Návštěvníci (TV seriál)

Visitors, The

Sci-Fi / Rodinný / Komedie

Československo / Francie / Švýcarsko / Západní Německo, 1983, 15x30 min

Karel Svoboda

Dagmar Patrasová, Josef Bláha, Josef Dvořák, Jiří Datel Novotný, Dagmar Veškrnová-Havlová, Eugen Jegorov, Viktor Král, Klára Pollertová-Trojanová, Vlastimil Brodský, Vladimír Menšík, Jiří Lábus, Jitka Molavcová, Dana Bartůňková, Jaroslav Rozsíval, Jan Hartl, Jiří Císler, Jiří Kodet, Laďka Kozderková, Lukáš Bech, Jiří Krampol, Helena Růžičková, Ondřej Vetchý, Karel Koloušek, Bořivoj Navrátil, Otto Šimánek, Jan Čenský, Miroslav Moravec, Jana Švandová, Jiří Havel, Jana Břežková, Zdeněk Martínek, Vladimír Brabec, Jaromír Kučera, Josef Střecha, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Zábršová-Molínová, Věra Kalendová, Otakar Brousek st., Zdenka Procházková, Marie Málková, Mahulena Bočanová, Jan Přeučil, Jaroslav Tomsa, Václav Vydra nejml., Milan Klásek, Alena Procházková, Martin Stropnický, Jiří Žák, Josef Šebek, Karel Hovorka st., Vladimír Pospíšil, Vladimír Hrabánek, Zuzana Burianová, Jaroslav Mareš, Lída Plachá, Vladimír Kratina, Petr Svárovský, Zora Jandová, Jan Kehár, Marta Kaňovská, Jan Skopeček, Ilona Svobodová, Václav Štekl, Mnislav Hofmann, Lubomír Kostelka, Oldřich Velen, Miloslav Kročil, Taťána Čechovská, Božena Fixová, Zdeněk Hodr, Daniel Dítě, Stanislava Bartošová, Roman Hájek, Ludmila Slancová, Jitka Nováková, Elena Strupková, Zdeněk Srstka, Anna Wetlinská, Jana Viščaková, Luďa Marešová, Jan Kaněra

Tenhle skvělý "Sci-fi" seriál si maximální počet hvězdiček určitě zaslouží ! Hledání deníku Adama Bernaua v minulosti je jedním z nejlepších témat v našich seriálech. Nezapomenutelná expedice ADAM 84 s Josefem Bláhou v čele :)(17.1.2003)

Klasický český Sci-Fi seriál, který překonává drtivou většinu zahraniční produkce nejen svojí doby. Výborný po všech stránkách, hudba Karla Svobody je dodnes nezapomenutelná.(25.5.2005)

Česká seriálová sci-fi klasika děství!!! Za pěěěěět!!! Tak co, jdeme humidovat??? ;-) Stejně mám Jindřichu Polákovi za zlé, že nechtěl prozradit, co to vlastně je. Asi to bude nějaká sprosťárna...(14.1.2003)

Dětská sci-fi klasika, která neomrzí ani po letech. Tedy neomrzí pamětníky, dnešní omladinu to už nějak nebere. A vůbec... "hlavně nenápadně". :-)(19.10.2006)

Vychytaný český seriál na který se jistě díval v mládí každý a někdo se dívá i po mnoha ltetech. Hezky vymyšlené, chvílemi neuvěřitelně vtipné a hezky vymyšlené. Jednoznačně nejlepší český sci-fi seriál všech dob.(29.8.2004)

Kam se serou všechny americký seriály - toto je a navždy bude ten nejlepší sci-fi seriál.(11.3.2003)

Scénář: Ota Hofman .. Češi to se sci-fi prostě uměli..(8.9.2004)

Pro mě jednoznačně nejlepší sci-fi .(20.12.2004)

Nic podobného se už asi nidky nenatočí, zábavný sci-fi seriál , plný originality z proklatě sexy Patraskou !(7.11.2006)

Dagmar jsem měla raději v jiných rolích...(14.8.2008)

Klasika z dětství.(28.2.2005)

Mám tuhle záležitost celkem rád, ale pět hvězdiček dát prostě nemůžu. Částečně kvůli tradičně špatnému Josefu Dvořákovi, částečně proto, že dílů bylo přece jen o něco víc než nápadů. Nicméně Josef Bláha je zde vynikající!(28.7.2003)

Jako malý jsem chtěl být Centrálním mozkem lidstva, ale dnes bych raději humidoval. Opravdu, pro všechny věkové kategorie.(17.9.2009)

Puntíky za dokonalou hudbu, akademika richarda, sci-fi zápletku, všechno ostatní, a cachtající se dádu, kterou sem chtěl vopíchat snad už jako malej(4.6.2009)

CML, amarouny, žhavení, krtkování, humidování... TERMINÁTOR po česku, to jest bez vražedných robotů, zato se smyslem pro humor, který mění celou časocestovatelskou misi Adam 84 v zábavnou frašku plnou záměn, omylů a sci-fi udělátek, jak to Polák předvedl v ZÍTRA VSTANU A OPAŘÍM SE ČAJEM. Stejně jako tam musím i tady ocenit množství nápadů, celkovou hravost (barvité názvy epizod, animace čísla té které epizody...) a smysl pro budování komických situací, které ale neatakují mou bránici tolik, jak bych si přál. Z herců exceluje především Josef Bláha jako asociální akademik okouzlený dětským géniem (místy to působí až pedofilně), Bróďa coby hrabalovský pábitel se zlatýma českýma ručičkama, a Viktor Král jako suverénní Adam Bernau v pozadí, přičemž Dáda a Lada dodávají seriálu sexapeal. A k tomu další Svobodova pamětihodná seriálová znělka.(6.12.2011)

Dal bych si amaroun.(14.4.2004)

Myslím, že by se to dalo klidně zpracovat i jako sf thriller pro dospělé. Budoucnost opravdu perfektní. A Lada Niva.(28.2.2007)

Skvělý seriál, který dokazuje, že s minimálními prostředky lze dosáhnout maximálního efektu. Mimo to jsem vždycky měla ráda úvodní melodii a taky děda Drchlík je bezkonkurenční sympaťák. A akademik taky. Představitel Adama zase vypadá jako můj taťka zamlada a amarouny vedou! Hlavně nenápadně.(27.12.2007)

Pokud se řekne české sci-fi, tak mě nenapadne “Ikarie XB 1“, ale Amarouny. Znovuzhlédnutí po drahně letech zvedá navíc hodnocení nekompromisně do plných. Je to neuvěřitelné, ale ono to stále funguje a baví, některé hlášky a komentáře jsou k nezaplacení, některé nápady neurazí ani dnes a delfíni ve světové radě, či odlišné pojetí sexuality, tak daleko nešel ani Star Trek. Škoda, že seriál musela zkazit žaloba jisté paní, pro kterou oslovení "Akademik Filip" znamenalo urážku zesnulého manžela a některé dialogy tak musely být předabovány. CML nad tím jen kroutí svou skleněnou krychlí.(4.10.2006)

Každý večer naplňuji popelnici jednou použitým oblečením, auto si vybírám podle kvality krtkování, navštěvuji pouze restaurace nabízející amarouny, ze zásady neposlouchám centrální mozky lidstva, mám předplacené noviny z příštích pondělků a přitom svědomitě dodržuji heslo: "Hlavně nenápadně!". Netvrdím, že mne tento seriál tak trochu nepoznamenal, ale MUDr. Chocholoušek tvrdí, že se postupně zlepšuji.(28.1.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18