T2 Trainspotting (2017)

Prvý Trainspotting ponúkol za 90 minút zmes legendárnych scén bez slabých miest. T2 ponúkol za skoro 120 minút zmes skvelej hudby a strihov bez jedinej zapamätateľnej scény. 6/10

Podnikavá Joy (2015)

Divný film, veľmi divný. Akoby sa stretli Wes Anderson s Jimom Jarmuschom na káve, začali popritom chlastať a chŕliť nápady na príbeh, a keď už z toho mohla byť celkom dobrá párty rozhodli sa, že radšej skončia, nech majú doma pokoj, keď tu zrazu ide okolo random americký režisér priemerných rodinných komédií a celý námet prepracuje. Zvláštna atmosféra, postavy a ešte to je aj celé o mope. 6/10

La La Land (2016)

Môže sa človeku, ktorý sa zabáva na prízemnom humore Jackass a South Park páčiť muzikál?! Ale isteže! La La Land je už teraz pravdepodobne budúcou legendou a ikonickým muzikálom. To aj napriek tomu, že prekvapujúco najväčšou slabinou je príbeh, ktorý v tomto filme takmer neexistuje. S komplikovanejším scenárom a zachovaním estetickej kvality, by sa stopáž musela natiahnuť do neúmernej dĺžky. Pretože po vizuálnej a choreografickej stránke ide o absolútne famóznu záležitosť a je radosť sledovať prepracované scény na jeden záber. Okrem skvelej ústrednej dvojice je dôležitou súčasťou hudobný doprovod. Tu režisér (neprekvapivo) zvolil jazz, ktorý dodáva filmu patričnú gráciu a veľkoleposť. A veru už sa dávno nestalo, že by mi filmová melódia hrala v hlave niekoľko dní. 8/10

Hardcore Henry (2015)

Pri sledovaní Hardcore Henry som sa nevedel zbaviť dojmu, že ide o študentský film so sakra veľkým rozpočtom petro-rubľov. Napriek tomu slušná žánrová adrenalínová záležitosť s fantastickým vizuálom a hudbou, kde najslabším článkom je scénar. 6/10

Tohle je náš svět (2016)

Po celý čas som rozmýšľal, ako by Eric Cartman zareagoval na toľko hipíkov pokope. 7/10

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Keď sa 40 ročné ženy bavia o penisoch, začína to byť už skôr tragédia ako komédia. Bridget Jones vol.3 ako koncentrát predchádzajúcich dielov. 5/10

Doktor Strange (2016)

Marvelovky spôsobujú defláciu akčných scén. V Doctor Strange sa dostali už na takú neprehľadnú spleť epileptických časovo a priestorovo zakrivených obludností, že bez nich by to bol o triedu lepší film. Menej je naozaj niekedy viac. 5/10

Příchozí (2016)

Od filmu očakávam originalitu, kvalitný príbeh, zaujímavé vizuálne spracovanie a hudbu a prípadne aj nečakané rozuzlenie. Aj napriek tomu, že ma príbeh emočne nepohltil tak, ako som očakával, ale keďže všetky vyššie spomenuté body sú splnené, Arrival si zaslúži najvyššie hodnotenie. 9/10

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Andrew Garfield a.k.a. Jiří Mádl. Táto podobnosť je natoľko znepokojivá, až divák zabudne na dojatie ku koncu filmu. 7/10

Za sklem (2016) (seriál)

Seriál, od ktorého som nemal žiadne očakávanie, respektíve začal som ho sledovať s vopred stanoveným odsúdením. Za to, si Za sklom zaslúži pochvalu - mýlil som sa. Na slovenské pomery pomerne ambiciózny projekt má prekvapivo najväčšiu devízu v príbehu. Nečaká nás žiadna kriminálka, kde dvojica hrdinov vyrieši v každej epizóde jeden prípad, ale poctivo budovaná zápletka, ktorá je navyše veľmi kritická ku stavu dnešnej polície a spoločnosti na Slovensku. Za odvážny satirický moment, kvôli ktorému sa oplatí čakať až do poslednej epizódy dávam veľké plus. V hereckom obsadení hrajú prím Maštalír a prekvapujúco Magálová, Koleník je ťažko uveriteľný a najväčší prepadák je lobotomický výkon Kostelného. Veľkú pochvalu si seriál zaslúži aj za hudbu od Korben Dallas, škoda však, že sa motívy často opakujú. Odvrátená strana Za sklom je jeho spracovanie. Divák sa neubráni dojmu, že tvorcovia chceli zbúchať celé natáčanie za 2 slnečné týždne. Atmosféra je to, čo seriálu chýba najviac. Pridať pochmúrnosť, dážď, jeseň, tmu a príbeh by vyznel úplne inak. Ku tomu sa pridáva stará bolesť slovenskej kinematografie a to budovanie napätia. V Za sklom sa jej opäť nedočkáte, pretože všetko to vyzerá umelé, nelogické, neprirodzené a príliš Panelákovo. Ani efektné zábery dronov na Bratislavu nepomáhajú atraktívnosti, keďže málokedy sú zakomponované do deja a pôsobia iba ako klipy medzi dialógmi. Celkovo si Za sklom ale nezaslúži nezmyselne nízke hodnotenia. Áno, nie je to True Detective, ale na slovenské pomery určite nadštandardný počin. Verím, že druhá séria bude ešte o level lepšia. 6/10