• Pohádka

Čaroděj ze země Oz (1939)

S klasikami je to těžké ... můžete shlédnout nějakou klasiku a ten žánr vám nic neříká , takže nepochopíte tu všemi vychvalovanou genialitu toho filmu . Žánr Fantasy konkrétně nic neříká mě , ale po shlédnutí filmu jsem si řekl , že jsem shlédl výbornou pohádku , která byla až neskutečně chytrá . Rozhodoval jsem se , jestli mám dát čtyři hvězdičky nebo pět . Čtyři hvězdičky asi proto , že v určitých momentech film už dnes není tak skvělý , ale k pěti mě to dotáhlo proto , že ve své době to byl skutečný vrchol . Bravurní režie , promyšlený scénář a výborné herecké výkony má tato klasika , která mě vlastně nakonec dostala . 90% , ale když to vezmu z doby , kdy byla tato pohádka natočena , tak to zvedám na plný počet !

Soudce Dredd (1995)

Původně jsem si rozkoukal nového Dredda , ale ani už jsem neměl chuť to dokoukat . Zatímco tohle svěží všemi zatracované dílko jsem si plně užil a podíval se na něj i na jedno shlédnutí . Pěkně vykreslené "Mega City One" ,dobrý Sly a výborná Silvestriho hudba prostě nedovolí , abych ten film hodnotil méně . Je to možná proto , že moc neznám komiksového Dredda , takže mi bylo úplně jedno , jestli si Sly sundá ve filmu masku nebo ne , ale já jsem si prostě Dredda užil a docela se mi zalíbil.

Hudson Hawk (1991)

Klady : Skvělý Willis , jednou za čas dobrý gag , dobrá hudba a příjemná výprava . Zápory : Scénář a všechno ostatní . 50%.

Junior (1994)

Zaltý glóbus 1 nominace ( v kategorii komedie ) - Herec HR - Arnold Schwarzenneger!!

Hotýlek (1975) (seriál)

Dabing příšerný , seriál - fantastický ! Dokonalé a naprosto skvělé ! John Cleese po celý seriál válí ( trošičku mu to bohužel kazí dabing Vladimíra Fišera ) , scénář je vynikající a pak už máte těžko co vytknout . První série je klidnější , ale dokonalá a druhá série je typický příklad skvělého bláznivého britského humoru ( já vážně nehodlám strhávat hvězdičku pouze za dabing ,, když je seriál geniální ) . Takže jsem si "Hotýlek" naprosto maximálně oblíbil a stal se mým oblíbeným seriálem .... a nejoblíbenější dva díly ? - Němci a Američané . U toho jsem se smál snad každou minutu!

Bomber (1982)

Bomber už není ta klasická výborná komedie s Budem Spencerm , hraje si na něco , co on není a to je asi nejhorší zápor . Hraje si na přesnou napodobeninu Rockyho ( což samozřejmě není ) a je tak naivní , že si myslí že ho v určitých chvílích i překoná . Jediné co potěší , je výborná hudba bratří Angelisů ( těm se písnička parodující Rockyho povedla výborně ) a jako vždy dobrý Spencer . Zbytek hrůza !

Nové ruce ďábla (1995)

Dřív se mi tenhle film tak moc nelíbil a až na potřetí mě dokázal , že je to svěží westernové dílko ... myslím , že se Enzo Barboni nemusí vůbec stydět , protože ti , co čekali prostě normální film , který se pouze pokouší vykrádat slavnou dvojku budou překvapeni . Scénář není nějak výjimečný , občas naprosto ve všem vykrádá dokonalou "Pravou a levou ruku ďábla" ( a to zvláště ta část s opilým mexičanem ) ,ale jako celek pak zapadá a nepůsobí zas tak hrozně . Režie také nic zvláštního , ale o to tady přece nejde . Jde tady hlavně o zábavu a o slavné rvačky . Hlavní dvojka herců také není tak zvláštní , že byste si ji pamatovali do konce života , ale jde na nich vidět , že si užívají to , že hrají vlastně syny Hilla a Spencera . Takže sečteno odečteno , víc dát nemůžu , protože zas tak dobře jsem se zas tak moc nebavil a film nemá tolik výrazných věcí , ale méně také ne , protože na to jsem se bavil zase až moc . A navíc výborná výprava a naprosto úžasná hudba ten film občas hodně drží .

Konečná (2013)

70% . Pěkný akční film , s příjemnými herci , svěžími dialogy a pěkně natočenou akcí . Arnold se zde v první polovině moc nevyskytuje a v druhé je ( na jeho poměry) dobrý a navíc se jeho fanoušci mohou dočkat několika jeho hlášek ( "Kdo jseš?" , "Já jsem tady šerif!" ) a závěrečná přestřelka ve městečku je vážně krásná . Takže je to pěkný příjemný akční film , který sliboval méně a přinesl mnohem více , než nudná pátá "Smrtonosná past" .

Útěk z New Yorku (1981)

Je to vlastně western převedený do budoucnosti . Nicméně výborný !!! Skvělí herci ( vlastně všichni , ale hlavně : Russell , Cleef , Borgnine , Pleasence , Hayes a Dean ) , skvělá režie , skvělý scénář a výborná hudba a všechno vlastně jedním tvůrcem ! Ani se moc nedivím , že ten film je dnes už kultovní , protože podle něj vzniklo později mnoho skvělých snímků a rozhodně souhlasím , že tento film patří k základům akčního filmu !

1941 (1979)

Občas sice trochu přitažené za vlasy , ale výborná zábava ! Když vidím to hodnocení , říkám si , jak to ? Není to Spielbergův úlet , protože je to opět velmi dobrý film . Ti co čekali , film od něj , asi byli hodně zklamaní , ale já jsem čekal průměrnou zábavu a jsem mile překvapen , že ta zábava byla nadprůměrná !