Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Sci-Fi
  • Animovaný

Recenze (11)

plakát

Duna (2021) 

Dlouho jsem se rozhodovala, zda dát filmu jen 3 hvězdy nebo 4. Ti z vás, kteří znají minisérii z roku 2000 mi asi dají za pravdu, že tohle dílko 80 % vykradlo, 10 % zapomnělo a 10 % vlastně docela pos**lo, což je ale lépe patrné, pokud znáte předlohu. Některé momenty filmu byly neúmyslně k smíchu až trapné, což narušovalo dobře nastolenou atmosféru důstojného dunivého dramatu. Na film z roku 2021 to mělo neuvěřitelně slabé efekty, mnohdy dokonce žádné, a to i tam, kde by je člověk očekával. Tím nechci říct, že svět potřebuje další bezduchou sr**ku narvanou efekty, těch je myslím v poslední době dost a dost. Na druhou stranu s odstupem dvou dekád bych očekávala, že tato verze bude nejen kopií, ale i vylepšením. Kde šetřili tvůrci na efektech, tam to dotahovali jmény. Příliš mnoho známých tváří, ale celkovému dojmu spíše ubírá, než přidává, ikdyž Timothée Chalamet se s tím popasoval poměrně dobře. Jak se ale říká, méně je někdy více. Jestli mi někdo trošku neseděl k postavě, pak je to určitě Jason Momoa jako Duncan Idaho. Při sledování filmu jsem měla neodbytný pocit, že mi do děje vstupuje postava z filmu ve vedlejším kinosálu. Dokázala bych si představit lepší volbu, ale třeba je to jen můj neodbytný pocit, že Aquaman ve světě, kde je voda pasé, prostě nemá co dělat. Pokud ale existuje postava, kterou tvůrci dodrbali obsazením nevhodné osoby, pak jde jednoznačně o Dr. Kynese (ehm... Kynesovou). Pominu fakt, že obsadit ženu do mužské role je strašně moderní, in, v souladu s inkluzí a genderovou neutralitou, ale taky je to naprostá pí**vina, která ničí klasiku. Raději přejdu k problému jménem Sharon Duncan-Brewster. Docela živě si tuhle divu dokážu představit jako plukovnici od mariňáku v seriálu NCIS, ale postavu Lieta dokázala pohřbít v rekordním čase, v první vteřině na scéně. Kdo zná Harrisonovu verzi, která se dost blíží předloze, ví, že Liet je v příběhu nejprve trochu záhadná postava, která se postupně vybarvuje. Sharon s tím vším bohužel tak trošku vyje**la. Její provedení je naprosto bez emocí, surové, neohrabané, bez špetky záhadnosti, prostě... k hov**! Celé to korunuje fakt, že jsem byla donucena jít na dabovanou verzi, kde mě neustále vytrhovala z děje a tahala za uši odlišná výslovnost jmen. A aby to nebylo málo, obraz byl zrnitý až lehce rozmazaný. A teď mi poraďte... ta kvalita obrazu... Byl to záměr tvůrců (jakože umělecké cítění, kterému mi amatéři nerozumíme)? ...nekvalitní promítačka v kině? ...nebo to snad pouštěli v nižším rozlišení? ...Napadlo mě, že tím zrněním mohli chtít tvůrci znázornit to všudypřítomné koření ve vzduchu, ale byl by to fakt blbej nápad. V kině to dobře nevypadalo. Asi se teď ptáte, proč jsem tomu nakonec dala čtyři hvězdičky. Duna (2000) ode mě měla pět hvězd a tihle experti vlastně 80 % zkopírovali, takže to zas takový průser nebyl a hodnocení tomu vlastně odpovídá. Vzhledem k vynechaným informacím jen doufám, že dvojka bude ještě dávat smysl. Pokud ne, možná to ještě snížím.

plakát

Zrodila se hvězda (2018) 

Opět se potvrdilo moje tvrzení, že pětihvězdičkový systém hodnocení je nedostatečný. Mé hodnocení 9/10. Nakonec sice převládl pozitivní dojem a dala jsem 5 hvězd, ale stále si myslím že 4 jsou málo a 5 je moc. Snímek měl hned od počátku dobře našlápnuto na nejvyšší příčky, bohužel po prvním společném koncertu obou protagonistů začal děj lehce pokulhávat. Zbytečně roztahaný střed filmu napravil zas až závěr. Konec sice nebyl velkým překvapením, zato jsem do poslední chvíle s napětím očekávala něco, co nakonec nepřišlo, což mi tu předvídatelnost trochu vynahradilo. Mám poznámku i k hudební stránce filmu... V podstatě jsem naprosto souhlasila s Jackem, že se Allyina hudba v sólo kariéře zvrhla z "mám-co-říct" na "stejně-je-vám-fuk-co-zpívám-hlavně-když-to-dobře-zní-a-někdo-kroutí-prdelkou". Po prvních zazpívaných písních jsem se těšila z toho, že to bude i hudební zážitek. S postupem děje mě vlastně ale ty písně bavily míň a míň. Nechci říct, že nestály za nic... za mě jen prostě ty nejlepší melodie zazněly hned na začátku.

plakát

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015) 

