Alcatraz (2012) (seriál)

Uf no po štyroch dieloch mierne sklamanie, a to som od tohto seriálu ani nič neočakávala. Ešte tolerujem veci ako jeden diel - jeden väzeň a poodhalenie jedného tajomstva, prípadne veci typu "kliknem trikrát na myš a počítač mi vyhodí všetky informácie, čo chcem vedieť" alebo úplné náhody - keď sa hlavná hrdinka pozrie z okna a zrazu presne vie, čo má zločinec za lubom.. ok. čo mi ale naozaj vadí, je hlavne casting - hlavná dvojica k sebe vôbec nepasuje, Garcia hrá presne to, čo v Lost, akurát tam jeho hlášky pekne dopĺňali dej, tu vyzerá, že nevie, čo so sebou. Ako sa v sriáli ocitla Sarah Jones mi je ešte väčšou záhadou, pretože jej postava väčšinu času len blbo čumí.. Dávam tomuto seriálu diel, maximálne dva a uvidím, či pri ňom zostanem. Hodnotenie neskôr.

Ďáblova dílna (2007)

Tak mrazivá morálna dilema, aká ide z tohto filmu, sa len tak nevidí. Pritom navyše tvorcovia nesúdia ani nemoralizujú, len ukazujú iný pohľad na život v koncentráku. Hlavná postava nie je žiaden hrdina, len človek, čo chce prežiť.Dobrý herecký výkon "Stockiho" a celkovo - ten Oscar je zaslúžený.

Sviňky (2009)

Silný príbeh o hľadaní východísk zo zlej situácie, ktoré nakoniec žiadnymi východiskami nie sú. Jediné, čo sa filmu dá vytknúť je asi fakt, že to celé na mňa pôsobilo trochu zveličene a prekombinovane - nájdeme tu totiž všetko - zlú finančnú situáciu, nezamestnanosť, bezradnosť, náboženstvo, lásku, premenu, zločin, pomstu, silu peňazí atď atď.. O Filipovi Garbaczovi ale asi budeme ešte počuť. Skvelá vákon.

Kung Fu Panda (2008)

Osobne sa mi zdá tento film s pandou trochu overrated, zrejme asi nie je robený pre ľudí, ktorí sa nevyžívajú v kung-fu scénach. Okrem nich ponúka len tradičný príbeh "from zero to hero" a samozrejme moralizujúci happy end. Aspoň, že tá animácia je dobrá.

Šrámy (2004)

Nefungujúce vzťahy v detstve vás formujú počas celého života. Až kým jedného dňa nepríde čas, aby ste sa so svojou minulosťou vyrovnali. Jediné, čo mi na tomto filme vadilo bolo miestami až prílišné zvýraznenie narušenosti Wojciecha (scéna, kde šialene reve na svoju skoro priateľku a pod). Inak výborné spracovanie, ktoré ide pod kožu.

Čas umírat (2007)

Krásny a poetický film o jeseni života, samote, rodinných vzťahoch a morálke, ktorá sa pomaly vytráca a svet riadia peniaze. Na vykreslenie všetkého tohto stačila jedna jediná hlavná postava a jej pes. Šťastný koniec samozrejme nemôže chýbať, napriek tomu nie je gýčový. Poľská kinematografia sa mi začína páčíť čím ďalej ,tým viac.

Rezervace (2007)

Veľmi príjemný film s postavami všeho druhu, umocnený o atmosféru Pragi - starej štvrte s údajne hodnotnými budovami, ktoré sa pôvodne mali búrať, proti čomu sa postavili hlavne umelci a práve tí dnes v Prage pobývajú - asi ako hlavný hrdina tohto snímku.

Lovec trolů (2010)

Malý film s veľkým nadhľadom. Ja som ho brala ako paródiu na všetky tie Ghost Hunters, Tornado Hunters a pod a musím uznať, že som sa pri lovcovi trolov výborne bavila. Posledná scéna z tlačovky Jensa Stoltenberga je len čerešničkou na torte.

Ledová smrt III (2010)

Keďže ja moc často horory nepozerám, je toto pre mňa taký štandard. Partička teenagerov behá po lese a niekto ich bezdôvôdne po jednom zabíja. Ovšem, ak malo ísť hlavne o to, objasniť a načrtnúť vývoj vraha z prvých dvoch častí, Fritt vilt 3 zlyháva na celej čiare. Vysvetlenie motivácie vraha trvá asi prvých 10 minút a potom sa mohol príbeh skončiť. Ako béčkový horor je to ale priemer. Otázne je, či práve toto bolo cieľom tvorcov..

Naprosto osvětleno (2005)

Elijah Wood cestuje po Ukrajine, ktorá vyzerá, ako by sa človek vrátil o storočie dozadu. Našťastie mu cestu spríjemňuje spevák z Gogol Bordello a jeho filmový otec, takže je o zábavu postarané. Škoda, že film sa dá takmer presne rozdeliť na veselú a pochmúrnu polovicu, pri konci si človek musí pomyslieť, ako to, že to celé začalo tak nevinne. Film, ktorý vám v hlave zostane dlho po konci.