Dexter (2006) (seriál)

Tak jsem se včera slavnostně zabalil do igelitu, rozvěsil si v lebce obrázky předchozích sérií a vraždil bych, pokud by mě snad chtěl někdo rušit. Ano, a to i přes to, že finální série obsahuje rekordní počet chyb, nelogičností, hloupostí, záhadných časových skoků a mýdlových bublin. Za ta léta se námi milované Vraždidlo všemožně měnilo a duch seriálu s ním, díky němu jsme se dozvěděli, že se z fleku krve dá vyčíst jackpot ve sportce, že je každý třetí Floriďan geniální, bizarní, sériový vrah, a proto je třeba při návštěvě Miami pro sichr kopnout každého druhého chlápka do koulí a nikdy nepít odvar z babského ucha od šukézní blondýny a naprosto lapidárně, že vše nemožné je vlastně možné...nešť. Nebudu zde rozebírat sto dílů, ani strašit procenty za jednotlivé sezóny, jen čistě subjektivně napíši, Dextře, chlape bídná, trošku jsi nám postupem času vyměkl, jestli to bylo ke škodě, hmmm, ani nevím, ale vím to, že většina sledujících čekala (zde oblíbené slovo) epický (hahaha) závěr a budou tedy dštít masově a sériově síru, přibíjet na zeď odpady a všemožně se vztekat, proto já zůstanu u maximálního hodnocení, neboť jsem se celá ta léta vlastně skvěle bavil. Morgane, příteli, ať ti řeže pila.

Iron Man 3 (2013)

Tak tedy do třetice všeho železného, konečně náprava ne zrovna povedené dvojky Železňáka a jeho žokeje Váni, a ač byl dobrou půlku stopáže Bobík spíše Wood man, nevadilo, sérdce zaplesalo nad jeho lidskostí, empatií a dobrotou, sice mám raději jeho extrémní aroganci, ale proč ne, spousta rodidel jistě nezůstalo suchých, čímž byla maximálně rozšířena cílová skupina koukačů. Takže na jednu stranu polidštěný floutek a na druhou bžilión létajících železářství u Rotta, až se v tom člověk chatrného rozumu, který vlastním, trochu ztrácel. Kupodivu mě ani nějak zvlášť nesrala implantovaná kinder vložka s hláškujícím parchantem, a když přece ano, pak to mnohonásobně vynahradil Mandarin a jeho neskutečné hlody. Chlast a drogy, sympatické. Suma kurvárum téměř bezchybná záležitost, nutno tedy odečíst některé americkopatriotské vejšplechty a sám nejmocnější muž všehomíra, bílý Barák Obama, měl charismatu asi jako třikrát přejetý slimák popelavý, brrr, hnus, bleju jak sněhulák...inu, jak skromně říká žijící klasik, Já ...Svatý vřele doporučuje!

Sedm psychopatů (2012)

Tak momentálně vehementně přemýšlím, který ze kšeftů bych raději, zda býti líným notorikem tvářícím se jako scénárista, a nebo snad vraždícím psychoušem unášejícím psy... dilema jak býčí žláza. Neboť, děti moje, lásky mé, vše je mi extrémně blízké, sympatické a to tak, že velmi. Ve výčtu filmových atributů chybí už jen má oblíbená promiskuita a byly by mé koníčky téměř kompletní. Xichtus Prdelus Ch.Walken pro mě v jedné z jeho nejlepších rolí, na Farrellovi mi standardně vadilo jen jeho vlkodlačí obočí, ale to je o zvyku, my starší, které strašil už ujo Brežněv jsem zvyklí na horší modely.(mimochodem, sračka Leona Marešová má taky štětky jak od hajzlu a ještě hovno umí, to je teprve průser - dosti záchodových terminologií)...ale to jsem kapánek odběhl, uf. Vegetariánský Flynt měl opět své nepřekonatelné kouzlo takového normálního zabijáka, excelentní. Snad jen... Chvílema mě pitvoření Sama Rockwella dosti popouzelo, konkrétně jeho infantilní vyprávění u ohně, tam bych mu hubu poprášil žhavým uhlíkem rád, ale i on nakonec zavřel rety své, abychom se mohli dočkat skvělého finále, pominu-li zatýkačku rómské domobrany, to byla fíčovina na entou. Takže herce a hráče jsme si prosvištěli a příště vlítnem na Jiřinu Bohdalovou a spol. Cože?? Jó, no jo no, jak se mi líbil film??? No přece skvělej!!! Šest z pěti svatých PSYCHOPATY doporučuje. Na rozbory kamerových filtrů, střihu, psychologie, ornitologie, uměleckého přesahu, klapky a šlapky jsou tady erudovanější individua.

