The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Pokým prvá séria bola necenzurovaným datadiskom ku filmovej sérií, tak Sezóna 2 je plnohodnotnou náhradou všetkého, čo v SW svete vzniklo v poslednom desaťročí. Famózne audio - vizuálne orgie popretkávané nespočetným množstvom epických momentov. Nevadí, že dej je pomerne priamočiary, ale dôležité je, že celá produkcia je smerovaná na dospelého diváka. Ďalším dôležitým momentom je, že Mando a Grogu sa vryjú do pamäti divákov na dlhú dobu. A v neposlednom rade je výnimočný aj hudobný doprovod, ktorý navyše v tejto sérii veľmi pekne graduje. Celkovo veľká spokojnosť.

Život Briana (1979)

Pravdepodobne najvtipnejšia komédia vôbec. Geniálne zobrazenie ľudskej potreby nasledovať kohokoľvek a čokoľvek a ku tomu záplava do dokonalosti dovedených skečov. To, že tento film dokázal nasrať polovicu puritánskeho sveta, je len ďalším bodom navyše.

Sloní muž (1980)

Lynch dokázal natočiť podmanivý film, po ktorom si netreba dať konskú dávku sedatív a hľadať vysvetlenie deja na internete. Nie je to však samozrejme romantická dráma vhodná na prvé rande. Pocity znechutenia z ľudskej rasy budú veľmi intenzívne.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Kiež by sa v tom našli všetci tí tupí rasisitickí konšpiratorskí antivaxerskí mizogýni. Zábava vhodná pre fanúšikov South Parku.

Attila (2020)

Čo viac čakať od športového dokumentu ako výhry, prehry a emócie? To všetko tam je a dĺžka filmu vôbec nie je na obtiaž. Navyše vďaka Attilovi som zistil čo je to MMA, takže asi si zaslúži, aby bol jeho príbeh sfilmovaný.

Kolja (1996)

Film, ktorý som si napriek komplikovanej dávke emócií obľúbil už ako dieťa. Je tu takmer všetko, čo by tu malo byť - humor, city, politické pozadie, skvelá ústredná dvojica. Ku dokonalosti však chýba jedna dôležitá zložka - dráma. Snímke chýba výraznejšie dramatické hollywoodslé vyvrcholenie.

Tenet (2020)

Samoúčelná Nolanova exhibícia. Od random lokácií, ktoré deju nepridávajú žiadnu hodnotu, cez béčkové akčné scény upgradeované o filozofovanie o časových paradoxoch až po scenár, ktorý robí z diváka iba nepotrebného štatistu. Toto sa teda vôbec nepodarilo a ku Nolanovi bol na začiatku niekto veľmi nekritický.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Zub času je pri tomto filme nekompromisný. Legendárne scény, hlášky a hudba žiaľ neprekryjú až detinsky poňaté situácie. Celkovo je prekvapivé, že takto avantgardne poňatý muzikál dosiahol takú obrovskú popularitu.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Píše sa rok 2020. Viete si predstaviť, že by v dnešnej dobe existovala natoľko kultová kapela, ktorá by bola angažovaná, umelecky hodnotná a ešte aj globálne populárna, aby vznikla sfilmovaná podoba jej albumu? Odpovedať asi netreba. Napriek tomu, že ide o veľmi originálny koncept s niekoľkými veľmi silnými a hlavne znepokojujúcimi momentmi, treba povedať, že Pink Floyd nahrali oveľa lepšie albumy ako The Wall. Práve pre takýto typ zobrazenia by sa možno hodila psychedelickejšia tvorba z rokov sedemdesiatych. Film je navyše veľmi nesúrodý a často sa mení tempo, čo pôsobí rušivo. Zostrihať na 1 hodinu a 5* by bolo zaslúžených.

Na Hromnice o den více (1993)

Táto originálna komédia by mala byť jednoznačnou súčasťou TOP 200. Je veľmi náročné určiť či je lepší scenár alebo Bill Murray.