Válka termitů (2006)

Po uzření názvu, byl mou primární asociací verbalův populární slovní obrat a frazém a pojala mě hrůza, o čem že to vlastně bude. Jaká byla má úleva, když jsem zjistil, že se ve filmu vyskytují opravdu jen a jen zvířátka, které nikdo neprzní a neděje se tam vlastně nic závadného, až tedy na zmiňované války termitů a spoustu dalších zajímavých věcí. Dávám 4 hvězdy za výborný dokument a přidávám pátou za ten sladký pocit úlevy, že verbal ještě nevstoupil do profi vod a tudíž žádný pořad " S verbalem na rybách" a podobně nespatří světlo světa. Satan s námi :)

Samotáři (2000)

No vida, nenapadlo by mě, že zrovna k Samotářům budu někdy něco psát, vše bylo napsáno, kultovní hlášky, výborná muzika, herci ..., ale co opomíjený M.Křen??? No neserte mě, soudruzi! Bez něj byste nevěděli za kolik bathů pořídíte v Bangkoku felaci a jak dlouho je třeba nedotknout se ženský, pokud chce mít borec vztah na úrovni. Taky si myslím, že TEN SCÉNÁŘ co napsal, je opravdu bomba! Občas mi to něco připomíná :) Pro mě z českých filmů v TOP10, v porevolučních TOP5 ! Špičková záležitost.

Těžká váha (2005)

Tak tenhle kousek mě minimálně nakopl ke konstatování, že si Russell společně s Howardem vytřeli s celým Warriorem prdel a ne jen oni. Crowe je jako J.J.Braddock naprosto neskutečnej a nepřekonatelnej, při vší úctě k Hardymu. Ale dost srovnávání nesrovnatelného, protože Wrestler, Fighter i Million Dollar Baby jsou taky někde jinde než Bojovník. Zde mám chuť hlavnímu hrdinovi fandit jak v ringu, tak v posraným životě v ještě posranější době, která se podepsala na většině populace a on byl ten, který se z těch exkrementů vyhrabal sám. Konec zmínek o defekaci, nejsem přece koprofil. A stal se tak pro téměř celou společnost vzorem, se kterým se zosobňovali jako s autoritou sportovní tak morální. Film, na který se rád podívám několikrát, na rozdíl od jiných rádoby drsňáren pro adolescenty.

Zrůda (2003)

Čím to, sakra, je, že posledních 14 dní sleduju samý, podotýkám dobrovolně, filmy, který mně šlápnou do xichtu, kopnou na solar plexus a já pak jen s otevřenou tlamou a bez dechu čumim do rána do stropu, nebo ještě lépe, pustím si další....to je už čistá zvrácenost. Tenhle kousek ovšem beru jako takový (nechtěný) bonus, respektive se mu dlouho vyhýbám až mě dohonil dnes večer v bedně. A je to tady zase, rozžvejkanej a vyfluslej příběhem hledám marně slova. Ne, nikoho nelituju....taková kráva naivní ani amatérskej psycholog nejsem. Ani nechci a nebudu rozebírat coby kdyby ( nejsem želbohu ani sociální kurátor). Na druhou stranu, pokud má každý mrak stříbrný okraj, pak věřím, že si s Bohem rozumíme všichni...pravil ortodoxní ateista. Našláplá záležitost s hereckým koncertem obou zmiňovaných v komentech drahých kolegů.... Film by si měl pustit každej úchylnej Helmut mířící na E55, povinně! Anebo vlastně ne.

Poločas rozpadu Timofeje Berezina (2006)

Jedním slovem, beznaděj! Motýli na špendlíku, nebo ve sklenici byli prakticky všichni "hrdinové" filmu. Možná tak silně zapůsobil snímek jen na mě a pár soukmenovců, tedy dle aktuálního hodnocení, ale já dávám 5 a nemám s tím žádný problém. Dvě dějové linky byly pravda trochu nesourodé, ale v poslední třetině... no, ruská jízda jak má bejt. Ono vůbec, Rusáci, to je světový výkvět civilizace, bohužel věřím, že takhle nějak to tam "v zemi kde dnes, již znamená zítra ", opravdu funguje. Proto- SPOILER- závěrečná jaderná lajna byla pro mě takovou malou satisfakcí. Chvílema jsem měl pocit, že režíroval Guy Ritchie a rozhovory byly zase trochu historkově podsvětní :), nicméně to právě příběhu hodně přidalo. Hele, takže ok, a protože jsem hysterická a vyměklá pipina mužského pohlaví, pak byl i konec pro mě celkem vytažení z nejčernější prdele. Nicméně, smutno bylo v tlupě Mamutíkově, to je jasný... doporučuji. Putine, chcípni...a je to!

