Paper Heart (2009)

Vyslovene nudná, aj keď netradičná pátračka po stopách lásky. Okrem pár dobrých dialógov nič, čo by ma nenútilo sledovať koľko času ešte ostáva dokonca.

Tvrďák Taylor (2008)

Nízke hodnotenie tu na čsfd sa tentokrát našťastie mýlilo a nebola to vôbec taká bieda, akú som na začiatku predpokladal. Skôr naopak, celkom dobre som sa bavil a tie skoro dve hodiny ubehli rýchlo a nenudil som sa ani chvíľu. Priemerný rodinný film so sympaťákom Wilsonom.

Počátek (2010)

U mňa po vizuálnej, scenáristickej, hereckej, či hudobnej stránke absolútne dokonalý film, v ktorom som sa nestratil ani po takmer 150 minútach. Výborný kasting s mojimi obľúbenými hercami, ktorí boli navyše zohratí a pod Nolanovou réžiou. Pre mňa jeden z top filmov tohto roka. Nolan opäť raz priniesol divákovi to, o čo sa mnohí iba snažia. Originálnu a prvotriednu zábavu s dokonalou technickou stránkou.

Tropická bouře (2008)

Overhyped. Nebolo to zlé, ale nebavil som sa pri tom až natoľko dobre. Oproti tomu Cruise absolútne geniálny.

Janghwa, hongryeon (2003)

Neuveriteľne hutná atmosféra budovaná prakticky od začiatku, ktorá postupom času ešte viac hustne a núti Vás rozmýšľať o príbehu a nie je založená výhradne na lakačkách. Dobre zvolená hudba a výborná kamera tomu len pomáhajú. Nečakajte čistokrvný horor, na aké ste z Ázie zvyknutí, pretože tento film v sebe úspešne kombinuje viacero žánrov, z ktorých popri tom hororovom je najvýraznejší ten dramatický. Nebyť miestami trocha zbytočného naťahovania možno by to bolo za plný počet. Stále však ide o nadpriemerný filmový zážitok.

Dostaň ho tam (2010)

Ešte o kúsok zábavnejšie ako Forgetting Sarah Marshall a hlavne tu dostal Brand viac priestoru, čo sa vyplatilo. Ten chlap je aspoň z polovice magor a práve preto sa neho dobre pozerá, pôsobí to úplne prirodzene. A Hill sa tiež nenehal zahanbiť. Už to tak vyzerá, že spolupráca Stollera a Apatowa začína byť po dvoch filmoch zárukou dobrej zábavy. Plus takmer dokonale vyhláškované.

Yeonae soseol (2002)

Prvý film Hana Leeho, ktorý sa ku mne dostal ako posledný a zároveň so mnou aj najviac pozametal. Takto precítene o "milostnom trojuholníku" a láske medzi ľudmi dokážu vo filme porozprávať asi naozaj iba kórejčania. Hoci to už ku koncu trocha veľmi hraje na city, ak máte aspoň trocha romantickú dušu, po poslednom zábere ostanete roztrhaný na kusy, čomu výrazne okrem príbehu prispieva aj ústredná trojica postáv (+ slabosť pre Geun - Yeong Mun, jednu z najkrajších herečiek v juhokórejských filmoch).

Singgeuljeu (2003)

Ono to možno nazvať romantickou komédiou, ale určite nie je taká na aké ste z Južnej Kórei zvyknutí. Nie je to ani tak vtipné, ani tak romantické, je to viac realistické a veľmi dobre sa na to pozerá. Takto nejak to v živote chodí.