Hra o trůny (2011) (seriál)

1. séria- Po dlhom uvažovaní som sa do toho pustil, prvá séria naozaj páčila, skvelé dialógy, kostýmy a príbeh, ktorý dúfam bude taký dobrý (snáď ešte lepší) aj v ďalších sezónach. 90% 2. séria- Nečakal som to, ale druhá séria sa vykľula ešte lepšie ako tá prvá, už len kvôli posledným dvom epizódam, tešim sa na ďalšie. 92% 3. séria- Tretia séria mi prišla dosť podobná tej prvej, asi najpomalšia zo všetkých, a zároveň aj najslabšia, síce len o kúsok, ale predsa. Vyzdvihnem posledné epizódy, príbehy sa pekne zamotali, začína sa mi páčiť Branov a Aryin. Celkovo výborný pocit, pokračujem ďalej. 88% 4. séria -Toto je Game of Thrones! Štvrtá séria si ma úplne získala, narozdiel od ostatných sérií sa tu každú epizódu udeje niečo dôležité, a udeje sa to skvelým spôsobom. Žiadne slabé miesto. Nemám slov, naozaj, neskutočný zážitok. Snáď len vyzdvihnem ôsmu epizódu, ktorá bola fakt skvelá. Dúfam, že to piata séria nepokašle. 100% 5. séria - Štvrtá séria nasadila latku príliš vysoko, piata ju bohužiaľ nedokázala preskočiť. Zatiaľ najväčšie sklamanie z celého seriálu. Aryin príbeh ma sklamal dosť, myslel som že do nej bude "zainvestované" viac, ale jej príbeh má stále potenciál. King's Landing ma prekvapil asi najviac, nečakal som že sa tam budú diať také veci a som zvedavý ako sa situácia bude vyvíjať. Čo sa týka Night's Watch, tam sa podľa mňa tvorcovia strelili do nohy, naozaj netuším čo tam bude ďalej a ani ma to nezaujíma. Celkovo zmiešané pocity, ale z hľadiska kvality si to zachovalo štandard, určite to nebolo to najhoršie čo som videl, naopak posledné tri epizódy boli veľmi kvalitné. Neviem však komu do budúcna fandiť, alebo čo očakávať, snáď ma tvorcovia prekvapia a táto skvelá séria nepôjde zlým smerom. 80% 6. séria - Po dopozeraní posledného dielu šiestej série som bol naplnený radosťou. Radosťou, že GoT nepôjde dolu vodou. Šiesta séria je veľmi blízko k dokonalosti, za ktorú stále považujem štvrtú sériu. Nebyť vyslovene doplnkových epizód, ktoré boli zatiaľ tie najnudnejšie a najmenej uspokojivé zo všetkých, s radosťou by som šiestu sériu nazval tou najlepšou. Hlavné dôvody na to by boli hlavne deviata epizóda, ktorú považujem za najlepšiu a najdokonalejšie spracovanú bitku aká bola kedy natočená pre televíziu, tak isto finále, ktoré bolo dynamické, a neskutočne uspokojujúce, ale tak isto celkový vzhľad šiestej série je oveľa lepší oproti tým predošlým, mám pocit že hudba, kamera a vizuály sa zlepšili aspoň o jednu triedu. Klobúk dole, teším sa na pokračovanie. 99% 7. séria- Oproti skvelej 6. sérií je siedma pomerné sklamanie. GoT sa poberá iným smerom, príbehy sa pohybujú rýchlejšie, sústredí sa viac na fantasy stránku než na konflikty medzi postavami a "ľudské vojny". Túto zmenu môžme buď akceptovať, alebo seriál kvôli tomu nenávidieť. Ja osobne som na vážkach- s odstupom času zisťujem ako veľmi mám rád prvé série, hlavne ich perfektné dialógy, psychológiu postáv, intrigy, zrady, a to najdôležitejšie - nepredvídateľnosť. Toto všetko sa bohužiaľ v siedmej sérií vyskytuje len v zriedenom množstve. Ak však prestanem porovnávať predošlé série s touto, siedma séria nám naservírovala kvalitne spracovaný fantasy príbeh, s čím ďalej tým lepšími efektami, perfektne zvládnutou akciou a s množstvom "pay-off" momentov, ktoré naozaj fungovali. Veľmi dobrý základ pre ďalšiu, a bohužiaľ poslednú sériu GoT. 85%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Brilantné... pravdepodobne najlepší scenár ku filmu vôbec, bez jednej chyby, spolu s úžasnými, presvedčivými hereckými výkonmi... 100%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Jedným slovom: Nádhera. Chivo je neskutočný talent, tak isto ako Leo, ktorý sa tu neskutočne vžil do roly, Tom Hardy tak isto skvelý ako záporák. Definitívne sa oplatí vidieť Revenanta v kine. 90%

