• Pohádka

Podivné dědictví (1972)

Tímto filmem se Terence Hill vrací ke komediálnímu žánru po mnoho nepovedených pokusech o drama.Myslím že nic v jeho kariéře(ani s Budem Spencerem!) už nikdy nebylo tak lepší jako Podivné dědictví.

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

Napoprvé mě tenhle film sice pobavil , ale ne nějak zvlášť . A teď když se na to po době dívám, musím uznat, že je to jeden z mých TOP 5 filmů této dvojky . Vynikající scénář a režie a skvělí Hill se Spencerem . Hill tu má sice hlavnější roli , ale Spencer se zastínit nenechal . Navíc výborná hudba a fantastická písnička ! Naprosto dokonalá zábava - jedna z mých nejoblíbenějších komedií a jeden z mých nejoblíbenějších westernů ! A závěrečná rvačka je také má nejoblíbenější ze všech jejich filmů a toto je vážně jejich první film a pak už těžili hlavně z tohoto ( vyjímku tvoří pouze - Pomsta černého korzára , Dva Misionáři a Superpolicajti z Miami , ale i jiné filmy, které tento film sice kopírují , ale jsou výborné ) . Takže ještě jednou - můj nejoblíbenější film této dvojky .

Blázni ve válce (1969)

Tento film u nás kdysi vyšel na VHS a měl překrývaný dabing s Janem Štastným v hlavní roli. Film je sice o trochu lepší než "westernová" Malá Rita, ale pořád je to celkem slabá válečná komedie s písničkami(a to hlavně kvůli písničkám).

Trumfové eso (1968)

Ne že bych měl rád začátek Colliziho kinematografie , ve které se snažil o westerny , ale tenhle film se hrozně povedl . Má výborné momenty hodné zapamatování , dobrou hudbu ( Carlo Rustichelli !) a výborné herecké výkony . Těm jasně vede Eli Wallach v roli podrazáckého hnusáka Cacopulose . Terence Hill je tu taková zvláštní postava , rozhodně tu není tak podstatný , jen je tu slušný parťák k Budu Spencerovi , který je výborný . Jinak zpracování je výborné , a scénář nabitý nápady a vznikla mi naprosto dokonalá zábava . Akorát závěrečná scéna v kasinu je zdlouhavá a kdyby byl film o 20 minut kratší bych by ještě dokonalejší . Tvlrci si to prostě nemohou odpustit , Giuseppe Colizzi chce prostě natočit VELKÝ film a tak to VELKÝ zdůrazní doslova . Ale jinak maximálně povedené dílko !