Chappie (2015)

Asi najhoršia vec je premrhanie známymi menami ako H. Jackman a S. Weaver. Ináč je to klasický pekný príbeh o robotovi čo má svoje sny. Priznám sa že 3jicu vedľajších kladno záporných postáv som si celkom obľúbil. Chappie ma zo začiatku fakt sere no potom je to už super. Akurát ma prekvapuje že žánrovo to neni komédia hoci som sa párkrát pekne nasmial. Prekvapil ma dizajn Hughovho veľkého robota ktorý sa nápadne podobá tomu zo RoboCopa, náhoda ? A kto má rád sci-fi určite ocení.

Stážisti (2013)

Klasická americká komédia kde máme sen, potom sa to zhorší no nakoniec silou slov dokážeme nemožné. Čo funguje o stoviek daľších funguje aj tu. Ide v podstate o to že staršia generácia sa stretáva so svetom tej novej a je z toho zmetená. Musím uznať že som sa naozaj pobavil a herci sú dobrý. No nieje tu nič čo by film vynieslo do vyššej ligy. Takže dobrá priemerná komédia na nedeľňajší večer.

Prometheus (2012)

Snáď najväčšie plus ktoré tento film pre mňa ako fanúšika Alien je malé poodhalenie ich tajomstva ale naozaj malé. Skôr tu vzniká nová otázka odkiaľ sme my a čo máme s nimi spoločné. Čo sa postáv týka príliš ma nezaujali a len hrajú svoje role. Logiku a správanie postáv no takisto mytológia má zopár dier. Snáď za najväčšiu považujem správanie Davida. Efekty sú naozaj podarené a cítiť ich v každej scéne. K príbehu asi toľko, začína sa krásne ako každé správne sci-fi. Objavili sme nový život je to krása nechceme im ublížiť ani oni nám. Čo príde potom si snáď každý domyslí. Snáď len ten otvorený koniec a čakanie na daľšiu časť.

Zmizelá (2014)

Čo očakávať od tohto filmu. Nuž pozrite si tvorbu Finchera. K príbehu veľmi nepoviem aby som nevyzradilno je naozaj podarený a všetky diely časom zapadnú do seba. Pikeová svoju roľu hnusnej, manipulatívnej slovami hlavného hrdinu "piče" zvláda naozaj bravúrne a presvedčivo. Affleck tiež ujde. Snáď ten koniec mohli viac osvetliť no na pokračovanie to nevidím. A aké ponaučenie z toho plynie, dávajte si pozor s kým sa zapletiete.

Půlnoc v Paříži (2011)

Prvý film od Woodyho Elena ktorý som si pozrel a musím povedať, že príjemne prekvapil. Herecké obsadenie je naozaj pestré a postavy samotné su ešte zaujímavejšie. Hemingway, Picasso a mnoho ďalších sú zahratý naozaj dobre. Po dlhej dobe musím povedať, že tento film ma naozaj nabil pozitívnou energiou. Posledná vec ktorú musím spomenúť je myšlienka ktorú sa snaží film odovzdať. A ktorú nemôžem prezradiť pretože by to bol spoiler :)

Riddick (2013)

Po pre mňa trošku slabšej Kronike temna sa opäť vraciame k skvelo atmosferickej Čiernočiernej tme. Úvod je trošku slabší a chvíľu mi trvalo kým som sa zorientoval. No ako prídu žoldáci hneď je jasné na ktorú bije. A na scénu prichádza Riddick so svojim byakuganom ako ho mám rád. O príbehu som sa veľa nedozvedel, skôr mám pocit že sa jedná o predprípravu na niečo väčšie.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

When I was a kid, whenever I would feel small or lonely...I'd look up at the stars. Wondered if there was a life.Turns out I was looking in the wrong direction. Musím pochváliť samotný úvod pretože tento typ epických úvodov mám naozaj rád. Čo sa príbehu týka v podstate nejde o nič výnimočné. Mimozemšťania prídu na zem, my musíme nájsť hrdinov a poraziť ich. Pôvodne som od filmu očakával len skrátenie času na Transformers 4. No prekvapilo. Ako fanúšik robotov a hlavne Godzilly som si prišiel na svoje. Súboje medzi Jaegers a Kaiju sú naozaj niečo extra. No poďme k postavám. Hlavná dvojica hrdinov má niečo do seba, navzájom sa dopĺňajú o čo asi išlo a spolu tvoria epického robota. Viac ma zaujali postavy vedľajšie. Hlavne Hannibal Chou v podaní Rona Perlmana. Tiež musím spomenúť Pentecosta a Newtona. Jedniné čo mi trochu vadilo bolo neúplne (aspoň pre mňa) objasnenie čo sú zač Kaiju S koncom som celkom spokojný. No neviem si predstaviť s čim pôjdu do dvojky. Snáď viac objasnia tie milé potvorky.

Everybody Loves Hypnotoad (2007)

Jeden z najlepších výkonov legendárneho Hypnotoada. Jednoznačne odporúčam pozrieť. Akurát je tam dosť reklám, ale dá sa to prežiť. SPOILER: Uvidíme Hynpotoada dole hlavou !!

Süskind (2012)

Ďalší film o tom ako to mali židia ťažké poviete si. Nuž a je to pravda. Bolo to určite ťažké. Jednoznačne sa to snaží hrať na city, aspoň môj dojem hoci najväčšiu emóciu som prežil keď som sa dobre vysral počas filmu, keďže RTVS nemá reklamy. Ale trochu sme odbehli, ďalej sa to snaží rozprávať príbeh ako prekvapivo názov napovedá Waltera Süskinda. Tak čo ma k tomu priviedlo, nuž asi dobrá reklama RTVS, čo sa často nestáva. Kto trochu pozná históriu, tuší čo sa bude diať a ako to skončí. Ale kto nevidel môže byť v napätí, ak si nepozrie wikipédiu. Ćo sa obsadenia týka musím vypichnúť skvelého Karla Markovicsa ktorý hrá dôstojníka SS, Aus der Füntenema podozrivo dobre. Film ktorý je možno silnejší 3* nad priemer, no za výkon vyššie zmieneného sa prikláňam na slabšie 4*.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Pre mňa momentálne najobľúbenejší sitkom. Videl som všetkých 8 sérii a musím povedať že som sa nenudil nikdy. Niektoré som mal možnosť vďaka reprízam vidieť viackrát. V prvom rade odporúčam pozrieť si to v originále kde najlepšie vyniknú všetci. Koniec koncov Originál je Originál. Mal som možnosť počuť dabing slovenský ako aj český a v každom je pár svetlích miest ale nie až tak aby som odporučil. Čo sa týka postáv pre mňa osobne to stojí na 3, Sheldon a tie zvyšne dve v podstate tvoria jednu a to Penny. Bez nich by to bol asi nejaký podpriemerný sitkom, nie taká blbosť ako Frasier ale dalo by sa. Čo sa týka príbehu v podstate vždy sa rieši niečo iné (väčšinou ide o Sheldonove problémy). No sú tu veci čo sa prejavia vo viacero epizódach (Howardova cesta na mesiac)