Assault on VA-33 (2021)

Já vůl tomu dal druhou šanci, protože jsem věřil, že to znovu nebude tak špatné, ale bohužel pořád je. Mladý Ray už svůj trashový potenciál evidentně vyčerpal a co tu dělá Dacascos asi neví ani on sám.15%

The Ward (2010)

Tohle už Carpenter moc nezvládnul a ani moje oblíbenkyně Amber to v tomto případě nevytrhla.25%

Darkman (1990)

Potřebuješ průduch! Jop tohle je celkem krystalický a čistokrevný Raimi na přelomu 80 a 90 let. Jenom to možná trochu kazí žánrová nevyváženost přepínající od seriózního dramatu po černohumornou krvavou grotesku s komiksovým podtextem. Každopádně i po letech pořád zábavný a pro svou dobu naprosto typický filmek.75%

Monster (2018)

No jo další chudák kterýho systém odsoudil předem, ale to se vlastně do dnešní doby skvěle hodí, tak co.15%

Vzdušné torpédo 48 (1936)

Já jsem toho vraha viděl! A jak vypadal? Byl vysoký ve smokingu a pořád se mračil! Podle toho ho určitě identifikujeme... Ok dobrodružný a špionážní thriller od toho fakt nečekejte. Ta zápletka je poněkud chaotická a nepřehledná a taky to trochu devalvuje tradičně nudná a statická Cikánova režie, ale zase abych nebyl vyloženě krutej, tak na svoji dobu je to aspoň zajímavý pokus o netradiční žánrový odklon a nijak vyloženě nelituji toho, že jsem si tuhle zapomenutou pravěkou raritu doplnil. K tomu dávám čistě neutrálních 50%

Trigger Point (2021)

Film se snaží napínat co to jen jde, ale ve finále z toho vyleze jenom další předvídatelná hovadina. Bohužel. 25%

Tom Clancy: Bez výčitek (2021)

Víte co? Jděte všichni do hajzlu i se slavným verbalem. Já jsem dostal příjemnou vzpomínku na dobu bohužel už dávno minulou kdy se ještě točily poctivý špionážní akční thrillery a ne ty super trouper rychlokvašky co dneska ze kterých jsou všichni udělaný. Nepochopím to hodnocení tady a kdo dal míň než 3 hvězdy už asi zapomněl jak vypadal tenhle žánr v dobách kdy se neřešily píčoviny. Člověk prostě vypnul mozek a bavil se a hlavně to byla poctivá filmařina! Dál už nebudu orodovat ti dotyční ať si to srovnají, ale já to mám stejně v prdeli.80%

Tichá síla (2001)

Sorry Laco, ale tady se fakt neshodneme. Avedon náhodou na sklonku svý uznávám, že promarněný kariéry natočil tohle super zábavný béčko který vůbec nevypadá na dobu svýho vzniku, ale spíš působí jako kdyby zůstalo zaseknutý někde v osmdesátých letech a to mi rozhodně nepřekáží. Spíš naopak. Od úvodní svižný honičky na vodě až přes nekompromisní likvidaci Avedonova týmu po které se hlavní hrdina mění v nekompromisního mstitele. Tohle prostě můžu. Jasně uznávám, že je to hodně levný a scénáristicky úplně dementní, ale o to tady nejde. Ten film si na nic nehraje a navíc v některých scénách i ukazuje, že se nebere nijak brutálně vážně. Pobavilo mě třeba jak Avedon skopnul toho potápěče do vody nebo tomu obrovskýmu plešounovi nacpal tu palici do zdi. Hodně vtipná je i likvidace hlavního záporáka. Jasně, že Hues je tu jenom jaksi dodatečně přifařenej aby se pobil s Avedonem, ale proč ne. Ten potvrzuje, že bitkařský kvality i charizma měl, ale jak Laco aspoň jednou trefně podotknul, tak do vyšší ligy to nikdy nedotáhnul.70%

Časové pásmo bylo změněno