Alexander Veliký (2004)

Hudba od Vangelisa ma zaujala hned na zaciatku a vnimal som ju pocas celeho filmu. Podla mna je tento film po kazdej stranke zazitok. Pojednava o pohnutkach Alexandra Velkeho a jeho dobyvatelskych vypravach. Je to naozaj film ktory vo vas nieco zanecha. A po takej jeden a pol hodinke si dajte prestavku, vypite pivo a zbodnite nejake tie jednohubky lebo film este zdaleka nekonci :) A este jeden citat ktrory ma v tomto filme zaujal: ``Alexandrovi sa laska vyhybala ako zemi koniec sveta``

Na vlásku (2010)

Tohle hodnotit nebudu. Pohadky jsou pro holky :) PS: Nic ve zlem :)

Final Fantasy: Esence života (2001)

Na mna to zaposobilo. Mozno preto ze tento film som si kupil ako moj prvy bluray disk. Tazko hodnotit ``herecke vykony``, ale to ostatne stoji za to si pozriet. Ako lastovicke, pocitacom animovanych filmov, som udelil 5 hviezdiciek. Dej to ma, drama tam je, akoze kamera moze byt, a konieckoncov aj hudba ma dost zaujala.

Saw 4 (2007) odpad!

V predoslych komentaroch su vyztizne opisane : prekombinovanost, mizerny strih. Ja dodavam ze kamera je ako zo zakladnej skoly. Je to taky pokus o film. K deju je mi tazko sa vyjadrovat je to vec pohladu, mne osobne to nic nehovori. Je to taka fantasmagoria z ktorej sa pokusaju urobit vazny film. Ked som sa horko tazko dostal s pozeranim na koniec filmu , tak uz som si ani nepamal co bolo na zaciatku - taky roztrzity je ten dej. Moja stuzkova slavnost natocena na VHS je oproti tomu majstrovske dielo.

Vlci (2006) odpad!

Musel som sa premahat, aby som to dopozeral dokonca. V podstate cisty blud. Nie, ze by pribeh o dobrych a zlych vlkodlakoch nebol dobry napad, ale to spracovanie a herci, to je ako zly vtip. Mozno to vyjde na druhy pokus. Ale ak bude tocit zase ten isty team, tak nech rovno poslu prachy mne a pojdem sa za ne opit. :)

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Snivam o tom, ze tento film si pozriem v kruhu svojej rodiny ak ju niekedy budem mat. Nechapem sice ako mohol niekto presvedcit spolocnosti Spyglass a Touchstone aby sa podielali na tvorbe takehoto filmu, ale myslim si, ze tento film je genialny, alebo aspon myslienka na zaklade ktorej vznikol. Je vlastne taky chaoticky ako ludske bytie. A v podstate pojednava o tom ze najdolezitejsia v ludskom zivote je laska.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Epicky ladene pojatie tohto filmu vam pripomenie gladiatora, avsak Ridley Scott to dokaze utvorit viac premakanejsie po kazdej stranke. Kamera a pozadia su super, ale texty su az prilis basnicke a nedodavaju ten smrnc realnosti ktory by som v tomto filme petreboval. Film je akokeby polepeny z kuskov a chyba mu celkovejsia linia. Ale skusim si ho pozriet este raz a najdem v nom viac kladov :)

Goyovy přízraky (2006)

Spracovanie tohto nametu po filmovej stranke z cias spanielskej inkvizicie je naozaj otazne. Avsak obsadenie hercov a ich herecke vykony vas prinutia sledovat tento film az do konca. Kamera je viacmenej uzkoprsa, ale velmi slusna, scenar ujde, Velmi dobry film. Zivot, nam v niektorych okamihoch pripada ako fraska. Myslim, ze to pozna kazdy.