• Fantasy

Enderova hra (2013)

Krásne štylisticky, dejovo a inšpiratívne spracovaný sci-fi film rozprávajúci o vrodenej inteligencií mladého strategicky vypočítavého chalana, ktorý si ide za tým čo chce bez nejakých okolkov a so samostatnosťou v duši. Keď neskôr ho život postaví pred najväčšiu skúšku : ako si poradí s tým, že zničil celú planétu v skutočnosti a nie len v teste, ktorej nepriateľa nepoznal ? Zoberie poslednú kráľovnú aj s druhým mimozemšťanom a sprostredkuje im nový život ! Pretože tak človek pochopí, že život je o poznaní a pochopení, nie o nekonečnom boji. Tomu hovorím krásne epický hyperinteligentný sci-fi film, ktorý ukojí moju dušu ešte niekoľko desiatok krát. Vyvstáva len otázka či v našom reálnom svete predstavuje tento film vysokú inteligenciu jeho tvorcov alebo celkovej našej civilizácie ? Odpovedať si už musí každý sám.

Osamělý jezdec (2013)

Pre mňa veľmi významný a duchaplný film. Už len pre spojenie dobrodružstva, akcie, humoru šamanizmu a Johnnyho Deppa.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Veľmi očarujúci film s úžasnou atmosférou Perzie. Vážne skvelá hudba a Gemma Arterton !! Emocionálne veľmi vyspelý film. Veľmi sa teším na pokračovanie. Toto je jednoznačne môj najobľúbenejší dobrodružno- fantazijný film, hlave pre tú romantiku spojenú s akciou a fantazijnom.

Kick-Ass 2 (2013)

Skvostne šialené pokračovanie brutálneho komiksáku ! Totálnej nářez. Škoda smrti plukovníka toho by som rád videl v treťom pokračovaní, ale realita je tvrdá ! Vtipnejší koniec Motherfuckera ani nemohol byť, ten idiot predsa zabudol, že v akváriu má žraloka ! A ešte si vydýchol, milujem takúto brutálnu iróniu. V podstate z toho najviac ťaží Kick Ass, brutálna irónia. A tú sakramentsky zbožňujem. Hurá na tretie pokračovanie, spoiler - Hit Girl zatknú do najprísnejšie stráženého väzenia, ďalej si domyslite.

Riddick (2013)

Podľa mňa perfektné zavŕšenie trilógie i keď by ma potešila aj štvrtá časť, dajme tomu o ceste na Furyu. Akurát taká drobná chybička na tej planéte v Černočernej tme, kde je Johns Junior, sú tri hviezdy a nie dve ako tvrdil Johns Senior. Ale je pravda, že dve tam viac menej splývajú. Inak perfektná akcia, sebazdokonalenie a prispôsobenie sa na cudzej planéte. Napätie medzi dvoma druhmi žoldnierov, z ktorých jedna skupina chce Riddicka mŕtveho a druhá zas živého. Posilnenie celkového imunitného systému malými dávkami smrtelného jedu. K tomu atmosféra kina, no nezamilujte si Riddicka. Mne sa film páčil a som nadmieru spokojný.

Muž taiči (2013)

Bojové umenie, Keanu Reeves a Tai Chi ! Hlavne to Tai Chi. Film vhodný vážne len pre milovníkov Martial Arts. Vycvičenie bojovníka s cieľom dať mu zarobiť a spraviť z neho profesionála bojových umení, ale pri tom psychicky ho zničiť, pri zistení, že cieľom nie je sledovanie jeho súbojov, ale jeho celého života ! Podľa mňa jeden z najlepších filmov zameraných na martial arts.

Alenka v říši divů (2010)

Wáu nová parádna Alenka. A je zábavná, milá, slušná, empatická ! Super rozprávka pre moju dušu. Tu som si vážne zgustol a zasmial sa na Červenej Královnej. Řéžia jedného z mojich obľúbených režisérov Tima Burtona, Johnny Depp ako klobučník ? To nemyslíte vážne ?! A najzlatší prefíkaný miznúcu kocúr ? Ten ma najviac dostal. Úchvatná ropzrávka pre deti i dospelých. Také mám rád.

Muž z oceli (2013)

Takmer dokonalé spracovanie nového Supermana. Už ho môžu dať aj do Avengers 2. Film sa mi páčil, akurát tá dejová línia, ktorá je v ňom základná má dosť sklamala. A to úplne nezmyselné odsúdenie generála Zoda aj s jeho kumpánmi, keď bolo jasné, že Krypton zaniká, to tí velepáni nevedeli, že keď zanikne, že to zajatcov oslobodí ? Toto je dosť veľká hlúposť, ale i napriek nej ma film potešil a som schopný pozrieť si ho viackrát. Nakoľko sa na to dá argumentovať, že práve preto Krypton zanikal, že tí velepáni boli akurát úplní hlupáci, ktorí si nedokázali zrejme nič uvedomiť a tak robili len chybu za chybou, ako chybou bolo aj to vypustenie zajatcov do čiernej diery. Mali ich nechať na planéte nech zaniknú s nimi, lenže by sa nejak prebili pri nestálosti jadra a kolísaní Kryptonu a v rýchlosti by museli ukradnúť loď a uniknúť do čiernej diery. Myslím si, že to by bolo logickejšie. Takže snáď len ten scenár by to chcelo pozmeniť. Inak perfektný film.

Green Lantern (2011)

Veľmi podcenený film. Neviem či už diváci dnes nehľadajú vo filmoch hlboké myšlienky a len tak civia na niečo s očakávaním, že to bude brutálne akčné a vymyje im to mozog ako Django Unchained. Lebo ja si tu dovolím tvrdiť, že toto je lepší film ako nejaký Django Unchained ! V mojich všetkých troch očiach. Keď rátam do obzoru aj vnem epifýzy ale inak povedané zamýšľanie sa nad tým filmom. Lebo toto je parádny film. Ale človek bez štipky trpezlivosti a zdravého umu ho nedokáže oceniť. A teším sa na pokračovanie !

Wolverine (2013)

Proste perfektný film bez akejkoľvek väčšej logickej chyby. Ono sa tam mohlo zdať človeku viac chýb, ale pri tom aj na tie sa dá logicky argumentovať. Ako napr. mi bolo celkom nejasné, prečo sa Loganovi uzdravila rana z brokovnice a aj rana do hlavy, ale tie ďalšie ho veľmi oslabili a zostali mu po nich rany. No logicky asi preto, že vírus, ktorý do neho dala tá zmutovaná doktora, v ňom začal až práve vtedy pôsobiť. Taktiež sa mohlo niekomu zdať divné, že mu dorástli nové drápy, ale nakoľko má schopnosť sa rýchlo regenerovať a tie drápy sú jeho prirodzenou súčasťou, je to logické. Aj práve preto dávam 5* lebo je to film, pri ktorom musí človek rozmýšľať a nie len tak bezmyšlienkovite naň civieť. Každopádne jeden z najlepších X-Menov vôbec a teším sa na pokračovanie.