The Last of Us (2023) (seriál)

Sklamanie ako fanúšika hernej adaptácie. Nedalo sa natočiť part1 len na 9 častí. Skratkami zabíjali komplet budovanie príbehu, vzťahu medzi hlavnými postavami, vymizli záhadne nakazení, zlá volba herečky Belly, akčné scény končiace behom pár minútiek atď. Veľke ohlasy boli neoprávnené a dúfam, že v part2 sa objaví len režisér Ali Abbasi a škrknú Mazina a adekvátne nahradia iným, ktorý to celé zachránia a nepošlu pod zem.

The Last of Us - Hledej světlo (2023) (epizoda)

Slabé 4*. Dôvod je taký, že Mazin zabíjal svojimi skratkami celý seriál, emócie boli chladné a napätie pominulo tak rýchlo ako prišlo.

The Last of Us - V časech nouze (2023) (epizoda)

Ali Abbasi ako režisér sa mal ujať seriálu od začiatku. Prečo? Pochopí každý keď si pozrie túto časť. Snáď sa nemýlim lebo sa ujal ešte “poslednej” časti, tak uvidíme. Stačí ešte k tomu vyškrknúť Mazina, nahradiť Bellu a potom by som veril že máme seriál roku.

The Last of Us - Napospas (2023) (epizoda)

Bella Ramsey, dával som ti dlho šancu ale toto je úplne zlá voľba a šľapnutie do veľkého hovna pre všetkých. A ja mám pocit že “seriál roku” upadá do zatratenia. Radšej si naozaj zopakujem hru ako toto…

Kodaňský kovboj: Noční povídání s Nicolasem Windingem Refnem (2023)

NWR chcel pôvodne nadviazať na trilógiu DEALER. Čo som sa aj tešil. Neskôr povedal že to bude Dealer s vesmírnou loďou a potom mu ešte viac jeblo v hlave a natočil kovboja. Pokiaľ sa nespamätá už jeho načechrané ego tak už každý jeho počin bude od jednej hviezdy po odpad.

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

Škoda tohto análneho dielu. Prečo to nespravili ako to bolo v hernej predlohe? Prečo takto? Niesom homofób ale od HBO a dozoru Naughty dogu som to nečakal.

Kodaňský kovboj (2022) (seriál)

A zasa ma NWR prechcal ako naposledy. Trailer navnadil na parádnu jazdu po dlhej dobe ktorú mu budem konecne žrať z ruky ako v jeho začiatkoch až po vrchol jeho tvorby s Drive ale nakoniec som dostal úplne kolotočársky,neónový bordel zmiešaný s Majkou z Gurunu okolo mystického vesmíru a prízrakov v rukách egoistického hazardéra s postartovými vlohami alebo vložkami krámujúcej prasačej farmy. A ten Death Stranding záver to ešte umocnil.  Sorry NWR ale za pár dní keď vysadím lexaurin a neurol klesneš na odpad.

Avatar: The Way of Water (2022)

U mňa to bolo veľké modré prázdne nič. Nenadchne ale niekoho pobaví. Už som asi starý na tieto modré rozprávky. Jednotka bola prelom 3D v tej dobe ale aj tak ma to tiež predtým neohromilo. Škoda, očakávanie v kútiku duše bolo ale vyšumelo po prvej hodine a to je škoda.A áno, vizuál je krásny.

Starej chlap (2022) (seriál)

Škoda potenciálu ktorý pochovali po tretej časti a prehupol do rodinnej drámy. Pokračovať druhou sériou nebudem.