Kráska dne (1967)

Bohužel nějak nesdílím nadšení ostatních komentujících - zřejmě nedokážu ocenit rozpolcenost Séverine, která mi velmi připomíná věčně mlčící sestru Inu z Nemocnice na kraji města - když žena neví, co chce, ani s kým chce spát, je to problém, ale nevidím důvod, proč se na to mám 101 minut dívat (stačila by bohatě půlka). Ano, možná je to psychologické, umělecké a já nevím ještě jaké drama, ale pro mě to byla spíš rozvleklá nuda. Asi se žánr filmu nesešel s mým vkusem.

Rozchod! (2006)

Ne, že by se na to nedalo dívat, ale přišlo mi, že je to tak nějak o ničem - dva se prostě chtějí rozejít, chvíli si dělají naschvály, chvíli se chovají slušně - ani jeden neví, co chce. Jediný světlý bod celého příběhu je minirole Justuna Longa, které se chopil úchvatně. A škoda, že jeho koncert byl jen jako alternativní konec filmu na DVD - kdyby to bylo součástí filmu, bylo by to velmi vtipné.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Fakt nerozumím tak vysokému hodnocení filmu - ano, v roce, kdy film vznikl, to musela být "bomba", ale s odstupem času to hodnotím jako průměrné dílo - poměrně rozvláčný děj, místy i nudný.

Hvězdný prach (2007)

Příjemná pohádka pro dospělé - nebo spíš romantický film se spoustou vtípků, které moc pro děti nejsou, ale zároveň nejsou laciné (padající prsa čarodějnice, nedorozumění na lodi, kdy se posádka domnívá díky špatnému vyjádření kapitána domnívá, že je v případě vyrušení znásilní místo hodí přes palubu, atd). Konec filmu se dá sice očekávat (je to pohádka), ale je zajímavé sledovat, jak se k němu dva hlavní hrdinové doberou....

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Nemůžu si pomoct, ale mě se film líbil - rychle, bez běžných zbytečných záběrů na spokojený život hlavních hrdinů, film prostě začne únosem vlaku a pak má spád. Závěr trochu překvapí, zejména tím, že se vyhnul sladko-romantickému návratu dispečera domů.

Město bohů (2002)

Drsný, surový film. Navzdory poměrně vysokým hodnocením ostatních dávám max. 70 procent, neboť vyjma neskutečné brutality ten film zas až tak zajímavý po dějové stránce není. Prostě jedna banda (resp. vůdce) válčí s druhým, občas někomu ujedou nervy a bezhlavě střílí kolem sebe. Není to špatný film, jen mám pocit, že vykreslení brutality bylo nadřazeno dějové linii.

Rychle a zběsile (2001)

Poměrně vysoké hodnocení tohoto filmu mě zarazilo - možná to je za zajímavá auta a prostředí (lehkých) holek, ale samotný děj zabere sotva dvacet minut, zbytek je jen podívaná na rychlou jízdu a polooblečená děvčata. Kdyby mi bylo 12, tak bych byl asi nadšený, takto bohužel musím konstatovat, že film byl nic moc.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

K filmu jsem se dostal vlastně omylem - fakt nemám rád westerny. Prvních 5 minut to byla opravdu neskutečná nuda - dlouhé úvodní titulky a pak na sebe 2 chlapi zírají (nechápu, proč prostě hned nevytáhnou pistoli, na co čekají). Nicméně pak se děj rozjede a přiznám se, že to byl skvělý film - ani mi nevadilo, že nejde o thriller, ale o western - děj je zajímavý a poměrně svižný. Sice na můj vkus příliš dlouhý film (téměř 3 hodiny), ale i tak stojí za to vidět.

Lars a jeho vážná známost (2007)

Přiznám se, že moc nerozumím tomu, proč má film tak vysoké hodnocení a nese označení komedie/drama. Podle mě o žádnou komedii nejde, o drama taky ne, spíš jde o smutný příběh, bez nějakých dramatických a zásadních změn. Atmosféra snímku je sice výborná, příběh taky, ale je velmi rozvláčný - 100 minut je na toto téma příšerně moc, na jeho zpracování by stačila 20minutová bakalářská povídka. Takto je film nudný, rozvláčný a co víc - s očekávatelným vývojem.

Dej si pohov, kámoši 2 (1995)

Jeden v příkladů, kdy je "dvojka" lepší než "jednička" - taková hádka v budoucí restauraci o sexu mezi dospělými lidmi, kterou utne 95letý dědula, stojí za to.