poster

Spolubydlící

 • USA

  Roommate, The

 • SK název

  Spolubývajúca

Drama / Psychologický / Thriller / Horor

USA, 2011, 88 min

Komentáře uživatelů k filmu (158)

 • verbal
  *

  Na kolejích zase čeká vrah! Ale to je dobře, protože sériovou pičovinu o tom, jak to jedna psychopatická kravka od Mattela dává pěkně sežrat jiné, trochu méně psychopatické kravce od Mattela, která při své inteligenci pytlíku gumových medvídku nepozná sociopata, dokud ji nezačne porcovat řezákem na koberce (na co to ty holky na kolejích mají??!!), jsem neviděl už nejmíň dva měsíce. A dělá to jen proto, že má chudák pipina i jiné kamarády a nechce si s ní tolik hrát.. Například Kena, My little Ponyho a naondulovanou vílu z vedlejšího pokoje. Bez újmy to samozřejmě rozdýchá akorát Ken, aby se mohli na závěr patologicky obejmout a v Barbiemobilu ujíždět k zapadajícímu slunci. Vše je podtrženo dokonale plastovými výkony obou panenek, až má divák pocit, že se někde skrývá osmiletá, blonďatá holčička, která jim hýbe nožičkama, když mají chodit a komicky změněným hláskem jim vkládá do úst dialogy, přičemž jim žertovně pohybuje tělíčky. Divím se, že se při tolika filmech tak slovutný žralok na trhu s fenolovými hračkami ještě nechytl následných marketingových externalit a nevylisoval v jedné ze svých čínských manufaktur speciální edici Butcher Barbie se skvělými, tolik žádanými doplňky, jako řeznický nožík, rakvička či minipračka, která dokonale vypere z růžových šatiček pytlík vepřové krve, který je zdarma ke každému modelu.(26.4.2011)

 • Malarkey
  **

  Přišel takhle Skandinávskej režisér do Hollywoodu, aby ukázal co v něm je. Řekl si o rozpočet, který nebyl dvakrát velký, ale producenti mu ho rádi dali, protože měl nápad. Nápad v rámci psychologického příběhu, který se odehrává na škole, ve studentském prostředí a obsahuje prvky dramatu, romantiky a hororu, čímž nezklame žádného z nás. Do toho hlavní role jsou dvě herečky, které si vybral tak, že si odchytl ty levné, ale přesto sexy varianty, na které se bude hezky koukat. Holky pak ve filmu chodí v kalhotkách a celé to má takový ten studentský náboj, než se vše zesere a začne psycho-hororová analýza prostředí. Naprosto typická, ale v rámci takových filmů ne úplně špatná. Na ty holky se hezky koukalo, napětí taky nebylo špatný. Kdyby to nebylo tak umělý, klidně bych dal i víc. Jenže tady to bylo úplně jasný, ale jelikož jsem u toho stihl sprchu, oholit se, udělat si jídlo a připravit se na cestu do pryč, nemám zase takový problém vůči tomu filmu a zase to jako výraznější ztrátu času neberu. Druhá půlka se dokonce i docela slušně rozjela a napětí se dalo řezat i žiletkou.(23.4.2012)

 • J*A*S*M
  **

  Film, kde se straší utrženým piercingem z pupíku, kotětem v pračce a tetováním!!! The horror... Naprosto zbytečná variace na téma psychouš v práci / sousedství / hotelu ... Doporučit Spolubydlící rozhodně nemůžu, ale na druhou stranu mě nijak výrazně neurazila, na to jetotiž příliš dostatečně dobře natočená.(19.4.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $16miliónovTržby USA $37,300,107Tržby Celosvetovo $40,497,461Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA $5,203,323 //počet predaných kusov 318,164║ Ako je to klasicky tuctová teen thriller záležitosť, plná klišé, lakačiek číhajúcich za rohom ale ako tak pre záporáčku a jej šikovnosť v odstraňovaní nechcených "protivníkov" celkom stráviteľná. /50%/(22.1.2012)

