• Pohádka

Obviněný (2005)

Výborné psychologické drama, u kterého nelze opravdu nic předvídat. Divák sedí celou dobu přikovaný do sedačky a ani nedutá. Co se stane, když 14letá dcera přestane mluvit se svými rodiču a následně obviní svého otce ze sexuálního obtěžování? Jak to ovlivní nejen vztahy v rodině, ale i mezi přáteli, sousedy či kolegy v práci? A je vůbec vše tak, jak se na první pohled zdá? (Viděno v rámci Severského filmového podzimu 2015)

Ten, koho miluješ (2014)

Jedním slovem nádhera. Typicky severský melancholický film. Mikael Persbrandt v hlavní roli je naprosto okouzlující. Nejen, že skvěle hraje, ale navíc nádherně zpívá. Sofus Ronnow v roli vnuka taky příjemně překvapil. Děj filmu sice není nijak extra originální, ale na kvalitě mu to rozhodně neubírá. Doporučuji! (Viděno v rámci Severského filmového podzimu 2015)

Lovemilla (2015)

70 % Naprosto šílená filmová anarchie. Před začátkem nám bylo řečeno, abychom se na film dívali s otevřenýma očima a prostě se jím bavili. Myslím, že lepší radu jsme nemohli dostat. Opravdu je třeba se filmem hlavně bavit a moc o něm nepřemýšlet. Lovemilla není nic pro slabé žaludky ani konzervativní diváky. Lidem, kteří se nebojí experimentů a chtějí poznat finský humor (pro nás trochu zvláštní), určitě doporučuji. (Viděno v rámci Severského filmového podzimu)

Labyrint (2015) (seriál)

Už dlouho se mi nestalo (jestli vůbec), abych nějaký český seriál doslova hltala a po skončení jednoho dílu se nemohla dočkat dílu dalšího. Režiséru Strachovi se povedlo postupně budovat napětí. Nechybělo ani několik momentů překvapení. Tomu všemu vévodila sympatická herecká sestava v čele s Jiřím Langmajerem a Stanislavem Majerem. Pravda, několik nelogičností v ději by se našlo. Pár scén bylo na můj vkus možná až příliš efektních a "amerických". Všechny chybky ale tvůrcům odpouštím. Kéž by se v tom našem českém televizním rybníčku objevilo více podobně kvalitních seriálů.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Seriál, který mě zaujal především svou originalitou a sympatickým hereckým obsazením. Pravda, některé díly jsou trošku slabší a dějové linky ne vždy dotažené, přesto se podle mě jedná o nadprůměrný počin. Je to velká škoda, že televizní stanice ABC nedala Flashforwardu ještě jednu šanci a utnula ho hned po první sérii. Mnoho otázek tak bohužel zůstalo nezodpovězených.