Příběhy slavných - Občan Karel Kryl (2000) (epizoda)

Chtít po českém nádoru, po slabošských, pokryteckých přizdisráčích, po médiích s korouhvičkou a pláštěm v prdeli, po ostudných jelitách, potrefených husách a zlodějích všeho druhu a dalších nových specializacích něco víc, by bylo zřejmě bláhové, nicméně jsem si naivně myslel, že nějaký projev úcty ke člověku, který se raději jako Čech ani narodit neměl (pro jeho dobro) alespoň někde zaregistruji. Ovšem jsem příliš málo zdegenerovaný (při vší skromnosti) dvaceti bolševickými léty a dalšími poplyšovými, takže ve mně nějakým záhadným způsobem zůstala iluze o tom, že inteligence, charakter, osobitost, slušnost, morálka a hrdinství v jakékoliv podobě si zaslouží respekt a uznání. Ona někdy pravda bolí, tak to zkrátka je. Což ovšem společně s naší národní vlastností, demencí, arogantním přehlížením očividného, zatímco však kontrolujeme zda stěrače opravdu stírají (bez nutné inspekce svěračů, tam je vše jasné), nejsme schopni pochopit. Pak tedy není divu, že si různé Janoušky, Grosse, vládnoucí zkorumpované kašpary, haranty píšící babyčka a bordel kam oko pohlédne zasloužíme. Bylo by tak snadné použít nějakou větu či dvě, verš či myšlenku od KK, která platí na tuhle konzumně zkurvenou dobu víc, než na doby jiné, ale bylo by to ode mě laciné, neoriginální a... zbytečné, já tedy nehodlám jakékoliv svini nabízet perly, proto jen jako neznámý Peytl zvolám "Nasrat, jó, nasrat"! A proč se tady vlastně exponuji? Chtěl jsem vřele poděkovat Čínské televizi, konkrétně ČT2, že ve svém prájm tájm (ve 4 ráno) uvedla tento pořad o bezejmenném Karlovi z Kroměříže. Nemůžu se dočkat dokumentu věnovanému Honzovi z Přelouče a jeho životnímu jubileu. Přijměte ode mě ještě tisíceré xié xié! V tomto kontextu se bojím úmrtí takových hvězd, jako je Hajlena Voráčková a dalších serebřit, protože to bude pokaždé vyhlášen státní smutek na tři roky a vyžadovány budou lidské oběti. Ještě že jsem z Pluta, vyžerte si to sami.

Čarodějův učeň (1977)

Nikdo nedokáže zachraptět s umrlčím frázováním Krabate lépe, než starý, dobrý soudruh Moučka. Kromě neoddiskutovatelných výchovných momentů jsem si zamiloval i hororové atmo, které můžede kdykoliv vytáhnout ze skříně na své, či cizí nezvedené parchanty, zatímco jím do předsíně připravíte lopaty, rýče a broukáte si pod vousy Jak si kdo ustele, tak si i lehne, pokud ovšem chcete mít hajzlíky méně traumatizované, zůstaňte u starého dobrého Vetřelce, počítejte ale s tím, že vám z nich vyrostou změkčilé, bezcharakterní stvůry, oproti silným zemanovcům, kteří je budou šikanovat, kriplíky.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Duchařská první série, která ke konci sípala jak rozedmutá plíce bez kortikoidů, dostala naštěstí psychotické dvojče, které jí svým excelentním nástupem vytrhlo trn z prdele i zmíněného laloku. Postupem času jsem dospěl k názoru, že jsem již dostatečně vyspecifikovaný a tudíž jsem si naprosto jistý kam patřím, hned zítra svůj šatník obohatím o pár svěracích kazajek, demontuji kliky ze dveří, a abych nebyl zbytečně rozptylován malichernostmi, cvičně do sebe skrzeva ptactvo budu mrskat temelínský BIO proud a budu se snažit sbalit modelínu, která se bude nejvíce svým exteriérem blížit Pepper. P.S. Strýčku Papeži, teď už chápu, žes musel sběhnout z papežské stolice i průjmu, ona ta vaše kutnolická parta stojí pěkně za hovno...No, hrom do trdlice, tedy do koštěte! Třetí série je dokonale infantilní, blbá, přeslazeně krvavá a maximálně dementní. Saxána by srala blahem z brutálních outfitů amerických kolegyň a chyběl jen Vláďa Menšík, Potrat a kouzelná francouzská hůl hluboce vražená v prdel. U laciné sukuby, já se bavil!!!