 • Dever
  ***

  Horor? určite nie. Krásne Leighton Meester a Minka Kelly ? určite áno. Mysteriózne ? ani nie. Dráma ? ale áno. Priemerne dobrý filmový námet a priemerne dobrý film, nič viac nič menej.....................Soundtrack John Frizzell: 1. The Necklace ,2. Sara Forgives ,3. Ear Piercing ,4. Rebecca is Watching ,5. The Shower ,6. Pursuit in the Stacks ,7. The Phone Call ,8. Thanksgiving ,9. Professor Roberts ,10. Self Inflicted ,11. Sara's Room ,12. Medication ,13. Sarah Finds the Pills ,14. Zyprexa ,15. The Tattoo ,16. Stephen Confronts Rebecca ,17. The Drawings ,18. Transformation ,19. Lamb to Slaughter ,20. Irene's Apartment(7.8.2011)

 • LIVINGDEAD
  **

  Dávám velké plus za velice sympatické herecké obsazení. Bohužel žádné napětí, spíš takove komorní drama na jedno kouknutí.40%(20.5.2011)

 • ricci.s
  ***

  Kto čaká veľa, bude sklamaný, kto nečaká vôbec nič, bude spokojný, a ja som ten druhý prípad. V tomto prípade mi je jedno, že je to otrepané a predvídateľné, pretože to nenudí. Ja mám takýto typ thrillerov celkom rád, dokonca oveľa radšej ako bezduché teen vyvražďovačky. Dobre sa mi na to pozeralo, najmä keď tá psychopatka vymýšľala stále nové a nové intrigy, aby si k sebe pripútala svoju naivnú spolubývajúcu - a vždy jej to pekne vychádzalo. No a k tomu pekné herečky, takže v pohode.(24.4.2011)

 • Bloody13
  **

  Učebnicový příklad moderního hollywoodského thrilleru, který laicky postupuje podle žánrové příručky. Žádný pokus o invenci, překvapení nebo odlehčující humor, všechno se tu tváří smrtelně vážně. Od začátku má snímek přesně vytyčený bod, kam jeho děj bude směrovat, a toho se drží zuby nehty. Napětí se tu smrsklo na jedinou palčivou otázku (ukáže hlavní hrdinka ze sebe víc, než jen zářivý úsměv?), takže ani závěr nedokáže správně gradovat. Do toho všeho pouze mladé krásné tvářičky, na ošklivky a tlusťošky není v americkém filmu místo. Takže bída, pánové, i když v sexy pozlátku.(1.8.2011)

 • Zeck
  ***

  Asi nejklasičtější námět pro thriller, který vůbec existuje. Něco podobného jsme zkrátka už viděli nejméně 5x v jiných filmech, přesto má tento film pár zajímavých pasáží a Gigandeta, který mě poslední dobou začíná bavit. Zane a jeho cameo rovněž potěšilo, jen ten debilní konec a zbytečně dlouhá stopáž, tohle se dalo odvyprávět za 60 minut. 59%(28.6.2011)

 • Pethushka
  ****

  Musím se přiznat, že jsem celou dobu fandila Rebecce! Leighton zvládla postavu bláznivé psychošky levou zadní. Příběh sice jednoduchý a konec až dost přehnaný, ale stejně jsem byla napjatá. Herecké obsazení podle mého názoru skvělé! Jako drama i lehký thriller povedené.(21.5.2011)

 • LihO
  **

  Predvídateľné, nudné, bez nápadu... ale tak boli tam aj nejaké svetlé momenty a celkom dobré obsadenie, takže za až tak zlé to nepovažujem. V každom prípade ma viac bavila love story medzi Minka Kelly + Cam Gigandet ako "psychotická spolubývajúca".(6.6.2011)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  Se svou vrozenou galantností jsem ochoten tolerovat zúčastněným herečkám závažnou skutečnost, že jsou krásné. Kvality jejich pokusu o herectví se ovšem má tolerance netýká. A jelikož tento příběh na mne nemrkal z obrazovky poprvé, tak mohu pogratulovat scénáristovi za získání honoráře svědomitě opsaným dějem, který odpovědně neničil žádnými svými nápady.(26.9.2012)

 • petero
  ***

  Nenáročná variácia na Spolubývajúcu (1992) s dobre vyzerajúcim ansáblom a solídnym spracovaním. Nechápem nevraživosť voči tomu snímku, predsa od neho nikto nemohol čakať nič svetoborné. Ale tak na druhej strane ja som si užil i Sorority Row (2009) a nie len raz.(3.5.2011)

