Opravdově, šíleně, hluboce (1990)

Ani drama, ani romantika. Možná sci-fi. To, že se zjeví mrtvý milenec, ještě neznamená, že půjde o romantiku či drama. Hlavní hrdinka se těžko s jeho smrtí vyrovnává (to je pochopitelné), pořád ho miluje, ale pak ho kvůli jednomu pitomému nedorozumění pustí k vodě a najde si někoho jiného. Kdyby bývalý nebyl mrtvý, bylo by to asi lepší. Takto je to vlastně o ničem.

Single Man (2009)

Konečně jeden film, který nekončí dobře. Nebo končí? Ono vlastně rozhodnout, co je a co není dobrý konec, není jednoduché. Každopádně je o čem přemýšlet. A vidět Colina Firtha se líbat s jiným chlapem (zejména po jeho roli ve Valmontu) je velice, velice zvláštní.

Dobrý ročník (2006)

Je jasné, že když přijede londýnský makléř do Francie, že tam nakonec zůstane, i když původně nechce. Děj je daný již zápletkou. Jenže způsob, jakým nám je příběh naservírován, je otřesný - napřed obtloustlý Russel Crowe málem zabije krásnou Francouzku, která je krásná, mladá a štíhlá. Je známá tím, že odmítá všechny chlapy v okolí a, světe div se, podlehne kouzlu tohoto tlustého pána. Ten má navíc na zámku hospodyni, která se k němu chová jako matka (plácá ho po zadku) a společně s ním vzpomíná, jak se o něj starala, když byl ještě dítě. Přitom vypadá, že tato hospodyně je mladší, přinejhorším stejně stará jako on.... Pak z údajů o hercích zjistíte, že Russell Crowe je stejně starý jako herečka, která hrála hospodyni, a výrazně starší (11 let) let než ona krásná Francouzka, a rázem pochopíte vše, co Vám na filmu nesedělo - prostě když si stárnoucí muž myslí, že má na mladou holku a svými vrstevnicemi pohrdá, je to jeho věc. Ale když o tom točí ještě film, aby si dokázal, že je stále skvělý, přitom v kolektivu těch dvou dam vypadá on nejhůř, je škoda času se na snímek dívat - podobných témat, kdy městský člověk pod nějakou záminkou zabrousí na venkov a zůstane tam, je spousta a s věrohodnějšími (=ne tak nezdravě sebevědomými) hlavními hrdiny....

Babovřesky (2013)

Původně jsem chtěl dát hodnocení odpad!, ale přece jen jsem se 2 x zasmál. Ale jinak ten film stojí za prd - Kameňák neměl děj, ale měl vtipy; slunce+seno měl děj; tento film nemá ani jedno. Už se těším na druhý díl!

Stříbrná kulka (1985)

Věřím tomu, že v době natáčení byl film naprosto bombastický; nyní se dá použít jen jako kulisa při domácích pracech, neboť děj je naprosto předvídatelný, stejně jako samotný konec.

Strašáci (2011)

První třetina filmu hrozná nuda, i když začíná být patrné, jak se děj vyvine. Pak se děj trochu rozhýbá a konec je velmi rychlý. Slušný film a medvědí past na závěr je lahůdkou, za kterou prostě musím dát o hvězdičku víc, než jsem původně plánoval.

Válka světů (2005)

Za začátku se film vyvíjel velmi slušně (žádná zbytečná omáčka kolem, prostě mimozemšťané tu byli za pár minut), ovšem způsob, jakým byli mimozemšťané zahubeni, mi přišel jako naprosto nevhodný - nechci prozrazovat konec, ale čekal jsem, že se najde nějaký chytrý způsob, jak vetřelce vystrnadit - no a ono nic.

Krása na zabití (1999) odpad!

To má být vtipný film? Forma rádoby dokumentu, žádné překvapivé zvraty, naopak plytká zápletka, odhadnutelný děj. Nepočítám se mezi náročné diváky, ale pro mě to byla opravdu ztráta času.

Poslední dny planety Země (2006) (TV film)

Nudné, rozvláčné, místy nelogické. Kdyby finále aspoň bylo bombastické, mohl by to být skvělý film. Ale to, že se na místě, kde se chystá zkáza světa, prostě nepřátelé sejdou, popovídají si a pak se během půl minuty ukáže, která strana a jak zvítězí, prostě celý film totálně zabije. Nehledě na mizerné, jednoduché efekty.

Bumerang (1996)

Jak je uvedeno, do tábora přichází ten, kdo část z věznů do tohoto lágru dostal. A to je vlastně vše - je jasné, že jedna skupina vězňů by nově příchozí kolegu nejradši zabila, druhá část ho brání. Hodinu a půl sledujete nelidské zacházení s vězni, svévůli bachařů - konce a vlastně ani děje se nedočkáte. Prostě ztráta času, byť téma, kterému se film věnuje, by nemělo být zapomněno.