Televízna šou, z ktorej vzišli známe postavičky ako pani Mária, malý Mirko, skupina Krímeš a najznámejší Slovák František Stromokocúr (Peter Marcin) a príslušník maďarskej menšiny Lászlo Komárom, ktorí sa neskôr stali námetom pre sitcom Susedia. (iWoman)

T2

Nebudem sa teraz na nič hrať ale nič zábavnejšie ako teda v rámci relácie som na našej národnej Slovenskej televízii nevidel, seriál hodnotím z tej časti keď býval ešte na STV teda Jednotke, nikoli na Markíze tam to už bolo dosť podpriemerne a bez lepšieho vtipu. Kde sú tie časy keď Peter Marcin a Andy Kraus dokázali výborne tvoriť a zabávať postavami ako pani Mária - malí Mirko - poľovník František Stromokocúr či skupina Krímeš. Dokonca aj madar Laszlo Komárom sa tu na môj vkus dal zniesť. Ach jaj, kde sú tie časy! ()

tommy187

Ah tie večery, keď som sa tešil na Stomokocúra, pani Martu, malého Mirka, Lászla :). Peťo Marcin a Andy Kraus boli jednoducho hitom doby. Každý ich pozeral, každý sa na nich bavil, každý ich mal rád. A sláva im nestúpla do hlavy, čo je perfektné - čo si na nich cením. Aj tí hostia boli skvelí. A pamätáte si na Krémeš? A "Dziny, dziny, čierny pirát je môj brat ..." ()

Fiftis

Áno, priznávam, že v dobe vysielania som na tom fičal aj ja a ešte som tak nenávidel Marcina s Krausom ako ich nenávidím dnes. Hlavne som žral roztomilú Zuzanu Šikulovú. Začiatkom nového tisícročia sa takýmto Slovenským talk-show v skutku darilo, ja sám som to sledoval v kruhu celej rodiny. To boli ešte tie časy, kedy som mal doma televízor a sledoval tie dnes zapredané televízne žumpy. Rozmýšľam, aký komentár napísať ľuďom, čo si to aj prečítajú, pretože tí, ktorí to videli na tento komentár asi nenarazia a tí, ktorí by si chceli túto talk-show pozrieť prvý krát, asi ťažko budú hľadať motiváciu v komentároch. Navyše neviem, kto by si to teraz v dnešnej dobe chcel pozrieť prvý krát. Každopádne spomienky pekné, vrátiť by som sa nechcel. ()

tron

„Bože, tak ja som fakt v base. To neprežijem.“ – „Ale prežiješ. To ti utečie. Hráš futbal?“ – „Hej, hral som. Na slobode.“ – „No to je výborné. V pondelky hrávame. Takže tie ti ujdú. A na nejaký hudobný nástroj – hráš?“ – „Na ústnu harmoniku a bubny.“ – „No super, každý utorok skúšame, takže aj utorky ti ubehnú v pohode. A filmy máš rád?“ – „Jasné! Filmy milujem.“ – „No vidíš, paráda, v stredu máme kino. Streda ti ujde. Si homosexuál?“ – „ČOŽE!?! Nie!!“ – „Štvrtky sa ti povlečú.“ Malý Mirko, pani Mária, František Stromokocúr, Koktavý pán... nuž, s odstupom času také všelijaké... na páriku Marcin/Kraus som nevyrastal, takže k nemu nemám taký nostalgický vzťah, ako k bande okolo Mira Nogu alebo Lasicovi/Satinskému - ale inak som si k "Uragánu", keď ešte spolu boli páni zadobre, sadal rád a nemyslím, že som sa niekedy vyložene nudil. A i po repríze po rokoch rokúcich som zistil, že to proste primitívna zábava á la "Seznus" vôbec nebola, za čo dole klobúk. Určitú úroveň to malo. Ku koncu program, samozrejme, stagnoval. Predsa len, rovnaké postavy, postavičky, scénky... ale tak to už chodí. ()

MisoSasky

Ak prinesie Slovenská televízia zábavu, tak vždy skvelú - čo som prekvapený. Bol to Uragán - dnes už legenda slovenskej zábavy. Boli to S.O.S. a myslím si, že aj talk-show Petra Marcina a programy Andreja Bičana sú na vysokej úrovni vzhľadom na to, čo slovenské televízie dodnes pripravili. No späť k Uragánu. Bez neho by Slovensko nebolo tým, čím dnes je. Viete si predstaviť, že nepoznáte skupinu Krímeš, pani Máriu alebo malého Mirka? O Františkovi Stromokocúrovi a Lászlovi hovoriť ani netreba. Na STV megaobľúbený program, na Markíze sa od nich zbytočne očakávalo niečo viac, preto pre úctu k tejto šou správne premenovali názov na Hurikán. Ja som sa rovnako zabával na STV ako aj na Markíze. Preto sa na slovenské - alebo ba aj na československé pomery nebojím dať - 10/10 ()

• Historicky prvá epizóda Uragánu bola odvysielaná 8.4.2001 na kanáli STV1. Hosťom v relácii bol Peter Lipa. (VasylDeBylak)
  • Spolu s reláciou vznikla skupina Krímeš v zložení Peter Marcin a Andy Kraus, ktorej vystúpenia dopĺňali šou. Skupina parodovala známe lokálne aj zahraničné skladby so svojimi vtipnými textami, niektoré narážali aj na originálny text a z niektorých bola vybraná len inštrumentálna verzia piesne. (PATWIST)
  • V úplne prvej vysielanej časti mali postavy iné mená. Lászlo sa volal Aladár Lekvároš, František Stromokocúr mal meno Bedrich Bobor a pani Mária bola pani Júlia. Marcin a Kraus tak spravili z obavy, že by rádio Twist mohlo mať výhrady, keďže tieto postavy boli prevzaté z Twisteru. Deň po vysielaní za nimi prišiel vtedajší generálny riaditeľ rádia Andy Hryc a vynadal im, že nenechali pôvodné mená z Twisteru. (Zdroj: rtvs.sk) (kacer4)