Doktor z vejminku (1982) (seriál)

Zlaté pravidlo JUDr. Kostrhúna zní: Pokud někdy znásilníte ženu, kupte jí pak boty a jste z obliga.

Pět let (2022) (seriál)

Pokud herci (přinejmenším většina z nich) hrají jen tělem a mimikou, je všechno OK, jakmile ale začnou mluvit, šustí to papírem. Rád bych konečně viděl český seriál, kterému se tento neduh zcela vyhnul. Tolik ke kritice, jinak jde samozřejmě o záslužný počin s atmosférou, která docela přibíjí k židli a který je v ostrém kontrastu s tou částí současné televizní šmíry, která se na stejné či podobné téma dívá s prohozenými hodnotovými znaménky.

Pollock (2000)

Ed Harris jako Pollock tradičně vynikající, lví podíl na kvalitě snímku má však samozřejmě i úžasná hudba Jeffa Beala, která přesně zapadá do ducha tehdejší doby. Právě ona, sugestivní vizuál a neopakovatelná atmosféra dělají z filmu svého druhu "Gesamtkunstwerk".

60 Segundos de Oscuridad (2018)

Velmi pěkně uděláno. Doufám, že Netflix chystanou adaptaci Eternauta nezmrví, to by mě opravdu mrzelo.

Jan Cimbura (1941)

Film bez hloubky, spádu, vývoje postav a výraznější zápletky, zato s notnou dávkou dobového antisemitismu. Protektorátní ideologové museli být opravdu spokojení.

Gin'iro no kami no Agito (2006)

Směsice výpůjček z Princezny Mononoke, Naušiky a tak trochu ze Skleníku od Briana W. Aldisse, ani v jednom případě ovšem nepřesahujících úroveň pouhého odvaru.

Spectral (2016)

Pěkné třetí místo v soutěži Česká hlava za inovativní využití Boseho-Einsteinova kondenzátu.

Budovatelé říše (2018)

Meritokrata v exekuci Měšťana, autentického pravicového sociologa Hampla (který dnes adoruje husákovskou normalizaci) i nakoksovanou ex-star Konvičku strčí s přehledem do kapsy děda ze sběrny papíru se šesti třídama ZŠ. Jednoduše k nezaplacení.

Jedlíci aneb Sto kilo lásky (2013) odpad!

Mám rád oplatky Manner ale vadí mi, že si dělají reklamu prostřednictvím tak obskurních kanálů jako je Xaverova propagandistická show nebo tento Magnuskův výblitek (Xaver also included). Nevím, jestli firemní markeťáci ve Vídni (nebo kde) vědí, s jakou sortou lidí tady jdou do holportu, pokud ale ne, možná by jim to nějaká dobrá duše mohla nastínit, aby si Manner zbytečně nenabíhal na vidle katastrofální volbou product placementu.

The Face of Fu Manchu (1965)

Ať už se Christopher Lee objeví v jakémkoliv filmu, můžeme mít jistotu, že padouch, kterého hraje, bude neschopný a hrozivý asi jako kačenka do koupele. Stejně tak jako Dracula v jeho podání skončí zamotaný v ostružinách, tak se i rádoby světovládný Fu Manchu nechá napálit detektivem, připomínajícím kombinaci prince Charlese a Růžového pantera. Vlastně si musel počkat až skoro do osmdesátky, aby si to alespoň trochu vyžehlil jakožto Saruman.