Přepadení v Pacifiku (1992)

Absolutně nejlepší akčňák a nejen proto, že Seagala fakt můžu. I po letech mě to fakt bere... Navíc dobrý výběr hudby, Hendrixova vypalovačka a pohled na loď obsazenou samýma záporákama - dobrý! Jen ten český hlas Eriky Eleniak byl na mě moc "umečený". Možná proto, že je tam tak trošku za hysterku.

Miluji tě k sežrání (2001) odpad!

Nuda, nuda, nuda. Film v podstatě o ničem, měla jsem co dělat, abych to vůbec dodívala do konce. Podle obalu to vypadá, že to bude fakt maso, ale nic takového se nekonalo. Ještě jednou - nuda!

Smrtící zbraň (2008)

Ač velká fanynka Seagala, tento film hodnotím nízko. Některé události v něm postrádaly logiku (např. na hřbitově při závěrečné přestřelce jen tak na volno ponechaná původně unesená dcera Matta, která zachránila pro ni úplně cizí ženskou) a některé nebyly vůbec pořádně vysvětleny. Možná aby byl divákovi ponechán prostor pro jeho představivost. Fakt tohle byla na Stevena slabota.

Potomci lidí (2006)

Zajímavý futuristický snímek, ale úplně jako převratné dílo mi to nepřišlo. Zvlášť konec se mi zdál trošku nedotažený, jako by tomu něco chybělo. Taky jsem nepochopila, proč byla jako druhá hlavní postava uvedená Julianne Moore, když za chvilku umřela. Asi aby bylo vepředu víc zvučných jmen. Celkový dojem pro mě jako průměrného diváka – průměrný film.

Disaster Movie (2008) odpad!

Tahle slátanina má velmi příhodný název, opravdu je to DISASTER. Hlavně pro diváka. Shlédnout tento snímek až do konce bylo utrpení, vůbec nechápu, že si někdo dovolil něco tak stupidního natočit. Údajně má být snímek parodií, já jsem z něj pochytila akorát tak hromadu vulgarizmů a fekálních rádoby vtipů. Tohle je opravdu odpad!

8 MM (1999)

Na filmy se dívám proto, abych se pobavila, kvůli pěknému zážitku. Z tohoto filmu jsem, navzdory jeho dobrému hodnocení zde na ČSFD, měla jen pocit hnusu. Opravdu se lidi na tohle chtějí dívat? Opravdu je baví filmy, kde týrají a vraždí bezmocné dívky? Ještě dlouho po shlédnutí tohoto snímku jsem přemýšlela nad tím, co všechno může lidi bavit sledovat. Hodnotím jednou hvězdičkou, jen kvůli Cageovi v hlavní roli.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Nejdřív jsem si říkala: „co je tohle za blbost??“, po první půlhodině jsem ale zjistila, že se vlastně perfektně bavím. Film má švih, má spád, má vtip… A občas jsem se vážně musela zamyslet, abych se v tom bohatém ději neztratila. Určitě se na něj ještě několikrát v budoucnosti podívám.

The Ledge (2011)

Velmi povedené drama, Charlie Hunnam mě naprosto přesvědčivě vtáhl do děje a fandila jsem mu od první minuty. Liv Tyler se mi zdála trošku unylá a taková „šedá myš“, spravila si to u mě až tou milostnou scénou na stole. Patrick Wilson je záporák od pohledu, úplně jsem čekala, kdy se projeví jako psychopat. Terrence Howard jako policista mě ničím nepřekvapil. Překvapil mě ale konec filmu, fakt jsem čekala trochu jiný závěr, takže mi i slza ukápla.