• Pohádka

Batman (1966)

Hoooodněkrát jsem se od srdce zasmál , ale na druhou stranu zase uznávám , že ve srovnání s "Temným rytířem" je to naprosto něco jiného . Tento film sice nemusí působit na každého , ale u mě svůj účel na těch 70% splnil a protože jsem se často smál, ty čtyři hvězdy dávám .

Batman a Robin (1997)

Trapné od začátku až do konce.Postava Robina je příšerná a otřesně zahraná , Arnoldovi bych to zas tak moc nevyčítal , je celkem snesitelný , stejně jako George Clooney , ale Uma není vůbec přitažlivá ale také trapná , scénář je příšerný a to nejhorší jsou zřejmě kostýmy .Schumacher tohle neumí tak poč to filmuje ?Jsem ovšem rád že to vzniklo,alespoň to potvrdilo že je Burton mistr.

Superman 3 (1983)

Každý nový Superman je čím dál horší . Zatímco u "dvojky" byl však tento rozdíl jen nepatrný , třetí díl se změnil ve skutečnou slátaninu . Řekl bych , že atmosféra se dokonce nijak neliší od večerníčku , nebo od TV pohádky . S těží dávám ty tři hvězdičky , ale protože je to pořád Superman , který má fantastický první díl , tak dávám tu třetí hvězdičku navíc .

Superman se vrací (2006)

Supermanův návrat byl ode mě jeden z nejočekávanějších nových zázraků dnešní doby a po shlédnutí usuzuji , že jsem zklamán . Když si ale vyložíme karty na stůl , musím uznat , že dvě hvězdy je málo :) . Nebylo to totiž až tak moc velké zklamání . Například triky jsou naprosto výborné , výprava také a Kevin Spacey je na druhou stranu mnohem lepší Lex Luthor než Gene Hackman . Takhle jsem si Luthorovu postavu podle komiksu přesně představoval . Ale zbytek je děs . Proč dneska dělají ty scénáře tak dlouhé , když to ani neumí pořádně dohrát do konce ? Režie Bryana Singera také nic moc ( a to jsem čekal pecku) a herecké výkony (až na skvělého Kevina Spaceyho) ? Hrůza a děs . Ale když se to tak vezme , tak to rozhodně překonalo nudnou trojku a trapnou čtyřku , ale na první dva filmy to nemá ! A " Muž z oceli"je o hodně lepší ! Sláva Zacku Snyderovi a Richardu Donnerovi , zatímco Singerovi jen malá pochvala za vizionářskou a vizuální stránku filmu !

Superman 2 (1980)

Richard Donner se po prvním Supermanovi nepohodl snad se všemi tvůrci předchůdce a z natáčení byl vyloučen.Měl však za několik desítek let šanci předvést svou skvělou režii ve své nové verzi.Jak už jsem zmiňoval v komentáři na prvního Supermana,tak první díl dokázal(v asi 2 minutách) postřehnout generála Zoda a jeho bandu(která se skládá ze tří mužů včetně jeho).Díky odchodu Richarda Donnera odešel i jeden muž,který se významně podílel na kvalitě původního Supermana a tím mužem je legendární hudební skladatel John Williams.Toho nahradil nevýrazný Ken Thorne,který 90% hudby využil z prvního dílu a se zbytkem si nedělal moc práce.Přesto má však druhý Superman velmi co nabídnout.Závěrečná akce na "kopii Kryptonitu" působí sice trapně,ale předešlá scéna ve městě je skvělá.Richard Donner sice odešel,ale Superman ne a to tady tento nový režisér potvrdil,.Richard Lester byl před tímto filmem navíc režisérem různých komedií a v tomto filmu tuto zkušenost využil a použil do tohoto filmu humor,jenž v jedničce nebyl (Richard Lester použil tento humor i ve vlastních Třech mušketýrech z roku 1973).Vyjímečné ne,ale stále skvělé.

Superman (1978)

Co víc rozebírat ? Pro mě nejlepší zfilmovaný komiksový příběh všech dob . Výborné triky , skvělý scénář , fantastická režie a to , co je nejlepší je hudba ! John Williams opět zaperlil ! ... po shlédnutí nového "Muže z oceli" si to sice stále myslím , ale "Muž z oceli" je zřejmě 2 . nejlepší zfilmovaný komiks .

Maléry pana účetního (1980)

Nejlepší Fantozzi. Výborné vtipy se tu na rozdíl od jiných dílu povedly. Skvělá práce všech, hlavně spolurežiséra, spoluscénaristy a představitele hlavní role v jedné osobě.

Tintinova dobrodružství (2011)

Nový "Tintin" je vizuálně vypjatá a skvěle napsaná pecka . Jeden z filmů mé TOP 20 a ať už s tím skoro všichni uživatelé nesouhlasí - je to jeden z mých nejoblíbenějších Spielbergů vůbec ! Film nemá ani jednu malou chybičku , spoléhá na silnost scénáře a hudby a to se mu vyplatilo . Film skutečně neobsahuje žádné zaváhání scénaristy , ani náznak únavy režiséra , hudebního skladatele , nebo animátora . Je to prostě pro mě ten nejlepší animovaný film , jaký kdy poznal světlo světa a jeden z nejlepších filmů , jaké jsem viděl . P.S. - Zlatý glóbus 1 - Nejlepší animovaný film .

To zvládnem, amigo (1972)

Slušná westernová komedie se skvělým obsazením. Tento film u nás dříve bohužel nevysílali, až ted na filmovém kanálu Film+. Jeden z posledních dabingů Jiřího Zavřela, který byl jako vždy vynikající.... Film sám o sobě sice dobrý , ale má i své zápory . Kladů se tu ovšem najde spousty . Spencer je výborný a to vůbec nemluvím o Jacku Palanci , který je vynikající , ale to je z dobrých hereckých výkonů asi všechno . Ten kluk je pěkně otravný a ani banditi a sám hlavní záporák nejsou moc výrazní . Nicméně filmu pomáhá i dobře napsaný scénář a příjemná hudba . A ta úvodní píseň je skvělá !

Proč žít... a proč umírat (1972)

Myslím si , že tenhle film Spencerovi sliboval hodně , setkání Jamese Coburna s Telly Savalasem ve válečném westernu . Mohl z toho být jeho nejslavnější film , ale on konec spíše upadl v zapomnění . Ale strejně je pro mě výborný . Spencer zde podle mě podává svůj nejlepší herecký výkon za celou jeho kariéru , je skvěle jiný a jeho zlodějíčka , který se jen tak ničeho nezalekne , ani když mu hrozí o krk ztvárnil dokonale . Jinak James Coburn není nějak vynikající a mezi Spencerem a výborným Savalasem ( který ztvárnil svého majora naprosto dokonale ) se i docela ztrácí , ale rozhodně je postačující , narozdíl od např . Reinharda Koldehoffa . Jinak do toho hraje výborná "pohřební" až válečná hudba Rize Ortolaniho , ktgerý jinak skládal hudbu např . k Mayovce Old Shatterhand . A režie Tonina Valeriho tradičně výborná . Takže ten film sliboval hodně a hodně jsem dostal , takže jsem nadmíru spokojen a myslím , že dál už se vyjadřovat nemusím .