Zodiac (2007)

(menšie spoilery) Bohužiaľ, tento film išiel kúsok mimo mňa. Chválim réžiu, prepracované detaily, skvelé herecké výkony, a veľa vecí okrem toho. A chce to naozaj odvahu sfilmovať prípad ktorý sa nevyriešil. Fincher tú odvahu má, ale nanešťastie, pri takomto prípade sa z filmu vytratilo to, čo by mal mať každý dobrý thriller- napätie. Pri tomto filme, ktorý má neskutočne dlhú stopáž, až príliš, som cítil napätie, a to zdravé "rozrušenie" dvakrát, a v priebehu pár minút bolo zase preč. Fincher to vie robiť oveľa lepšie, preukázal mi to v Se7em, ktoré ma narozdiel od Zodiaca vrazilo do stoličky a nedalo mi dýchať. Zodiac je narozdiel od toho skôr kriminálna dráma, a jej príbeh sú nazbierané fakty, ktoré sú síce spracované precízne, ale celkovo mi to nepríde ako najvhodnejší materiál na film. Jeden zo zámerov sa mu to však podarilo splniť, a to vzbudiť u mňa záujem o prípad. 68% EDIT: Po dlhšom premýšľaní a druhom pozretí som zistil, že film sa mi páči viac ako predtým, čiže zdvíham hodnotenie o jednu hviezdu. 75%

Klub rváčů (1999)

Temnejšia a lepšia verzia Forresta Gumpa. 95%

Zmizení (2013)

Jeden z dôvodov, prečo pozeráme filmy, je aby sme zažili nové pocity. Pocity, ktoré sme pri iných filmoch ešte necítili, alebo naopak pocity, ktoré máme radi a chceme ich zažiť znova. Tento film mi asi ako prvý ponúkol jedinečný pocit. Pocit absolútneho zničenia, deštrukcie a únavy, ale v kúsku duše zmiešaný so zvláštnym šťastím. Ani neviem kedy ma naposledy film vcucol až tak, že som sa nepozeral na hercov ktorý stvárňujú istú situáciu, ale pozeral som sa na naozajstné veci ktoré sa dejú naozajstným ľuďom. V tomto filme ma to naozaj dostalo, miestami som sa už modlil pre to najlepšie, čo sa mi často nestáva. Zdrcujúci zážitok, výborná kamera, prostredie, herecké výkony - ako som už spomínal - boli ako skutočné, precítené, zápletka, nepredvídateľný scenár, hudba- všetko to do seba krásne zapadlo a pripravilo pre mňa jeden z najlepších filmov vôbec. 100 %

Prokletý ostrov (2010)

Dokonalosť, rastúca s každým pozretím. Vymenovávať veci, ktoré sú v tomto filme skvelé, nemá zmysel, nakoľko je všetko perfektné. Snáď len vyzdvihnem lokáciu a soundtrack, a samozrejme, poslednú vetu. 100%

Rychle a zběsile 7 (2015)

Je pekné, že žáner fantasy zavítal aj do tohto motoristického odvetvia, ale nakoľko ma nevzrušujú lietajúce autá a výbuchy, nemohol som si tento zážitok naplno vychutnať. Dúfam že do ďalších dielov páni scenáristi na sebe popracujú, niektoré lacné dialógy sú naozaj otras, nehovoriac o konci, pri ktorom Paulova smrť vyzerá ako marketingový ťah. Soundtrack bol však veľmi dobrý, ten musím pochváliť, tak isto aj kamera, ale okrem toho je to nepodarená explodujúca rozprávka. 45%