Spider-Man: Bez domova (2021)

Tenhle film je prostě skvělej a i když jsem ho viděla už několikrát, stále mě neskutečně baví... i když ten první dojem tehdy v kině může být jen jeden a byla to paráda. Přiznám se ale zcela dobrovolně, že největší tahoun je tady pro mě Andrew Garfield, kterého mám v roli Petera Parkera prostě extrémně ráda (čert vem, že ty sólo filmy nejsou v mnoha věcech nic moc extra, ale viděli jste tu chemii, co má s Emmou Stone? Uff!) a vykoupení jeho postavy, všechny ty narážky, hlášky, další detaily... neskutečně mě baví každá scéna s ním i co mají jako tým. A ten moment s MJ? Ta scéna mě dostane prostě pokaždé. Pardon, prostě tohle je jen můj rozplývací komentář, který pro některé nebude mít žádnou vypovídající hodnotu, ale já tenhle film prostě miluju a bude už vždy v té topce.

Chlap - Sebeláska (2022) (epizoda)

Šestý a sedmý díl jsou naprosto skvělé! A ten zvrat který hodil úplně jiné světlo na události co se staly před lety, mě opravdu překvapil, vůbec jsem to nečekala a musím říct, že to na mě dost zapůsobilo. Ano, vím že originál seriálu není z našich končin, ale i tak si myslím, že tento seriál má skutečný potenciál i jako remake. Jsem zvědavá, jaké budou další epizody...

Banda (2019) (seriál)

Dlouho jsem si nebyla jistá, jestli je tohle seriál, který potřebuju vidět, ale nakonec jsem jedině ráda, že jsem mu dala šanci! Ano, jsou tady scény, které jsou sem tam opravdu znepokojující a místy až nechutné, ale... ty postavy, ten příběh, prostě to odsejpá jedna báseň a všechny tři série jsem dala pomalu jedním dechem, asi za pět dní, když byl zrovna čas. Jsem opravdu zvědavá na pokračování a těším se, příběh totiž staví dost často na dost reálných věcech a otázkách, které jsou k zamyšlení a nejde tady jen o nějakou bezduchou řežbu. Někomu by to asi stačilo, ale já jsem ráda za vše, co je tady navíc. Za mě klidně takových 8 - 8,5.

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Říkala jsem si, že to bude asi docela slabší průměr a za začátku to tak opravdu vypadalo, ale nakonec mi to nepřišlo až tak špatné a nejlepší byly asi posední dva díly. Byl to sice mix komiksové podívané, teen seriálu a výletu za historií, což nemusí sednout každému, ale asi i takové věci jsou potřeba u MCU. Jako jo, je fakt, že na Marvel to bylo skutečně slabší a nekonalo se tady nic moc převratného, ale na to, že to pro Iman Vellani byla první role, zvládla v rámci možností docela dobře.

Meryem (2017) (seriál)

Ani bych nevěřila, že to nakonec napíšu, ale dala jsem tomuhle seriálu druhou šanci... a po dost dlouhé pauze jsem ho konečně dokoukala. No nebudu lhát, bylo to občas fakt náročné, únavné a repetitivní, ale přesto tady bylo několik věcí, pro které to stálo za to vidět. Začátek je velmi slibný, ale velmi rychle do přejde to směru, který mě popravdě moc nebavil a kdyby tady bylo o polovinu méně dílů, myslím si, že se pomalu nic nestane. Ty zásadní věci by se tam jistě vešly tak jako tak. Utvrdila jsem se v tom, že drama není můj žánr, určitě ne v turecké produkci, na takový seriál asi musí být člověk v nějaké speciální náladě nebo si neumím představit, že bych na něco takového koukala v jednom kuse. Ale zhruba třetina seriálu mě opravdu bavila, měla dobré tempo a děj. Škoda, že to bylo oproti tomu zbytku docela nevyvážené. Některé scény byly opravdu mizerně natočené a dějové mezery to tady také mělo, každopádně za hlavní dvojici a ty pasáže, co mě zaujaly, dávám nakonec s přivřenýma očima tři hvězdy.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Jo, hodně mi to připomínalo Ragnarok, ke kterému je to přirovnané v každé recenzi, ale prostě to už tak dobře nefungovalo. Opravdu tady nebyly úplně vyvážené skoky mezi humorem a vážnými tématy, což mi po čase začalo docela vadit. Ale když to člověk nebere až tak vážně, tak je to příjemná podívaná. Jen teda jsem nikdy neviděla v nějaké filmové sérii tak výrazné rozdíly mezi první a druhým vs. třetím a čtvrtým dílem. Ze začátku to byl úplně jiný Thor a je pravda, že po tom všem, co zažil, bych uvítala i nějakou vážnější linku bez těch okamžitých vtípků, aspoň na chvíli... no, třeba někdy jindy, někde jinde. Dala bych tomu něco mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, nějak se nemůžu rozhodnout, ale zase mě to bavilo víc než předchozí MoM, ale s odstupem času to stejně bylo takový nijaký. Ale jde vidět, že Chrise asi tohle podání Thora baví prostě více, jen už je to možná občas až moc.

