Příběh kmotra (2013)

Určitě další povedený snímek o českém podsvětí a o tom, jak to tady asi chodilo a asi i stále chodí. Jediné, co mi trošku vadilo, byl Ondra Vetchý v záporné roli - nějak mi na ty zloduchy moc nesedne, ale to je asi jen můj pocit.

Thor: Temný svět (2013)

Do kina pěkná podívaná. Nic mi nějak nevadilo, nenudil jsem se, ale nějak extra nadšenej taky nejsem. Po druhé už to určitě vidět nemusím.

Konzultant (2013)

Taková blbost! A já se tak těšil... Brad Pitt byl pro mě vždy svým způsobem zárukou nějaké elementární kvality celého filmu, ale po tomhle snímku už to tak není. Celý to na mě působilo strašně chaoticky a neuspořádaně a hlavně jsem se fakt strašně nudil - snad od půlky filmu jsem si pořád říkal, kdy se to už konečně rozjede a ono ejhle - nikdy...

Gravitace (2013)

Tak já nevím - asi mají u nás v Plzni na prd 3D projekce a asi mi to pokazilo celkový dojem z filmu. Film je fajn, dobrý pokoukání, dobrý všechno, ale to je za tři. Konec jedno velký klišé...

Kapitán Phillips (2013)

Tenhle film mě prostě dostal. Od začátku to jede v neskutečným tempu, který ač je to neuvěřitelný, až do konce filmu graduje a který vyvrcholí naprosto dokonalým zakončením.

Rivalové (2013)

Neskutečný záběry. Úžasná atmosféra. Silný příběh. Nemám co dodat.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tři hvězdy a to ještě přeháním... Nechápu, jak může mít tenhle snímek tak dobrý hodnocení, když se opět stejně jako v minulém díle ve směs nic pořádného nestane. Vše co v tom filmu je, by se hravě vešlo do půl hodiny a to včetně toho minulýho dílu. Je to natahovaný jak guma od spoďárů a je to ohromná a nezkutečná nuda... Jedinej světlej a zajímavej moment je s tím Sauronem nebo jak se jmenuje (bohužel už jsem se v kině v tomto momentu válel po dvou sedačkách a moje vnímání plátna bylo značně otupené)... Omlouvám se všem milovníkům této série, ale vážně to tak cítím.

Osamělý jezdec (2013)

Co na to říct, než jen, že jsem to vnímal jako westernové piráty z Karibiku. Tím ale nechci říct, že by to bylo špatný nebo nezábavný, jen to prostě rozhodně nebyla žádná pecka. Asi by mi bylo bývalo stačilo, kdybych na to nelezl do kina a počkal si, až to budou dávat v televizi.

V zajetí démonů (2013)

-SPOILER- Upřímně jsem od toho po přečtení některých komentářů tady na webu čekal víc, ale i tak jsem odcházel z kina spokojený. Jediný, co mi v poslední době na hororech včetně tohoto vadí, je "happy end". Nevím, jestli jsem ze staré školy, ale podle mě by měl každej pořádnej horor prostě a jednoduše skončit špatně a díky tomuto faktu jsem celkem zklamaný, stejně jako tomu bylo u snímku Mama. Každopádně ale super podívaná a hlavně dokonalej soundtrack - rozhodně můžu doporučit.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

I kdybych se hodně snažil, asi bych stejně nedokázal vymyslet nic víc informačně zajímavého, než jen to, že tento film neurazí, ale ani nenadchne - to na něj sedí dokonale.