• Romantický

Jakalyi onda (2012)

Tohle že je komedie? Hmm, ani náhodou. Já se nesmála. Dívala jsem se na to s kamenným výrazem.. .Jaejoong se tady jako herec moc nepředvedl, za to v Protect Boss byl dobrý. No prostě - role zpěváka mu sedí líp. Příběh je docela absurdní. Podívala jsem se na to ze zvědavosti a jsem dost zklamaná. 2 hvězdičky obvykle nedávám, ale tohle tedy ne.

Vlčí děti (2012)

Ale jo, pěkná oddechovka na deštivý večer. Příběh je poměrně jednoduchý a trochu zdlouhavý, ale já se nenudila. Je to dobrodružná pohádka, u které nemusíte přemýšlet :) A ještě, pěkná příroda :)

Bogoshipda (2012) (seriál)

Nebyl díl kde by se nebrečelo. Copak je to normální, neustále brečet? Přiznám se, že mi s tím lezli na nervy.. Je to natahované, dlouhé, nudné, ubrečené. Řešit případ po 14 letech? S tímto příběhem mě Korejci moc nepřesvědčili. Navíc v prvních šesti dílech hrají herci v dětském věku (ti to zahrály výborně) ale nemohla jsem si zvyknout na přechod do dospělosti. Příběh je zezačátku ale celkem zajímavý, pak už je to jen nuda. Nicméně jedno plus to má - výborně se tu předvedl herec Yoo Seung Ho. Ty jeho pohledy neměly chybu. Charisma má parádní. To byla má oblíbená postava. A hlavní dvojice - Yoochun tu měl docela dětinskou roli a Eun-hye Yun se mi tu vůbec nelíbila. Průměrný seriál :) Nemůžu jinak dát než 3* :)

Šepot srdce (1995)

Roztomilý animovaný film. Příběh je poměrně jednoduchý, hudba krásná a animace s efekty úžasné. Navíc to má tak úsměvně kouzelný konec :-) Jo a tady se mi hrozně líbilo, jak se jim červenali tváře, když byli v rozpacích :D

Ossakhan yeonae (2011)

Pro mě průměrná romantická komedie s trochou duchařiny. Pro lepší účinek se na to jukněte večer, kdo by se ale rád vyspal tak spíše ve dne. Hororové to vůbec není, sem tam vykoukne nějaký ten duch, a trošku se leknete, nic víc. Pro mě byla asi nejděsivější ta scéna na jevišti. Dávám čtyři hvězdičky - tři za děj, čtvrtá patří hlavním hercům (hlavně Ye-jin Son).

Dítě džungle (2011)

Film je to docela pěkný - podívejte se, pokud vás zajímá jak žití v takové džungli asi vypadá. Dnes jsem dočetla knihu a zanechala ve mě více než pouhý film. Kniha je psána poutavě a je hodně čtivá, je v ní popsáno celé její dětství. Věřím, že sama si prožila své. Není to vůbec jednoduché, být vychována v džungli, téměř od tří let, a pak v 17 letech odjet studovat do civilizované země, bez rodičů. Já si to nedovedu představit. Věřím ale, jak ona sama tvrdí, že prožila nádherné dětství - bez počítače, televize a různých vymožeností, které tu my, v západním světě máme k dispozici. Doporučuji shlédnout film, ale i přečíst knihu.

Hotarubi no mori e (2011)

Úžasný animovaný příběh o hlubokém přátelství, které přerostlo v lásku. Úchvatná animace a prostředí. A příjemná, pomalá hudba. Sedlo mi to, prostě čistých 5 :-)

O dívce, která proskočila časem (2006)

Ze začátku mě to moc nenadchlo, ale pak jsem se do děje vžila. Japonci jsou v tomto žánru mistři. Animace jim snad jde od ruky. Plyne to hezky a nenuceně, bavila jsem se. A ten konec filmu je moc povedený. Moc pěkný snímek o přátelství a o tom, co přináší cestování časem. Moc se mi to líbilo :-)

5 centimetrů za sekundu (2007)

Prostě nádhera. Tak krásná animace, až se mi tajil dech. A ten příběh.. chjo..! Trochu nostalgické, ale krásné, a smutné.. Příběh o nešťastné lásce která nebyla naplněna. A jako třešnička na dortu - úžasná písnička na konci..

Boseuga dallajyeotteoyo (2011) (seriál)

Příjemná oddechovka. Postavy vám v tomhle seriálu většinou sednou, což je plus. I když to nemá nějak extra silný příběh, líbilo se mi to. Je to prostě celkově vtipné. Jistě, najde se tu pár dílů, které mě nudily, zejména od toho 11. dílu se to vleče a v podstatě se nic neděje, ale pak zase zaberou, tak těch pár dílů jim odpustím..:-) Všichni tam byli skvělí, mě nejvíce zaujal předseda gangster Cha Bong Man, bomba chlápek, vždycky jsem se těšila na scénu s ním, protože jsem se nasmála :D Jeho postava tu je fakt suprová. A má to hezký konec a hudbu taky, tak není co řešit..:-) Podívejte se..:-)