• Talk-show
  • Reality-TV

Hurikán (2006) (pořad)

Dozvuky po Uragáne. Ale podľa mňa veľmi zadarené. Malý Mirko pobavil aj teraz, pani Mária tiež. Rovnako aj hostia boli často perfektní. Aj keď Viki Ráková si k Susedom nespravila podľa mňa najlepšiu reklamu. Nebol to práve Uragán, ale bola to zábava. Určite lepší pokus o nadväzovanie na niečo úspešné, ako bol nadväzovanie Kutyilom s.r.o. na Susedov.

Kutyil s.r.o. (2008) (seriál)

Viki Ráková sa snažila utiecť naspäť k role, ktorú vie hrať - k bláznivej Maďarke. Aj Andy Kraus sa utiekol k jedinej role, čo vedel hrať - k Maďarovi. No zabudlo sa, že Susedov najmä preslávili Zuzana Tlučková a Peter Marcin. A Marcina nenahradí nijaká tvár zo Slovenskej sporiteľne. A žiadnu 'cundru' Sládečkovú nenahradí český kňaz. Pre divákov, samozrejme, lákadlo - Susedia mali čaro. Toto však nie. Jedna hviezdička zo slušnosti. Inak nepozerateľné.

Uragán (2001) (pořad)

Ak prinesie Slovenská televízia zábavu, tak vždy skvelú - čo som prekvapený. Bol to Uragán - dnes už legenda slovenskej zábavy. Boli to S.O.S. a myslím si, že aj talk-show Petra Marcina a programy Andreja Bičana sú na vysokej úrovni vzhľadom na to, čo slovenské televízie dodnes pripravili. No späť k Uragánu. Bez neho by Slovensko nebolo tým, čím dnes je. Viete si predstaviť, že nepoznáte skupinu Krímeš, pani Máriu alebo malého Mirka? O Františkovi Stromokocúrovi a Lászlovi hovoriť ani netreba. Na STV megaobľúbený program, na Markíze sa od nich zbytočne očakávalo niečo viac, preto pre úctu k tejto šou správne premenovali názov na Hurikán. Ja som sa rovnako zabával na STV ako aj na Markíze. Preto sa na slovenské - alebo ba aj na československé pomery nebojím dať - 10/10

Všechnopárty (2005) (pořad)

Je to niečo jedinečné, čo na televíznych obrazovkách dnes obdoby nemá. Zaujímavá talk-show nijak šlahnutá Amerikou, teda žiadny Jan Kraus a žiadna Adela Banášová. Komorná, alebo lepšie povedané divadelná atmosféra, traja hostia a moderátor, ktorý nijak silou-mocou neskáče svojim hosťom do reči a nesnaží sa z nich vyžmýkať aj poslednú kvapku citrónu. Príjemný a zábavný program, ktorý si u mňa zaslúžil päť hviezdičiek, i keď nie je vždy rovnako skvelý. No to sa ani nedá, keďže sú vždy iní hostia.

Susedia (2006) (seriál)

Veľa ľudí porovnáva Uragán a Hurikán so Susedmi. Ale veľmi zbytočne a nepochopiteľne! Toto totiž nie je ani jedno, ani druhé. Susedia je snáď prvý - a podľa mňa jediný naozaj obyčajný a zadarený zároveň - sitcom. Marta Sládečková v roli, ktorá jej sadla ako žiadna iná. Dve rodiny - jedna úplne bežná slovenská a druhá bežná maďarská. Už len herecký výkon Petra Marcina si pýta päť hviezdičiek. Keby Andy Kraus nemal miesto zreničiek eurá a nasilu tlačil Susedov do viacerých sérií, aj by si tých päť hviezdičiek zaslúžili. Každopádne ide o kultový slovenský seriál a môžete sa oháňať Zitou alebo Profesionálmi či MAFstory - ale nesiahajú Susedom ani po kotníky. Zo začiatku fantastické scenáre a príbehy a stále prirodzené a kvalitné herecké výkony najmä od Marcina, Tlučkovej a Studenkovej ... 8/10

Kameňák (2003)

Stačí ísť na Vtipy.sk, pozliepať ich aspoň dvesto a máte scenár tohto filmu. Pre niekoho úbohosť, pre niekoho výborný spôsob zabaviť sa. Pre fanúšikov vtipov ideálny film - vtipy sú podané dobre. Ale viac ako dve hviezdy tomu určite nikto nedá... Aj ja s tým mám menší problém.

G. I. Joe (2009)

O padajúcej Eiffelovke sa dodnes sníva mne i kamarátke. V kine bol pre mňa tento film veľký zážitok. Nedávno na Markíze som však pri tom filme zaspal... Ktovie prečo. Ale tie štyri hviezdičky sa tomu dať nebojím!

Avatar (2009)

Išiel som na ten film s tým, že je to najlepší film 3.tisícročia. Bol som však hlboko sklamaný, nebola to šálka mojej kávy, bolo to miestami príliš nudné a vďaka dĺžke filmu som neraz skoro zaspal. Keby to nebolo 3D, aj by som. Už si to nepozriem asi nikdy a na dvojku a trojku ma do kina dostane asi len veľmi, veľmi pekná kočka...

Drive (2011)

Divím sa tým vysokým hodnoteniam. Možno je to len tým, že som musel platiť za lístok do kina všetkými peniazmi čo som mal, a tak som čakal niečo viac. No nedočkal som sa ani toho priemeru. Film ma absolútne nezaujal. Scenár sa s dialógmi veľmi potrápiť nemusel... Film bol pre mňa bezmyšlienkový a tá ružová farba - tak tá mi tam vadila ako Muammar Kaddáfí lýbijským povstalcom. Zlé, dla mňa.

Smotánka (1996) (pořad) odpad!

Kedysi som odchádzal už pri zvučke. Dnes, ako slečne Erike narástl..o sebavedomie, čoho sa chopili aj stylisti, dá sa na to aspoň pozerať. Nie však počúvať.