Kurýr: Restart (2015)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: Ray Stevenson, akční výplach, nebo-li oddechovka, nad kterou nesmíte přemýšlet, nenudil jsem se, pěkný ženský čtyřlístek byl fajn na pohled MÍNUS: pro mě již třetí tvář Kurýra a určitě nejméně charismatická (i seriálový Chris Vance je o dost zajímavější), Ed Skrein se spíš hodí na role záporáků než nabušených sympaťáků (proto asi ta role v Rebel Moon)./// Shrnutí: Nechápu proč to je restart, když ten film žádný restart nezpůsobil. Naopak to první Kurýr způsobil start nejen Jasona Stathama, ale i akční podívané na monitoru (psal se rok 2002). Nicméně pořád budu tomuto filmu nadržovat a i když je to ve všech směrech spíš akční průměr, tak jako oddechovka bez návaznosti na předešlé filmy je vlastně docela koukatelný./// Celkem 70%///

Pomsta zelených draků (2014)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 6/10/// PLUS: na základě skutečných událostí, poměrně uvěřitelné, místy napínavé a dějově atraktivní a občas nepředvídatelné MÍNUS: díky "historickým skutečnostem" se to musí držet v mezích, přijde mi, že nebýt toho, tak si mohli tvůrci s dějem víc pohrát, klidně by mohlo být i delší/// Shrnutí: Ukázka toho, jak v reálném světe nefunguje spravedlnost a jak byla Amerika 80tých let drsná./// Celkem 64%///

Mrakodrap (2018)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: správný katastrofický akčňák, jak ze staré školy, něco mezi Smrtonosnou pastí a Skleněným peklem s namakaným ale polidštěným Johonsonem, Neve Campbell měla celkem zajímavou roli silné ženské postavy, odsýpá to, nenudíte se, záporáci jsou celkem zajímavý, film nemá vyloženě slabé pasáže a drží slušně pohromadě MÍNUS: takových filmů se moc už netočí, protože publikum je jinde a klasika se z něj nestane, je to už několikrát viděné jen v o něco modernější podobě s modernější budovou./// Shrnutí: Doufal jsem v podařený akčňák a jsem potěšen, že mě to až tak vtáhlo a bavilo. Byla to poctivá filmařina a jeden z těch oddechových filmů. na který se rád někdy podívám znovu./// Celkem 79%///

Občanská válka (2024)

KINO Art/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Kamera 9/10/// PLUS: poutavé, nevšední a neokoukané, Kirsten Dunst, kterou jsem od Spider-Mana 3 neviděl v kině, kvalitní práce s kamerou a obrazem, různé kompozice a záběry vynikají, netradiční ozvučení přináší divákovi nový zážitek, postavy jsou zajímavé, herci hrají přesvědčivě, scénář je až příliš blízko realitě MÍNUS: což může být taky zápor, film je v jistých situacích nepříjemný, až mrazivý, což sice je účel, ale dobrý pocit z toho co vidíte rozhodně mít nebudete, ozvučení mě osobně přišlo nesourodé a někdy i rušivé, doufal jsem ještě, že uvidím více strhující akci/// Shrnutí: Za ten nevšední, nový a dost realistický zážitek palec nahoru. Stejně tak po obrazové stránce je to kvalitka. Dobrá režie drží film pohromadě, jen bych možná ocenil více informací směrem k divákovi. Jakékoliv postapo se potkalo s Černý jestřáb sestřelen/// Celkem 69%///

Brána válečníků (2016)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 7/10/// PLUS: má to svůj feel a své kouzlo a být klučina, kterému je 15, tak jsem z filmu totálně nadšený, Dave Bautista je překvapivě humorný, některé prvky jsou nadprůměrné (souboje, vizuál) MÍNUS: ale musí se trochu hledat, je po všech směrech poznat, že je to ta levnější (bez uvozovek) varianta Zakázaného království (méně postav, horší choreografie, slabší výprava, chatrnější scénář, slabší herecké výkony, méně hvězdné obsazení, levné kostýmy)/// Shrnutí: Pro mě to už bylo trochu "na hraně" a dost takové dětinské a naivně slaboučké a jednoduché. Upřímně je to v mnoha směrech dost průměr. Ale také je to látka, kterou jsem vždy miloval a trefuje se hodně do mého srdíčka, takže za mě dám o hvězdičku (20%) víc./// Celkem 70%///

