro děti a v době, kdy se díváme na věci jako Vlk z Wallstreetu, Hra o Trůny nebo Spartacus, působí skrývání nahoty (včetně prsou) jako anachronismus, tím spíše ve filmu o sexu. Druhá maličkost je, že po zamyšlení s trochou odstupu nedává konečné chování hlavních postav příliš smysl a pak taky jedna věc s krví a faktem, že je jedna z postav lékař a mělo by ho tedy cosi trknout, ale to už bych nerad spoiloval.

Všemocný (2011)

solidni pocit, ale vyzniva to jako propagace scientologie a kokainu. Ani jsem moc nepobral, cim se mela droga z filmu od klasickych latek uzivanych ve financnim byznysu lisit.

Betonová zahrada (1993)

Nečekal jsem, že mě zrovna tohle téma bude bavit, ale nakonec to bylo dobře koukatelné. Nápaditá kamera, skvělá režie a především dost originální zápletka. Není to tak dobré jako podobný Deep End, ale přesto hodně solidní nadprůměr.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Tenhle film povýšil fekál komedii na humor (ne, v Southparku to za humorné nepovažuju). Chvílema je to furt příliš za čárou, ale jinak je to konečně použitelný. Originální pojetí divokého západu, množství dobrých gagů, solidní herci a nevadil mi ani dabing. V trailerech je pár pěkných záběrů, které pak bohužel ve filmu nejsou.

Kdo je tady ředitel? (2006)

Nesedlo. Na komedii je to pro mě překombinované (ač minimalistické). Zasmál jsem se jednou, usmál maximálně třikrát. Být divadelní herec, tak se asi pobavím víc, takhle mi to přišlo hodně nepřirozené a strojené.

Sousedi (2014)

Další z amerických komedií z poslední doby, kde se režisér nebojí dotáhnout drsnej gag do konce. Ani mi to nepřišlo trapný, vtipná komedie, solidní průměr.

Interstellar (2014)

Mám rád tohle prostředí, takže jsem rozhodně nebyl zklamán. Film podkresluje zajímavá hudba připomínající mého oblíbeného Arva Pärta. Zápletka zase evokovala Doctora Who. Polopatičnost vyprávění mi vůbec nevadila, třeba ta legrace s kulatou červí dírou mě příjemně zasáhla. Co mi úplně nesedělo byl kontrast mezi dojmem z hlavního hrdiny a ostatních herců, včetně Matta Damona. Kromě Coopera působí jako přirozené postavy už jenom roboti. Velmi příjemný filmový zážitek, dokázal bych se na Interstellar dívat i jako na seriál, kde by se každý díl věnoval jednotlivým nápadům více do hloubky a na větší ploše.