Anakonda (1997)

Slaboučkej filmeček, který měl rozhodně jiné ambice než se stát béčkem.Pro to se ale musí alespoň něco uděla a filmaři jak je vidět neudělali téměř nic.Anakonda je nepovedená po trikové stránce,ale to je není tak podstatné.Hlavní nedostatek téhle slátaniny je absence normálních dialogů a absence normálního děje.Jen nechápu jak se k tomuto braku mohl propůjčit John Voight.Nadruhou stranu on je ten díky komu tento film neklesl ještě níž.Ale i tak děs. 29%

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Chvílemi velice dobrý atmosférický horor, chvílemi nepovedená parodie.Na dobu vzniku jsou zde velice zdařilé triky.Z některých scén běhá mráz po zádech, z některých scén jeden neví jestli se má smát nebo brečet.Stačilo něco málo z filmu vypustit (podivný humor), něco málo přidat a byl by z toho kultovní horůrek.I tak ale doporučuji zhlédnout, už jen pro tu super přeměnu ve vlkodlaka.V té době bezkonkurenční. 60%

Babiččin dům (1988)

Tento horor je velmi zajímavé dílo.Je to takové klasické béčko konce osmdesátých let, ale to je právě to co mu dává ten správný nádech.Film , který si na nic nehraje a je tím čím skutečně je-totiž dobrým hororem .Konec konců znám několik málo hororů, co se úspěšně řadí mezi filmovou elitu.Dusivá letní atmosféra pomerančové plantáže, někde v zapadákově na jihu USA je nezaměnitelná. Že se většina filmu odehrává za slunného dne, vůbec nevadí. Ba právě naopak. Sourozenci Lynn a David jsou odkázáni po (údajné) smrti rodičů na péči svých prarodičů, kteří obývají již zmíněnou farmu.Jenže postupem času se začíná v jejich chování skrývat cosi velice podivného.David žije v tušení že něco není v pořádku, že před ním Dědeček a Babička něco skrývají.Pronásledují ho noční můry, které se zanedlouho stanou děsivou skutečností.A je postaven spolu se svojí sestrou před šokující realitu.Údajná smrt jejich matky je výmysl , který měl zamaskovat drsnou realitu. Pomerančová farma se náhle stane pastí a Lynn a David se musí přes hektary této rozlehlé plantáže dostat pryč, zatímco svojí šílenou matku mají neustalé v patách a může na ně číhat za každým pomerančovníkem. V porovnání s produkcí snešních hororů typu 3:15 zemřeš atd. se jedná o pořádný horůrek.Doporučiji 85%

Ikarův pád (1977) (TV film)

Myslím si, že zde Vladimír Menšík předvedl nejlepší herecký výkon svého života.Film jsem zhlédl náhodou, ale téměř okamžitě mě zaujal svojí přímočarostí, jakoby všedností, kterou člověk při sledování filmů normálně nemívá.Aktuální téma alkoholismu a sním spojené sociální důsledky, je zde vyobrazeno naprosto jasně a bez zbytečných vytáček.Největší míru na tom samozřejmě má vynikající "pan herec" Vladimír Menšík a jeho herecká partnerka Jana Hlaváčová.Jaromír Hanzlík taktéž nezaostává a rozvíjí své herectví velmi brilantně. Zkrátka vynikající.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Tohle je pro mě seriálová klasika a herecká přehlídka tehdejší doby. Zkrátka skvělé.

Když rozvod, tak rozvod (1982)

Průměrný scénář, průměrná zápletka, průměrné herecké výkony, nadprůměrný a improvizující Vladimír Menšík.

Princ a Večernice (1978)

Tohle je zkrátka moje jedna z nejoblíbenějších pohádek. Ať už kvůli mému milovanému Menšíkovi, tak i kvůli velmi zajímavému a dobrodružnému příběhu. Skvělá je i Libuška Šafránková, jejíž půvab je zkrátka okouzlující. Pohádka má navíc nejlepšího záporáka snad ze všech pohádek, a to strašidelného Mrakomora, kterého precizně ztvárnil pan Brzobohatý. Za zmínku určitě také stojí skvělé role pánů Lohniského a Řandy. Pokaždé, když mám chuť a možnost, tak se na tuto pohádku znova podívám. A to je pro mě hodnotný faktor kvality.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Zajímavá a dobře vymyšlená sci-fi komedie, která je i po letech zábavná. K hercům nemám co vytknout, jelikož zde hrají moji oblíbenci ve velkém počtu a s velkým nasazením :-)

Hodíme se k sobě, miláčku...? (1974)

Hezká, vtipná a nostalgická komedie a jednom manželském páru, který se k sobě náramně (ne)hodí. Vlastu Brodského, mám v této roli velice rád, stejně ale tak i moje další oblíbené herce Menšíka, Brejchovou a Zázvorkovou.