Tak na rovinu... Co vám to připomnělo? NIC??? ...Boj o ropu, pitnou vodu, čistší geny... Svět po globální katastrofě, plný umaštěných, degenerovaných individuí na strojích, které slátali ze všeho, co zbylo z původní civilizace, které vede ten nejošklivější vůdce, který se honí za ženskýma... Hrdina - asociální pablb zachraňuje ženské, které si to napůl nepřejí a minimálně zpola nezaslouží. Kravky ženoucí se za zelenější pastvinou... Nakonec vůdci skočí do chřtánu, aby ho porazili v nerovném boji. A samozřejmě nezapomeňme na zelený happy end... POŘÁD NIC??? ...tak já vám napovím... minule tam bylo větší vlhko ...BINGO!!! VODNÍ SVĚT v dehydratované úpravě ...takže za mě hvězda dolů za neoriginalitu... P.S.: Tohle vážně nominovali na Oscara? PROČ?

plakát

Rezistence (2015) 

Moje zkušenost s touto trilogií začala zkouknutím prvního filmu Divergence. Film byl povedený a děj sám o sobě až na pár drobností neobsahoval nic moc přehnaného. Takový vcelku "reálný" obraz budoucnosti. (Berte mě s rezervou, ani já do budoucnosti nevidím) Následovaly knížky. Po přečtení prvního dílu jsem se pozastavila nad rozporem s filmovou verzí. Byla to drobnost, nicméně zcela změnila význam pojmu "divergence". Po přečtení druhé knihy mi došlo (ech... jaké překvapení), že ta odchylka nadělá v celé trilogii dějový bordel a scénář nemá šanci si udržet podobnost s knihou. Pak už asi nikoho nepřekvapí, že sny (v tomto případě spíš malé noční můry) se právě staly skutečností. Ikdyž pominu fakt, že film byl dost ořezaný (což se koneckonců u filmů podle knižních předloh běžně stává), musím snížit hodnocení z původně zamýšlených čtyř hvězd na tři, jelikož se druhý díl dostal naprosto mimo významovou linii knihy. I přesto věřím, že se bude líbit všem zastáncům post-apo filmů, kteří knihy nečetli.

plakát

Kronika (2012) 

Nemusela jsem ani moc přemýšlet, které filmy mi to připomíná... Rozhodně Carrie podle Kinga říznutá Spidermanem resp. Supermanem.... OK... Přehnané, ale ne tolik, abych to nedokoukala a s naprostým odporem vypnula. V podstatě to mělo zcela opačný efekt, než to mělo mít. Dle popisu "Drama / Sci-Fi / Thriller / Mysteriózní / Akční", pro mne naprostá komedie. Za to tedy jedna hvězda... A ta druhá? Za efekty. Na takové béčko překvapivě slušné (resp. lepší, než mají mnohé současné hity s obřími rozpočty).

plakát

Stážisti (2013) 

Řeknu to velmi jednoduše. Oscar za to nebude, ale pokud se chce někdo zasmát, pak tenhle film neurazí. V jedné chvíli trošku přehnané a nemístné vtipy z úst Willa Ferrella mi trošku kazily zážitek, v zápětí to napravila scéna "taneček na klíně" (zasvěcení vědí). Je to zkrátka typická americká komedie.

plakát

Strom života (2011) 

Jediné uznání si tento film zaslouží plným právem za hudbu. Jinak jsem u toho napoprvé usnula a napodruhé už jsem se těšila, až to skončí. Nic neříkající začátek i konec. Nevím jak vy, ale já nepochopila, co tím chtěl autor říct.

plakát

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Varování ministerstva školství: Nechcete-li vypatlané děti, rozhodně jim nepouštějte Teletubbies! A teď vážně. Kdybych měla děti, opravdu bych je na to nenechala koukat. Znala jsem i patnáctileté, kterým to vybrakovalo mozek. Celou devítku na základce jsem poslouchala tu přihlouplou znělku a dohady na téma "Ne... Ja sem Dipsy a ty si Po...". Co to asi udělá s mozkem dítěte?

plakát

Srážka s mimozemšťanem (2011) 

Musím říct, že na tuto komedii mám dosti rozporuplné vzpomínky. V kině jsme se všichni váleli smíchy. Perfektní hlášky, super scénky. Nedávno jsem si film pořídila. Bohužel jsem musela konstatovat, že překlad dělá hodně. Komedie je založená na mluveném slovu a tím překladem v podstatě autor titulků "zabil" většinu fórů. Doporučuji sehnat kvalitnější titulky. Pak je to opravdu k popukání.

plakát

Pokémon (1997) (seriál) odpad!

Je až s podivem, že něco tak bezduchého jako Pokémoni může mít současné hodnocení nad 30%. Neznám nic lepšího než čučet na kluka, jak chytá potvůrky do balónků (mimochodem něco tak tlustého jako pikaču se do něj nemůže vlézt) a následovně je týrá ve vynuceném souboji. Jediné plus co mě napadá je poklona autorovi jednotlivých mnohdy roztomilých příšerek. Navíc nejsem příznivce japonských samozvaných animací, kdy se po obrazovce nahoru a dolu, vlevo a vpravo pohybuje něco bez jediné změny polohy, což je pořád dobré oproti pozadí, které se pro jistotu nemění vůbec, jelikož jde povětšinou pouze o rozmazanou šmouhu nebo "efektní" blesky. To můžu rovnou sledovat spořič Microsoftu, kde se znak Windows odráží od pomyslných stěn monitoru na černém pozadí a navíc zadarmo a v jakoukoliv vysílací dobu.