Pan Nikdo (2009)

Nalákán posledními zde psanými komenty, zhlédl jsem dnes Mr.Nobody a děkuji za to, že je pátek a já letím hned do hospy, kde po pár pivech a panácích SNAD pochopím alespoň část surrealistického příběhu(ů), který mi byl naservírován aniž bych čekal, co všechno se v mojí hlavě dnes, právě díky snímku, uděje. Děkovačka pokračuje konkrétním uživatelům hero_bk, J.o.h.n.n.y a dee-key, kteří se také zasloužili o můj zmatek v šedé kůře mozkové, díky zmiňovaným komentům a následnému zahlcení mé (ano minimální) mozkové kapacity. Až zítra má bolavá, ale proti dnešku jistě čistější, hlava, bude schopná jakkoliv smysluplně reagovat, třeba se pokusím o rovněž rozumný komentář a zároveň třeba nalákám další nic netušící a nevinné oběti, jakou jsem byl i já. K filmu, nádhera... P.S. Výše jmenovaní se doufám podělí o můj dnešní účet v putyce, když mě mají na svědomí.

Město bohů (2002)

Filmu jako takovému není co vytknout, teda co se týče odvedeného filmového řemesla. Po druhé projekci se vše ještě umocňuje, paráda. Ovšem vzhledem k filmovanému tématu mi ta "paráda" zas tak dobře nezní, opravdu hnus, šílenost, chtělo se mi několikrát řvát vzteky, nehraju si na bůhvíjakou citlivku, nicméně tak mrazivej příběh si hned tak nedám. Party z Ať žijí duchové na brazilskej způsob mi opět připraví brutální sny. Spoiler: Jediná světlá chvilka, která mě trošku pozitivně naladila, byla až na samém konci. Nejen, že hlavní hrdina získal rachotu v novinách, ale zejména mě překvapila jeho dětská naivní představa o novinářkách, co neumí šukat, blbost a nesmysl.

Big Lebowski (1998)

Dude, závidím ti i přes nějakou tu přesdržku, pochcanej tepich a bandu úchylnejch kámošů....Zvoní ti telefon, Dude....Já vím Donny :)). Když mě ve tři ráno vykopnete z postele, namíříte na mě lampu a zařvete, kterej že to film se mi líbí nejvíc, odpověď je jasná, Big Lebowski. Asi není úplně nejlepší, ale bavíme se o třetí ráno a já budu mít v sobě stopéro nějakýho medvěda... špička mé Top ten

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Vždycky, když už jsem chtěl scénáři něco vytknout přišlo něco, co mi vzalo vítr z plachet. Filmu jsem se nemohl dočkat stejně jak alkáč prvního ranního lahváče a zdá se, že mě nezklamal. Nezklame ani toho, kdo čeká malinko víc propracované pokračování prvního snímku, lépe vykreslené postavy a nového padoucha. Skvělá kamera, prvotřídní zpomalené záběry střelby, včetně pohyblivých součástí zbraní.... je to toho spousta. Bavil mě Adamita Mycroft i jeho supersonický sluha....a dost, pak by se dostal ke spoilerům. Trochu mě iritovaly náznaky toho, že mezi Watsonem a Holmesem bylo něco víc než jen obyčejné přátelství :). Každopádně, co se týče ohodnocení, pak celý film oscilovalo mezi slabými 4 a slabými 5. Nakonec dávám 5, protože mám pocit, že poslední měsíc jsem zde zaznamenal daleko víc nadhodnocených výtvorů a navíc trojlístek Downey, Law, Ritchie jsou moji oblíbenci. Áááá, teď hledím, že Jude Watson s předstihem objevil masáž srdce, ještě že nevybalil kardiostimulátor a verzatilku.

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Sklepáky jsem měl vždycky rád a konkrétně Mlýny jsem sháněl na DVD před léty velice dlouho. Asi to není pro každého , nicméně vřele doporučuji. Teda pokud se chcete smát Pražské 5, ne době, ve které se Havlův příběh nachází, ta je naopak k pláči.