 • castor
  **

  V době, kdy Sandra Bullock dostane během jednoho roku jak Oscara, tak Zlatou malinu, je možné už prakticky všechno. Třeba i to, aby nám tvůrci nabízeli stále ty stejné látky. Nejklasičtější z klasických. Ale budiž. Koleje na amerických univerzitách vypadají tak, jak u nás nebudou ani za deset let, knihovny jsou zase plné temných zákoutí a mezi nimi se pohybuje poblázněná dívčina, s kterou si nemá kdo hrát a která nesnese, že její spolubydlící chce naopak randit i s jinými. Jenže na plátně se toho jinak moc neděje, bez odboček si to šlapeme do předvídatelného finále, z usnutí vytáhne tak maximálně sympatické cameo Billyho Zanea. Všichni samozřejmě vypadají skvěle, překvapivě ani nehrají špatně a divák? Ten vlastně není tak úplně naštvaný..(2.4.2012)

 • Hrabka
  ***

  Když od toho nic extra nečekáte, tak budete docela spokojeni. Tak jako já. Film sice není ničím výjimečný ani originální, ale jako thriller to funguje celkem dobře. Nenudil jsem se a příběh mi přišel v klidu. Prostě nic extra, takový průměrný napínák z vysokoškolského prostředí a s pěknejma holkama. Žánr mysteriózní sem ale určitě nepatří, na to pozor! A hlavně od toho nečekejte horor jako něktěří, kteří to pak hodnotí blbě jen kvůli nesplněným očekáváním. Hňupovina. 60%(23.5.2011)

 • Pilda17
  **

  Brát Roommate jako horor nemá cenu, jako hodně slabší thriller možná lehce ano, ale spíše jako drama naprosto o ničem. Čekal jsem od tohoto snímku daleko víc, ale za něco stálo až posledních deset minut. Na v celku zajímavé herecké obsazení (největší klad), hrozný děj a nehorázně předvídatelný příběh od první minuty... 3/10 = 30%(15.5.2011)

 • teutates
  *

  Starostlivá spolubývajúca Rebecca nechce nič len aby jej naj. priateľka Sara bola v bezpečí, šťastná a aby jej nič nechýbalo. Sara to však nechce chápať a robí Rebecce (inak fakt som si toto meno tuna zhnusil) napriek. Neopetuje jej lásku a cit, Rebeccu to samozrejme naserie. Vezme osud do svojích rúk a snaží sa Saru naučiť "móresom", ako to asi tak dopadne? huúu 1/10 des a hrôza(4.5.2011)

 • mil@n.fanatik
  ***

  Ale nebylo to zas tak špatné... Příběh nic moc, co si budeme povídat, ale napětí ve filmu (pro mě) bylo, a tak já jsem se, až na malé vyjímky nenudil.. Průměr - 55%(10.6.2011)

 • lola3121
  **

  Čekala jsem víc, tohle opravdu nebylo moc povedené. Celou dobu jsem měla neodbytný pocit, že už jsem to viděla jinde a lépe. Mladé hvězdičky mě moc neberou, nejzajímavější pro mě byli proto dva herci z Titaniku - chlípný profesor Billy Zane (i když nechápu, jak ho ta nedomrlá dívčina mohla svést během minuty) a v roli matky Frances Fisher, která ve svých téměř 60 letech vypadá mnohem líp než před 14 lety, když hrála matku Kate Winslet. P.S. Myslím, že vím, kterou Spolubydlící se tvůrci inspirovali (http://www.csfd.cz/film/8179-spolubydlici/)(20.4.2011)

 • Pepinec
  odpad!

  "Hlavně ne Účastníky zájezdu", řvali jsme sborově na řidiče autobusu. A tak nám Karel pustil Spolubydlící... Asi po pěti minutách se zezadu ozvalo "nebyli by ti Účastníci?", pak bylo dlouho ticho a když jsem se na konci rozhlédnul kolem sebe, půlka lidí měla vyvěšené krční mandle až pod bradu a druhá půlka se sluchátky v uších odevzdaně čučela z okna. A já?Já se bál. Rebecca se totiž tak často stěhovala, že jsem měl vážně strach, že až dojedeme do hotelu ve francouzských Alpách, bude tam...(6.4.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8