Meryem - Buna Aşk Derler (2017) (epizoda)

Po těch x dílech, kdy se to pomalu nehnulo z místa a děj byl utahaný a nezáživný opravdu neskutečným způsobem, to konečně chytilo druhý dech a začalo to být zase zajímavé. Nebudu lhát, už jsem tenhle seriál málem vzdala, ale říkala jsem si, že tomu dám ještě šanci... no tak snad nebudu litovat a aspoň ta poslední třetina bude stát za to.

Láska klepe na dveře (2020) (seriál)

Ano, nebudu lhát, tenhle seriál má své mouchy - má díly, které mě moc nebavily, zápletky, které byly jedno velké klišé, natahování děje zbytečnostmi, postavy, po kterých by člověk nejradši něco hodil... ale těch kladů má mnohem mnohem více a když na to přijde, tak nad vším ne úplně perfektním přimhouřím oko. Příběh Edy a Serkana je jako celek opravdu skvělý a je tam i dost věcí, ze kterých si člověk něco odnese. A ta jejich chemie, uff! Vážně jsem neviděla dvojici, které bych věřila každý jejich pohled, není se co divit, že to mezi nimi zajiskřilo i v soukromém životě. Každopádně - můžu říct, že když se divák povznese nad několik nedotažených věcí, čeká ho fakt super podívaná a za mě, byla radost se na tento seriál dívat. Vždycky jsem měla ráda romantické příběhy a tenhle seriál má ten nejhezčí, co jsem kdy viděla a patří u mě k těm top. Což bych tedy před pár lety nečekala, že mě tak dostane zrovna turecká produkce, ale je to tak. Už se těším, až se do budoucna podívám znovu. (Víc jsem se rozepsala i u jednotlivých sérií.)

Láska klepe na dveře - Série 2 (2021) (série)

Je mi jasné, že po tom lehce utahaném finále první série se někteří k té druhé ani nedostali, ovšem myslím si, že o dost přišli, protože je fakt skvělá! Návrat původních scénáristů je znát a bavila jsem se u všech dílů. Jasně, sem tam tady taky nastane nějaké to klišé, ale víc než na divné intriky je to zde postavené na tom, jak se Eda a Serkan znovu sbližují a budují nový začátek a zázemí pro ně i pro jejich dceru. Četla jsem hned několik názorů, že je zápletka série málo reálná, ovšem mě se zdá reálnější než kde co z minulého děje. Každý člověk reaguje na těžkosti v životě jinak a i když je hlavní dvojice rozdělaná na několik let, vše se poté vysvětlí a skončí to i krásným finále. Za mě rozhodně spokojenost a těším se, až se na seriál někdy podívám znovu.

Umbrella Academy - Zapomnění (2022) (epizoda)

První dvě série mám hodně ráda a byla jsem dost zvědavá na pokračování... ale z té třetí série mám hodně smíšené pocity. A i z toho finále... je to něco mezi "uzavřeno, vyřešeno" a "to je jako ono, to je všechno"? Jako jo, byly tady i zajímavé momenty, ale taky se to nějak celé odklonilo úplně jiným a většinou divným směrem... a mám pocit, že tady už asi žádné další pokračování nebude a vlastně si ho ani nějak neumím představit.