Záhada v Saint-Tropez (2021)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Prostředí 5/10/// PLUS: Clavier s Depardieu opět pospolu, při natáčení určitě "staří přátelé" se zde ve svých rolích špičkují, nechtěně napadají a zesměšňují, je tu cítit jakoby stopa Růžového pantera (myšleno stylem), některé "zdařilé" kousky hlavního inspektora mě upřímně pobavili MÍNUS: bohužel víc fórků vyjde naprázdno nebo jsem se u nich vůbec nenasmál, vedlejší postavy jsou spíš protivné karikatury, navíc jedno z největších lákadel (město Saint-Tropez) jsem si vůbec neužil, ani jsme do něj pořádně nenakoukli, případně jsem ho vůbec nepoznával, ale chápu 70tá léta v moderním městě neuděláte./// Shrnutí: Mohla to být klidně prima komedie, jako za starých časů. Snaha tvůrcům nevyšla ani z poloviny a jako komedie je to taky poměrně slabé a často vlastně nezáživné a jako krimi ve stylu "Poirota" to také vůbec nefunguje./// Celkem 44%///

Sněhový armagedon (2011) (TV film)

TV/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 2/10 Efekty 2/10/// PLUS: fantasy zápletka se sněhovou koulí, která způsobuje katastrofy byla zajímavá a udržela mou pozornost a zvědavost, Laura Harris (seriál 24 hodin) v hlavní roli, Michael Hogen MÍNUS: kterého jsem ale nepoznal, efekty odpovídají očekávání, po herecké a dialogové stránce je to slabé, postavy se nechovají příliš logicky - uteče pes - dívka (chůva), která hlídá malého syna hlavního hrdiny se na minutu vzdálí - kluk je pryč - jde ho hledat - všichni ho jdou hledat - přinese to spoustu problémů - kluk mezitím přijde do města za starším pánem - všichni se tam pak sejdou, chůva stále hledá - chůvu nikdo nehledá - na závěr šťastná rodinka bez chůvy WTF, filmaři na tu postavu úplně zapomněli/// Shrnutí: člověk se občas potřebuje podívat na nějaký brak, aby docenil kvalitu. Filmu jsem chtěla dát lepší hodnocení, ale posledních asi 15 minut je hodně katastrofických./// Celkem 22%///

Krvavé peníze (2014)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Atmosféra 7/10 Kamera 6/10/// PLUS: slušně obsazené, herci hrají civilně, hutná atmosféra MÍNUS: v závěru velké množství náhody/// Shrnutí: Tento typ filmů nemám rád. Nervy drásající děj, kdy se o hlavní hrdiny bojíte. Tentokrát to působí dost jako britské krimi/drama. Mám rád dobré konce, ale tentokrát postavám v závěru přálo štěstí nebo dobrá porce náhody. Hlavní hrdina je v jistých situacích dost sebevědomý./// Celkem 68%///

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Voyo/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Atmosféra 9/10 Prostředí 10/10/// PLUS: způsob zpracování a převedení skutečných událostí do působivého celku, Petr Lněnička má možná životní roli, herci ve vedlejších rolích odvádí skvělou práci MÍNUS: hlavní kriminální případ je "roztažen" do šesti epizod, on to není nutně mínus, jen pro zaryté diváky běžných kriminálek /co epizoda to jiný případ/ to může být novum, které ve výsledku přináší pomalejší tempo vyšetřování, zřejmě tak jako tomu bylo v reálu/// Shrnutí: Kvalitní televizní počin, který přináší napětí a zároveň odhaluje drsný kriminální případ z minulosti/// Celkem 91%///

Cry Macho (2021)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Kamera 7/10/// PLUS: Clintovi patří velký respekt, příběh je to milý a dojemný a taky vykresluje některé Mexičany jako dobré a hodné lidi, zároveň se tu dobře rozezná povaha jednotlivých charakterů MÍNUS: mě to tedy nevadilo, protože jsem na to byl připravený, ale někomu by mohlo vadit pomalejší tempo a pomalejší tempo vyprávěním ale přiznejme si, je to tak pomalé jak jen dokáže být Clint Eastwood rychlý, ale je fakt, že jeho věk je už znát, třeba že to otevřeně ve filmu nepřizná/// Shrnutí: Já budu snímku Cry Macho nadržovat, ale zcela otevřeně přiznám, že se mi film líbil a je to pocta nejen Eastwoodově westernové kariéře, ale i způsob, jak v jeho věku vyprávět příběh, který chce a který možná sám prožil nebo dokonce prožívá./// Celkem 79%/// PS: A to jsem si myslel, že Gran Torino bude jeho poslední herecký koncert.