Tenshi no tamago (1985)

Ballard - Beksiński - Ernst - Giger - Lynch - (Cordwainer) Smith - Wolfe ... Račte si vybrat.

Svět podle Daliborka (2017)

Možná Kundera (Milan), nebo možná někdo jiný, kdysi napsal, že život v kýči je podhoubím pro různé nehezké totalitní režimy a tento dokument (?) to docela dobře ilustruje. Už dlouho jsem se necítil za někoho, koho vidím na obrazovce, tak trapně.

Sampo (1959)

Kalevalu mám rád, ale tohle je opravdu docela mišmaš, asi jako kdybyste z každého dílu Pána prstenů vytrhli kousek a smíchali to dohromady ve stylu Pejska a kočičky. Plusem budiž dobrá atmosféra, kostýmy a (v mém případě) originální (?) finský dabing, mínusem naopak logiku popírající chování postav (Lemminkäinen jede do Pohjoly sám, wtf?), slepovaný děj a především titulární "mlýnek" Sampo, který zde ze všeho nejvíc připomíná Temný krystal ze stejnojmenného filmu. Ovšem tak jako tak, stojí to za vidění.

Vetřelec: Covenant (2017)

Ve většině ohledů stejně mizerné jako Prometheus - tzn. vesmírná mise nejvyšší důležitosti svěřená bandě tupých, nekompetentních, krajně neprozíravých a ufňukaných individuí, rádoby hlubokomyslné dialogy, které jsou v příkrém rozporu s průměrnou inteligencí posádky a vlastně s celkovým vyzněním filmu a "dramatické" situace hraničicí s komikou Chaplinových grotesek (např. několikanásobné uklouznutí na krvi v ošetřovně). Krom toho je ale ještě potřeba vyzdvihnout fakt, že celý film je jaksi nesmírně unylý a nudný, prakticky se nelze identifikovat s kteroukoliv postavou a člověk tak jen zívajíc sleduje kupící se anonymní mrtvoly. Nejhorší na tom všem ale je, že Covenant dotáhl do finále odbourávání atmosféry tajemna, která vetřelce vždy (nebo spíš po větší část existence frančízy) obklopovala a tak tu nakonec máme jen "lidskou" hračku šíleného vědce, tj. něco, co bylo k vidění už zhruba tak milionkrát. Jediné, co pak zbývá, je solidní vizuální stránka, což ale k překonání pachuti ze zbytku zdaleka nestačí.

Příběh služebnice (2017) (seriál)

Kdysi jsem někde viděl karikaturu, na které Vladislav Vančura říká pacientovi: Vy máte pryč žaludek a srdce, potřebujete lék. Předepíši vám svou kúru - silnou literatůru. A tohle je přesně to samé, jen nejde o literatůru (tedy alespoň v této podobě), ale o seriál, silný jak vitriol.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007) odpad!

Krajina jak z reklamy na tropický rezort, vymydlení a dokonale depilovaní conquistadoři a domorodci, kamera na úrovni dovolené pana Nováka, prefabrikované obětiště z Hornbachu, aztécký kmen čítající max. 10 duší, Jaromír Štětina v roli kněze-alkoholika, animovaný (stín nevrhající) dinosaurus jak vykradený z 20 let starého dokumentu, kečup a drůběží vnitřnosti z výprodeje, naprosto zaměnitelní hlavní hrdinové, voják, jemuž ještěr ve spánku ukousne nohu a on si toho všimne až po probuzení, tyranosaurus se schopností teleportace v řádu desítek kilometrů, břízy v mexické džungli, svatba a následný sex a to vše během pronásledování veleještěrem (!) a plastový kalich na mešní víno. Určitě jsem ještě na hodně věcí zapomněl, ale to už je jedno.

The Century: America's Time (1999) (seriál)

Trochu to připomíná (o hodně mladší) Americká 60. / 70. / 80. léta od Hankse, jen s podstatně větší dávkou patosu.

Temné stíny (2012)

Tak slabý a rozklížený scénář jsem naposledy viděl u Promethea.

Happy Feet (2006)

Z roztomilého tučňáčího juchání na začátku přechází film ke konci v docela depresivní záležitost, což je rozhodně plus. Příjemné překvapení.

Temná hvězda (1974)

Takhle nevyvážený film jsem už dlouho neviděl. První 3/4 vypadají jako naprostá kravina (nízký rozpočet se nezapře - mimozemšťan ve formě nafukovacího balónu), v posledních několika minutách ale nepřestává (příjemně) překvapovat smrští fantastických nápadů. Zasloužené 4 hvězdy jen za samotný závěr (ač bohužel spoilerovaný filmovým plakátem).