Létající Čestmír (TV seriál)

• Západní Německo

Fliegende Ferdinand, Der

(Západní Německo)
  • EN název

Flying Cestmír, The

Fantasy / Rodinný / Komedie

Československo / Západní Německo, 1983, 6 x 43 min

Milovaný seriál u kterého vyrůstaly moje děti a na který jsem se já možná těšil víc než oni. Leckterá "kytka" by se hodila i dnes :-)(13.3.2003)

Slabší ze seriálové produkce pánů Macourek-Vorlíček, ale pořád to stačí na to, říci, že jde o pořádnou porci zábavy. Akorát ten Michal David by tam nemusel opruzovat.(23.3.2003)

První a poslední produkce, ve které mi nevadí zženštilý hlas Michala Davida. Kdyby tam (nedej Bože) hrál, musel bych minimálně jednu hvězdičku slevit.(9.5.2003)

Na svou dobu zajímavé, chytlavé, zábavné a plné českých hvězd.(29.8.2004)

Scénář: Miloš Macourek, Václav Vorlíček .. Dobrej fantasy úlet, Čestmíre.. :-)(3.2.2005)

Klasický český vorlíčkovský seriál...to už je téměř trade mark... A navíc: ,,Létající Čestmír létá tam a zpět. Já ho podezřívám, že zná jiný svět..." Inu, nostalgie... :-)(14.12.2006)

Fuchsová s Bechem jako nezapomenutelné dětské tváře...(12.6.2008)

Létající Čestmír létá tam a zpět. Nám na zemi zbývá jen mu závidět. Stotisíckrát o tom snil každý z nás a pak se stal dospělým, jak šel čas, o létání nemá zdání. Létající Čestmír létá tam a zpět. Já ho podezřívám, že zná jiný svět. Svět zázračných možností dětských řas a za pár chvil proletí kolem nás znenadání, znenadání... Létající Čestmír. (18.10.2007)

Řekněte, komu se tenhle seriál, když byl malý nelíbil?! Mě se líbí furt a to že žádný dítě nejsem :-)........(17.12.2007)

Bezpochyby velice kvalitní seriál, ale ten fracek co hraje Čestmíra mi byl vždycky strašně nesympatickej:)(23.10.2003)

Létající Čestmír létá tam a zpět.. Pamatuju si, jak sme v první třídě na škole v přírodě přerušili vyučování (!!) a paní učitelka nám v jídelně pustila tento seriál. To o lecčems svědčí.(2.9.2006)

Seriál nesoucí se v duchu: pojďme si udělat prdel z vážné sci-fi a udělejme to pro děti. Tam sci-fi a fantasy patří! Nakonec ale přeci jen vzniklo komediální dílko, které se o svou nesmrtelnost postaralo a to právě díky, komunisty zatracovanému, sci-fi prvku. Bylo to takové světlo na konci tunelu komunistické éry v Československu. Bohužel to ale ještě stihli sprznit pesničkou od Michala Davida. Nárožný a jeho idiotská seriálová famílije byli opravdu skvělí a uličnický Čestmír vlastně také.(20.7.2011)

Planeta květin? Zázračná semínka? Co takhle pro děti obzvláště nebezpečná propagace psychotropních látek? Vždyť takové objemné těleso jako je Čestmír by mohlo "plachtit" leda po inhalaci toluenu.. Klasický případ vděčnosti za cokoliv, co se v dětství hýbalo na TV obrazovce (v tomto případě lítalo), což ovšem neznamená, že by se z podobného seriálového soudku točilo v současnosti něco srovnatelného, či snad dokonce lepšího.(11.11.2009)

Krásný český rodinný seriál, škoda jenom, že má 6 dílů. Napínavé, vtipné díly, které potěší snad každého diváka. Čestmír patří mezi mé oblíbené seriály, které jsem viděl v dětství a když ho vidím po letech, tak vůbec nestrácí na kvalitě. Děti získají díky zazračnému kamenu 6 semínek, ze kterých vyrostou kouzelné květiny. / Viděné epizody *6.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 10/10 )(5.11.2009)

Kultovní dětský seriál s jednou z nejkultovnějších českých písniček vůbec. Kam se hrabe Arabela a další. Seriál nepostrádá sympatické hrdiny, charismatické záporáky i tu správnou dávku kouzel a zajímavých vedlejších postav.(25.2.2007)

• sepp

Tak tenhle serial me nikdy nebavil a je mi jasne, ze jsem s timto nazorem v tomto pripade sam jako kul v plote.(7.9.2003)

Další z úchvatných seriálů mého dětství :-)(25.8.2011)

Vždy když jsem zaslechl ústřední píseň seriálu, hned jsem tryskově "letěl" k TV a vůbec mi nevadilo, že je to odkvákáno vyžvýkaným hlasem Michala Davida. Protože ten seriál za přetrpení té hudební nevkusnosti stál.(1.9.2007)

Roztomilá komediální "sci-fi"... :-)(11.8.2008)

Zřejmě zábavný seriál pro děti, možná i dospělý by si v tom něco našel, ale mně byl ten fracek bohužel odjakživa hrozně nesympatický:-/. Písnička Michala Davida mi okamžitě naskočila v hlavě a doufám, že se v ní nebude točit moc dlouho, z toho bych mohla definitivně zblbnout. Solidní vorlíčkovský nadprůměr. 65%(1.10.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9