Robocop (2014)

Áno, nový RoboCop je vizuálny posun vpred, nástupca oldgen verzie, ktorá má síce jednu výhodu oproti novému a to, že sa netopí v bezúčelovom klišé. Robot je robot, taktiež RoboCop ním bude, i keď s emóciami, ktoré ho neraz pripravujú o 100% kontrolu nad danou situáciou. Vždy bude ponúkať ten istý produkt, predávať sa svojou neoriginálnou originalitou, zakaždým bude kus plechu z minimum ľudskej osobnosti. To je americký nesplnený sen o nepretržitej bezpečnosti národa. To je Robocop. P.S. Prvý film, ktorý som videl v BluRay (720p) kvalite za rok 2014.

Spolubydlící (2011)

Absurdita bez chrbtovej kosti, ktorá vo finále horí ako ten najhlúpejší detský špás. Blbosť. Jedna hviezda za primeranú dĺžku. 25%

Hostitel (2013)

Dosť, dosť, dosť, dosť rozpačitá záležitosť. Škoda, že sa to až moc podobalo na knižnú verziu, ktorú som mimochodom čítal. No, od autorky twillight ságy som neočakával veľa... 40%

Rudý úsvit: Nová krev (2012)

Film o udalostiach, ktoré sa neudiali ale za istých okolností sa v blízkej budúcnosti udiať môžu, o rozpore medzi kultúrno rozdielnymi národmi, ktoré na seba vyrukujú s hocičím aby zastavili svojho mocného protivníka a nastavili svoj takpovediac anarchický rozkvet, v ktorom by im nikto nebránil, ani najsilnejšia krajina planéty. USA chcelo asi týmto filmom pozdvihnúť svoju domovinu, miesto, kde sa generácie rodia dobrí a hrdinní ľudia, ktorí sú ochotní za blaho svojej zemi urobiť čokoľvek. Do popredia autori vsunuli pár obyčajných ľudí, ktorých vedie vojenský zdatný človek, vie sa v danej situácií zachovať rozumne, vie ísť ďalej a z nastolenej situácií vyťažiť potrebné. Predovšetkým vie vhnať do stratených duší potrebnú iskru, ktorá ich urobí omnoho odolnejšími. Film sa mal stať nosným pilierom amerického národa, mal v ňom vzbudiť nádej a samozrejmosť, že ak by sa takéto niečo aj v skutočnosti stalo a nepomohla by ani ťažká demontáž proti silnému súperovi, mal by svoju odhodlanosť ísť za každú cenu vpred. Žiaľ, film sa nestal pilierom, svojim zovňajškom nijak zvlášť neprekvapí, no možno Unreal scénami, kde slečinky bez problémov držia v rukách protipancierové strely a pália po húževnatých rákosníkov, alebo ako sa z detí stanú chladnokrvné beštie, ktoré preciťujú v tých najnevhodnejších chvíľach a fakt, že si skúsené kórejsko-vojenské sily nevedia dať rady s bandou tupých hulvátov je už okraj kýbľa plných nezmyselných pasáži. Scenár je tak poameričtený, že to v istých chvíľach začína byť neskutočne neznesiteľné. A predovšetkým neznášam reči, kde niekto hovorí do vnútra človeka, o tom ako si ma chrániť svoj domov a ukázať votrelcom kde patria...bla, bla, bla... Počul som už dosť. Pre mňa extra nereálna záležitosť veľmi amerického rázu, ktorá sa opäť radí medzi filmové prešľapy. 30%

Sněžní andělé (2007)

Trochu mi to pripomína film bratov Coenových Fargo, možno len kvôli zasneženému prostrediu, lebo dejovo je to dosť vlažné. 60%

Byzantium (2012)

Scéna, kde krv tečie prúdom na strnulých skalách je pre mňa momentka filmu. 60%

Dorian Gray (2009)

Celkom zaujímavo spracovaný film no sem tam pohorieva. Dobrý námet no vo finále nijak extra neprekvapí. Taká komorná mierne hororová záležitosť, ktorá do pólky záujme a zvyšok vás nechá len blbo hľadieť do prázdnoty. 55%

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Mix toho najabsurdnejšieho čo mohla nezisková hollywoodská produkcia narýchlo zaobstarať. Natočené z nerozvážnosti, absolútne klišé a trápnosť nadovšetko, gýčové až z toho zamrazí a scenár ako debakel. Tento film je ako hrobka plná nechcených obrázkov, na ktoré sa nikto nechce pozerať, a ktoré vedia len sklamať. Herci sú tak úbovo tupí a vôbec nie vtipní, hlášky, ktoré zakaždým potia sú ako z príručky "Ako sa nezasmiať". Úbohosť, lacný špás a zakonzervovaný autorský rukopis, ktorý na základe spomenutých nedostatkov diváka len nechutne vystraší. Ja som mal v polovici už dosť, počkal som na záverečné titulky, ktoré ma takmer pripravili na druhý svet. Obrovská hovadina, ktorá nemá, OPAKUJEM! nemá čo ponúknuť. Pozrieť len na vlastné riziko. 20%

Pravdivé lži (1994)

Cameronová bokovka pred mega komerčným Titanicom vskutku vkusná a vo finále ostáva ešte dlho znieť. Schwarzenegger v komických pózach a hlášky na úrovni T2 filmu zaručilo úspech. Síce nie taký ako v iných jeho filmoch, už len preto, že je tento film pre Camerona taká oddychovka, ale úspech na úrovni slušnej zábavy. Ja som sa bavil a to je podstatné. 80%