Spása (2014)

Kdyby to byl úplní první western, co jsem v životě viděl, tak asi dobrý. Spása ale nepřináší nic nového, nic navíc, jen vrší klišé a stokrát viděnou zápletku. K čemu to jako je? Dánský remake libovolného amerického westernu? Všichni se tváří drsně a hořce a mě to nudí.

Mega Shark vs. Mecha Shark (2014)

Megažralok mi nepřipadá blbější než ostatní katastrofické filmy. Je ale poměrně nudný, málo akce, spousta kecání. Pořád ale není tak nudný, jako třeba nová Godzilla.

Hmyzáci (2015) odpad!

Není to ani horor, ani komedie a už vůbec to není romantika. Je to jen blbé. Třeskutě moc a po všech stranách.

Když Harry potkal Sally (1989)

Tuctová, málo vtipná romantika, která je podprůměrná i přesto, že herci vzládají dobře. S horšími herci by to byl úplný odpad. Oproti novějším romantickým komediím tenhle podle mě nenabízí vůbec nic.

Birdman (2014)

Takže ten film vypadá jako natočený na jeden záběr? Fascinující! Ještě víc fascinující je, že jsem ho sice viděl, ale vůbec jsem si té formy nevšimnul! Žádné úžasné drama to není, ale je to poměrně koukatelné. Solidní zapamatovatelný průměr, na festivalu nebo v letadle (můj případ) rozhodně neurazí.

Dovolená v Protektorátu (2015) (pořad)

Oproti jiným reality show je to výborné. Oproti dokumentům zábavné. Oproti fikci napínavé a vtahující. A oproti většině projektů z poslední doby tahle show nepřepisuje dějiny a nědělá z Němců oběti. Herci se nesnaží přehrávat, berou to napůl jako dovolenou, napůl se do atmosféry vžili. Působí to přirozeně.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Film je taková esence naivní devedasátkové poetiky. Pitt sympaticky mění polohy podle toho, s kým zrovna jedná. Citlivě pojaté vztahy Hopkinse, jeho starší dcery a zetě. Kvalitní práce s hudbou a několik vtipných scén. Tři hodiny rychle utečou.

Kung Fury (2015)

Backnul jsem to na KS a nebyl jsem zklamán. Takhle dobře by byli dopadli Nacisti z Měsíce (Iron Sky), kdyby měli jen půl hodiny. Vrcholem je nestříhaná bojová scéna, ale i zbytek šlape na max a hudba nemá chybu. Akorát partnerce se to teda nelíbilo ani trochu :D

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Akční nářez srovnatelný s Denní hlídkou nebo novým Soudcem Dreddem. Chyběly tomu jen kozy. Několik ujetých WTF momentů, scénář rozhodně převyšující původní tři filmy, sympatické postavy, dechberoucí režie, práce s hudbou, design aut i kostýmů. Film se zažere do mozku. Tohle rozhodně mělo vzniknout. Přitom trailery mě spíš odpuzovaly.

R´ha (2012) (amatérský film)

Doufám, že vznikne celovečerák a že kladní hrdinové budou ti roboti. Pak to bude mít šťávu a nápad.