• Thriller

Ten, co tě sleduje (2014)

Zajímavý námět na cyber internet, avšak velmi nerealisticky podaný, ale dá se to překousnout. Eliah Wood je snesitelný, Sasha Grey je svůdná, tempo je celkem slušné, film napíná i baví zároveň, takže 3* jim musí absolutně stačit.

The ABCs of Death 2 (2014)

Nejdříve sepíšeme ty nejlepší a tentokrát jich opravdu nebylo málo. Jasný vítěz je Z:Zygote: absolutní vrchol a orgasmus! Vynikající gore, perfektní nápad, no hnus, extrém a šílenost a za mě velký palec nahoru pro absolutně neznámého režiséra. Druhé místo nejspíš V: Vacancy: Perfektně krvavý, depresivní a násilný found footage, kupodivu skvěle natočen. Třetí místo S: Split: Nervydrásající Home Invasion, skvěle natočen, úžasně vygradován, solidní hudba a slušné gore! Dále C: Capital Punishment: Perfektní nápad, nepříjemné ticho před bouří, velmi kvalitně odvedená exekuce a dech beroucí atmosféra. Q: Questionnaire: Neuvěřitelně chytré a chytlavé dialogy + parádně natočená operace (vyjmutí mozku yummy).X:Xylophone: od Bustilla a Mauryho jsem čekal více, ale svou zvrhlost a gore předvedli i zde. K:Knell : Podivnost, ale vizuálně zajímavá, atmosféricky silná, sedlo mi to . J:Jesus: Skvělé gore, slušný look. R:Roullete. Skvělá atmosféra, slušně natočené, srdce bije jak o život. N:Nexus:Slušné masky, napínavé, atmosférické a tragické.E: Equilibirum: Neuvěřitelně vtipná a zábavná povídka, sedlo mi to. T: Torture porn: Sleazy, uchylné a zvrhlé ke konci však bohužel amatérské a nekvalitní gore, ale něco to do sebe mělo. a U: Utopia zajímavý námět. A: Amateur : Celkem sranda, slušně krvavé i hezky natočené. Nekoukatelné povídky=odpady : Vítěz je Y: Youth typická asijská podivnost, blbá, hloupá, špatně natočená se šílenými nápady, hrůza. Dále D:Deloused: Téměř nesledovatelné, postavy z plastelíny či,co to bylo za sračku, hrůza. L:Legacy: Slibní kanibalové ale otřesné digitální zpracování. W:Wish naivní, amatérská a nezajímavá povídka, kroutil jsem hlavou. H:Head Games: Špatný vtip, blbost. P: is for P-P-P-P Scary! Nepobral jsem. Po druhé projekci trochu zklamání, těch vyloženě špatných je sice méně, ale 4kových jsem našel taky méně než kdysi. Dnes se mi líbilo už Deloused a Wish. Vrcholem je stále Zygote, Toilet! a Xylophone. 60%.

Clownhouse (1989)

Hodně průměrné dnes už nezáživné osmdesátkové béčko. Nahoru to táhne pouze atmosféra a klauni, ze kterých mám podobně jako Johnny Depp fobii, ale jinak zde nebylo nic vyjímečného. Gore žádné, lekačky žádné a logických chyb tucet. 50%

Labyrint: Útěk (2014)

Bylo velmi obtížné věřit potenciálnímu budoucímu Blockbusteru, kterého se uchopil v brandži úplně nový a nezkušený režisér, ale kupodivu to zvládl se stylem a s přehledem. Mladí herci charismatičtí , máme zde budoucí nadějné herce z nichž někteří před sebou mohou mít slušnou kariéru, tempo je velmi slušné bez jakýchkoliv hluchých míst, příběh je taktéž na daný žánr velmi vkusný a obsahuje nejeden parádní zvrat, akce je přehledná, velkolepá a neokoukaná, některé scény jsou tak skvěle vygradované, že jsou až napětím hmatelné a samozřejmě nepředvídatelnost je hlavní tahoun filmu, která nechává diváky v očekávání až do poslední minuty. Komu se líbil seriál Ztraceni, tak tohle funguje na podobný princip. 80%

Krvavé peníze (2014)

Franco i Hudson zřejmě Oscara nedostanou, ale alespoň mě příjemně napínali i bavili po celý film. Příběhově to příliš nevyniká a nenabízí nic, co by jsme jinde neviděli, ale za poslední půl hodinový nervy drásající a slušně krvavý Home Invasion jim čtvrtou hvězdu musím přihodit. 70%

Chrabří bojovníci (2010)

Nebylo to špatný, bitky jsou super, ale ta přehnaná komediálnost kolem mi kazila zábavu. Mohla to být krásná, drsná martial arts řežba a vznikla z toho pouze zábavná pocta všech známějších a starších filmů. Nesedlo bohužel ani po formální stránce. 60%

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Příjemné překvapení. Moc jsem nečekal ,ale dvojice Kilmer/Downey mi naservírovali jednak velmi vtipnou( takhle nahlas jsem se dlouho nesmál) akční kriminálku se zajímavým příběhem i nějakou tou akcí. No prostě vynikající zábavná jízda,která mi vykouzlila úsměv na tváři. 80%

22 Jump Street (2014)

Paráda. Za mě zábavnější než první díl. Skvělé tempo, úžasný moderní look, opět perfekní duo Tatum/Hill, přijatelná zápletka a spousta záchvatu smíchu to vše přináší Jump Street 2! Oběd s rodiči a závěrečné titulky bezpochyby jedny z nejlepších scén roku. Společně s Fakjů pane učiteli zřejmě nejlepší komedie letošního roku. 90%

Pyojeok (2014)

Vzhledem k tomu, že se jedná o Remake vynikajícího Francouzského akčního thrilleru Limit, je potřeba být trošku přísnější. Korejci originál nepřekonali, ale pojali ho tradičně po svojem. Vizuál úžasný, tempo solidní, akce je skvělá, bitky jsou slušné, mají šmrc nechybí i slušná porce brutality, ale co se týče samotné konstrukce příběhu, tak zde nadšený být příliš nemohu. Co v Limitu trvalo půl hodiny, zde trvá pouhých 5 minut. Jestli si vzpomínáte na skvělé Finále na policejním oddělení, či útěk z nemocnice, tak zrovna tyhle pasáže mi zde přišly trošku odfláklé a bez napětí, ale čert to vem bavil jsem se jako král s nohama vyloženýma na stole. 75%

Válečníci (2007)

Warlors je slušný historický film s excelujícím Jet Li. Je škoda, že film obsahuje pouze jednu velkou Akci, která je sice v daném žánru nejlepší, takhle intenzivních vizuálně dech beroucích 10 minut jsem zažil naposledy u Berandalu a opět jsem si párkrát nahlas zanadával radostí, ale zbytek filmu toho příliš nenabídne, pár krátkých soubojů se zde najde, ale nezajímavé finále film celkem pohřbívá, což je škoda. Ale na slabší 4* mi to pořád vychází. 70%