Skyfall (2012)

Krutí brko, brko z krůty, nejčko je jasný, že moje šťastný numero bude třiadvacítka, no sakulente, nu to je hotový, jako že na sebe v neděli hodím kilt, prach a broky, Skotsko bylo prostě boží. Pánbush by měl tvůrcům posrat zlatem ruce za to, že Bond není už jen vyteplená, ulízaná kreatura a reklamní panák na cokoliv, který vás sundá svým parkerem na dvě majle, ale je to klasickej akční gerój se všemi debilitami a nelogičnostmi, které my, hloupí Skotové tak zbožňujeme. Čím méně Bonda, tím lépe pro mé oko, teda kromě hadrů, ty tam nechte, kristovy hnáty, anglánský kvádra jsou úplně nejvíc nejlepšejší, v overalu od ELIT by to stálo za dvě hovna. Ač je zde 2000 komentářů, takže můj plk si nepřečte nikdo (proto se nemá cenu ani rozplkávat), přesto pozor, spoiler jako svině, jestli "M" do příště nenaklonují, budou muset vymyslet něco hodně výbordelnýho, abych jim neflusnul na Edwardy Zelené. No, a ten Aston na konci...kruci prdel!!!

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino svou pověst člověka, který si může opravdu dovolit kdejakou bláhovost (rozuměj pičovinu) potvrzuje a to nejen vybraným žánrem, tématem...ale ke všemu na ty taškařice sežene prachy ještě dřív, než otevře hubu a stejně tak servilně už mu na koulích visí parta zfetovanejch negrů s Peacemakerem a geniálním rakušákem, aby si u pana domácího, Leonarda, trochu zablbli. Kdyby si vzal Mangusek trochu z Quentinovy invence, sehnal cigošku se jménem Mercedes fón Hohenlohe, možná by taky natočil šlágr, nějaký Hanebně nespoutaný bastardy, těžko říct....hranice geniality a demence jsou někdy mnohem tenčí, než se na první pohled zdá. S vědomím, že zase dostanu přes peníz za mé rouhání přesto sdělím, že muzika ala Kill Blil mě opět neskutečně srala, stejně jako některé dialogy a přehrávání, ale vím, ke Quentinovi to patří a navíc platí opět má první věta. Nicméně cítím, že plesknout sem jen čtyři hvězdy je stejná zhůvěřilost, jako si nechat od negra nakecat, že je lovec lidí a dvoumetrovej Váňa bez sedla...co že to melu? Takže plnej knedlík a už se sem nemusím vracet, což s filmem rozhodně hodlám udělat.

Po přečtení spalte (2008)

Naprosto skvělá záležitost, díky chlastu a mé fenomenální paměti (smíchy jsem si stříkl do textilu) se repliky, které pronáší Malkovich, Pitt a Clooney, ozývají nad ránem z pod stolů mých oblíbených podniků vždy, dokud jsem schopen alespoň minimálně artikulovat. Hvězdný návrhář a netvor desetiletí, Malkovich, je bez debat největším bourákem s koulema jak medicinbaly a z jeho úst dostává slovo kurva nový, jiný rozměr. Spojení komedie a dramatu se zde dokonale povedlo a máte-li rádi nejčernější humor, kteří Coeni produkují v množství větším než malém, pak budete spokojeni převelice. Zkrátka a dobře, pokud jednou zvednete telefon a na druhé straně se vám představí někdo, kdo sám sebe tituluje Milosrdným Samaritánem, pak je nad mozol jasné, že budete mít problém ...životy nás všech stojí na maličkostech, nebo-li efekt motýlího křídla po Coenovsku.

Divoši (2012)

Při vší úctě ke Stoneovi jsem měl poslední roky pocit, že je to už jen takový vodou omletý balvan a ejhle, pořád jsou vidět ostře tesané rysy ze 4. července, kdy se četa normálních zabijáků vydala vyhrát superbowl, jen pak nějak zkurveně zahla kvůli debilní hadici od chladiče...osud si zkrátka občas umí zahrát vrhžáby. Film o svaté trojici prodejců zeleného listu mě maximálně zaujal i přes prapodivné herecké exhibice pana Pomády (měl by si ho Cruise srovnat), na druhou stranu Salma Hayek a Del Toro mě pobavili převelice a ještě o kus víc...asi takhle. Prostě jsem se za téměř dvě a půl hodiny ani nepoškrábal nudou na prdeli ni jiných partiích a to je u mě co říct, neb jsem drbač profesionál a u různých sraček jsem schopen drbat osoby o tři řady dál a v jiném sále, fakt...no přísahám. Po všech letos očekávaných filmech, kdy má nadrženost a erekce dostala (respektive nedostala) pěkně za uši, jsem nadšený, možná právě proto, že jsem nic velkolepého neočekával a Kameny se zase můžou valit, jen tak dál Olivo.